Закордонний біометричний паспорт: що, де і як

Простий і біометричний закордонний паспорт

Увага! Увага! Увага! Вперше в Україні! Вперше у Здолбунові! Уже з 1 січня 2015 року Ви зможете стати унікальним власником унікальної речі – біометричного  паспорта!

Саме таким мені чується ажіотаж навколо цієї події. Так що ж власне очікувати від нових закордонних паспортів у 2015 році? Давайте спробуємо розібратись разом. 

Зовнішній вигляд

Біометричний паспорт це не пластикова карточка. Це синього кольору книжечка на 32 стор. Але з особливою позначкою на титульній сторінці. А на внутрішній стороні форзацу документа смужка – носій даних, з якої ці дані зчитуватимуться.

Безвізовий режим

Наявність біометричного паспорта не дає право українцям для безвізового в’їзду в країни Європи. Так, паспорт відповідатиме європейським стандартам. Але безвізовий режим з ЄС ще не запроваджено.

Термін виготовлення

На виготовлення біометричного паспорта дається 30 календарних днів, якщо це звичайний регламентний варіант, і 10 робочих днів, з доплатою, якщо мова про оперативний документ.

Термін дії

Видається біометричний  паспорт на 10 років, дітям – на 4 роки.

Діти

Для дітей теж потрібно буде виготовляти біометричний паспорт єдиного зразка. Оскільки дитячий проїзний документ не у всіх країнах є дійсним.

Старий паспорт

Закордонний паспорт старого зразка залишається дійсним, поки не закінчиться термін його дії. Проте громадяни за бажанням можуть паралельно виготовити і користуватись біометричним.

Вартість

Ходять чутки, що біометричний паспорт коштуватиме 15 євро – 281,92 грн. по курсу НБУ. Це лише чутки, оскільки Кабінет Міністрів не встановив ціни на біометричний паспорт. Ймовірно це ціна лише самого бланка. Скоріш за все вартість такого документа буде  значно дорожчою за існуючий.  Взяти хоча б до уваги вартість закупівлі матеріалів, які будуть здійснювати  за кордоном. (Та врахувавши фактор славнозвісного ПП «Документ»)

Високий рівень захисту

Такий паспорт можна буде легко відновити, маючи біометричні дані. Окрім того повністю нівелюється суб’єктивний фактор (не треба доводити, що на фото це справді ви). Проте з новим документом потрібно особливо бережно поводитись, оскільки його можна легко пошкодити. Тому цей пункт скоріше мінус ніж плюс.

Єдиний державний демографічний реєстр

Це реєстр де має зберігатися інформація з біометричними даними людини. Його немає. Він ще не існує. Хоча той факт,що у 2012р. його запланували і виділили відповідні кошти є беззаперечним.

Процедура отримання

Для того щоб отримати біометричний паспорт потрібно подати той самий набір документів що й до цього часу. Окрім того додатково буде отримана на місці інформація про біометричні дані.

Біометричні дані

Біометричні дані поділяються на три категорії:

  • фотографування – цей  процес залишиться таким самим;
  • відбитки пальців – зніматимуться спеціальним пристроєм, достатньо лише прикласти до нього палець;
  • електронний підпис – його можна буде зробити теж з допомогою додаткових пристроїв.

Право громадянина

Як уже зазначалось вище, біометричні дані поділяються на три види: зображення людини, відбитки пальців і електронний підпис. Не відомо, чи буде вимагати Європа наявності одночасно всіх трьох елементів біометрії у наших паспортах. Окрім того законодавство передбачає три варіанти документа:

  • паспорт з біометричними даними;
  • паспорт з наявністю безконтактного електронного носія, але без внесення туди біометричних даних;
  • у разі відмови особи надавати свої біометричні дані, паспорт без електронного носія.

Людина має право або погодитись, або відмовитись від котрогось із варіантів.

Надавати відбитки пальців – це право людини, а не обов’язок.

Отож, сім пунктів з дванадцяти повторюються. А один відмінний – є бажаним. Мимоволі напрошується народна мудрість «На гнилий товар та й сліпий покупець».

Ольга МережкоОльга Мережко



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети