З планшетами — замість книжок і з довшими зимовими канікулами?

діти і планшетПрем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що школам варто відмовлятися від підручників і переходити на користування планшетами. Мовляв, закупити електронну техніку буде дешевше, аніж щороку друкувати книжки із десятків предметів. Поки у Києві рахують, скільки коштів потрібно на модернізацію навчання, на Рівненщині деякі школярі вже давно носять у сумці планшети замість підручників. Тим паче, що і досі залишається невирішеною проблема із нестачею посібників для учнів 4-х та 7-х класів.
Не всі схвалюють ініціативу прем’єра. До прикладу, директорка НВК «Рівненський обласний інтернат» Наталія Сосюк впевнена, що постійне користування планшетами псуватиме очі школярам і незабаром набагато більшій кількості учнів доведеться носити окуляри. Прихильники електронного навчання мають інший аргумент — під вагою ранців із підручниками деформуються дитячі хребти.

Олег Пекарський, заступник начальника обласного управління освіти та науки:

— В області є багато класів, де частина учнів використовує для навчання планшети. Купують техніку батьки, проте офіційно дозволено використовувати планшет замість підручника на уроці. Батьки, втім, несуть відповідальність, що завантажено на той планшет, чи є там доступ до Інтернету і т.п. Зрештою, дитина може гратися на уроці, сховавши щось у книжку. Нарікань на користування планшетами я не чув. Поки що ми не вивчали фінансовий бік питання — скільки коштів потрібно на закупівлю планшетів для всіх учнів області. Не пригадую, щоб з бюджету раніше взагалі на це виділяли кошти.

До слова, поки що невідомо, коли профінансують друк підручників для 4-х та 7-х класів. Не будуть цього року у школярів області і канікули в однаковий термін. В управлінні освіти зазначають, що кожен заклад самостійно визначатиме, коли відправляти дітей на відпочинок. Частина планує впроваджувати канікули з 26 жовтня, інші хочуть перенести їх на холодніший період, щоб зекономити на опаленні. Єдине, заклади повинні дотриматися норми — 30 днів канікул для школярів протягом навчального року.

Економитимуть на теплі цього року і вищі навчальні заклади. Студенти деяких рівненських коледжів навчаються по суботах, щоб взимку мати довші канікули. Університети планують, як і минулого року, відправити своїх студентів на місяць-два так званого дистанційного навчання.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети