За один і той самий злочин – кардинально різні рішення суду

groshi u yamiПанове прокурор області та панове супер головні судді, зверніть увагу, чому за один і той ж самий злочин Здолбунівський райсуд відпускає на поруки і закриває провадження за клопотанням прокурора, який мав би берегти бюджетні кошти, а в Сарнах – засуджують людину і повертають втрачене комунальному підприємству?? Нагадаємо – засновником КП “Здолбунівське” є міська рада, контракт із керівником підписував Ігор Ольшевський.

Детальніше нижче.

Дві аналогічні ситуації. Одна закінчилася ухвалою суду у січні 2014 року, інша вироком суду у жовтні 2015 року. Здолбунівське комунальне підприємство вляпалось у скандал і заплатило майже півмільйона гривень за сміттєвоз, який такі не доїхав до Здолбунова. Не повернулися у місто і гроші. За це посадову особу, що згубила ПІВМІЛЬЙОНА грошей здолбунівчан, взяли на поруки та закрили кримінальне провадження.

Те ж саме трапилось і у Сарнах, де комунальне підприємство перерахувало більше півмільйона в прірву за сміттєвоз. ВИРОК суду: чотири роки, штраф, стягнення 420 тис. з керівника на користь комунального підприємства.

ЗДОЛБУНІВ

Справа №  562/39/14-к, деталі тут: http://www.zdolbunivcity.net/zdolbunivskyj-sud-zakryv-kryminalnu-spravu-po-pidrobtsi-nakladnoji-na-pivmiljona-hryven/

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

15.01.2014 року    Здолбунівський районний суд Рівненської області в складі:

головуючого судді  Ємельянової Л.В. (і знову цей суддя, хм, випадково? http://www.zdolbunivcity.net/chomu-napysane-i-zroblene-tse-ne-odne-i-te-same-u-roboti-systemy-pravoohoronnyh-orhaniv-zdolbunivschyny/)  при секретарі  Аврамчук Н.П.

з  участю прокурора  Ходак О.К.  обвинуваченого ОСОБА_1 представника потерпілого ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Здолбунові клопотання прокурора у кримінальному провадженні № 12013190130000687 про звільнення від кримінальної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Жданів Донецької області, українця, громадянина України, з неповною вищою освітою, одруженого, жителя АДРЕСА_1,головного інженера комунального підприємства «Здолбунівське» Здолбунівської міської ради Рівненської області, раніше не судимого,

у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.366 КК України, /////////////////////////////////

На підставі наведеного та керуючись ст.ст.284-287 КПК України, суд –  

                                                           у х в а л и в :

Кримінальне провадження закрити, звільнивши ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч.2  ст.366 КК України, у зв’язку з передачею його на поруки трудового колективу комунального підприємства «Здолбунівське» Здолбунівської міської ради Рівненської області.

Роз’яснити ОСОБА_1, що у разі порушення умов передачі на поруки, він буде притягнутий до кримінальної відповідальності за вчинений злочин.

Запобіжний захід ОСОБА_1 не обирався.

Речові докази по справі: видаткову накладну № ЯМ-000319 від 26.11.2012р., вилучену з КП Здолбунівське Здолбунівської міської ради Рівненської області (т.1 а.с.124) – залишити в матеріалах кримінального провадження протягом всього часу зберігання.

Документи кримінального провадження № 12013190130000687, залишити у матеріалах кримінального провадження протягом усього часу їх зберігання.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області через Здолбунівський районний суд Рівненської області протягом 7 (семи) днів з дня її оголошення.

САРНИ

http://www.zdolbunivcity.net/u-sarnah-tezh-koshty-za-smittjevoz-znykly-yak-i-u-zdolbunovi/

420 тис грн. за непоставлений сміттєвоз. На початку березня 2014 року КП «Трудівник» купив у луганського ТОВ «Машінком» сміттєвоз марки «Влів Медіум Б» на шасі МАЗ-5337А2 загальною вартістю 650 тис грн. Про це свідчить вирок Сарненського районного суду Рівненської області від 13 жовтня.

Розрахунок мав відбутися після поставки автомобіля. Однак директор комунального підприємства розпорядився перерахувати гроші фірмі до того. При цьому були підписані документи про те, що сміттєвоз був поставлений і переданий на відповідальне зберігання «Машінкому».

У травні 2014 року ТОВ «Машінком» повідомило комунальникам, що у зв’язку із суспільно-політичною ситуацією в Луганську, вони не можуть поставити сміттєвоз, і повернули КП «Трудівник» 230 тис грн. Решту 420 тис грн. з фірми стягнуто в судовому порядку.

Як встановив суд, відповідного сміттєвоза у ТОВ «Машінком» взагалі не було в наявності.

Дії екс-директора КП «Трудівник» кваліфіковано як зловживання службовим становищем. Його засуджено до 4 років позбавлення волі умовно і призначено 8,5 тис грн. штрафу. Крім того, суд зобов’язав екс-директора виплатити комунальному підприємству 420 тис грн завданої шкоди. Наразі його майно арештоване.

Засновником і директором ТОВ «Машінком» є Дмитро Бобришев. Протягом 2011-2014 рр. ця фірма отримала замовлень на суму 16,52 млн грн.

Директором КП «Трудівник» на час закупівлі був Леонід Пограничний. – повідомляють Наші Гроші http://nashigroshi.org/2015/10/25/eks-dyrektor-maje-vyplatyty-svojemu-komunalnomu-pidpryjemstvu-420-tysyach-za-nepostavlenyj-smittjevoz/

Ось вирок

В И Р О К

     І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

13 жовтня 2015 року Сарненський районний суд Рівненської області

/////////

З А С У Д И В :

ОСОБА_3 визнати винуватим за ч. 2 ст. 364 КК України та призначити покарання –  чотири роки позбавлення волі з позбавленням права займати посади, повязані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями строком на два роки із штрафом в розмірі 8500 грн. без спеціальної конфіскації.

На підставі ст.ст. 75,76 КК України звільнити його від відбування призначеного основного покарання, якщо він протягом двох років іспитового строку не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього обов»язки.

Зобов»язати  ОСОБА_3 не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання або роботи.

Речові докази залишити при кримінальному провадженні.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь Комунального підприємства «Трудівник» \ р\р 35449102040287 ГУДКСУ у Рівненській обл. МФО 833017 ЄДРПОУ 13987410 \   420 000 \ чотириста двадцять тисяч \ грн. шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.

На вирок може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Рівненської області через Сарненський районний суд протягом 30 днів з дня його проголошення.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети