Задекларуйте свої доходи

Спрощено процедуру податкового декларування фізичних осіб. Зобов’язання декларувати доходи пов’язане з виконанням платниками податку вимог Конституції України та Податкового кодексу України. Відповідно до них окремі категорії громадян зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня 2013 року. Форма податкової декларації та Інструкція щодо її заповнення затверджена наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 №1395 (із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства фінансів України від 03.02.12 №84 та від 06.07.12 №806).

Платник податку зобов’язаний подати податкову декларацію за результатами податкового (звітного) року та самостійно сплатити податок на доходи фізичних осіб, якщо протягом календарного року він отримав доходи, зокрема:

– від особи, яка не є податковим агентом;

– які згідно з нормами розділу ІV Податкового кодексу не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не є звільненими від оподаткування;

– які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) платнику податку двома або більше податковими агентами лише у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2012 році – 128 760 грн. (1073х120)).

Законом № 4661-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо впорядкування податкового декларування»  скасовано вимогу щодо обов’язкового подання податкової декларації фізичними особами, які декларують майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру відповідно до Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”, тобто, податкова декларація подається виключно у випадках, передбачених розділом IV Податкового Кодексу.
Відтепер держслужбовці, посадові особи органів місцевого самоврядування та особи, які претендують на зайняття таких посад, як і інші фізичні особи подаватимуть податкову декларацію лише на підставі вимог Податкового кодексу.

Крім того, декларацію про майновий стан і доходи до кінця поточного року  можуть подати громадяни, які бажають скористатись правом на податкову знижку.

Подавати декларацію громадяни можуть на паперових носіях або в електронному вигляді до Здолбунівської ОДПІ (м.Здолбунів вул.Приходька 1а). З інформацією щодо подання звітності в електронній формі можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДПС України www.sts.gov.ua в рубриці «Електронна звітність».

На фото Микола Орлов, який люб’язно погодився підтримати кампанію декларування доходів

Здолбунівська ОДПІ*Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети