З наплічником – у Волинські Афіни!
Хочеш оживити історію, дізнатись щось нове, гарно відпочити та провести час з користю? Бери наплічник і вирушай в Острог! Здавалося б, всього невеликий районний центр поблизу Рівного (на відстані години), а насправді – ціла справжня сторінка історії, якою і сьогодні живуть самі острожани. Пропонуємо вам ТОП-5 місць, які варто відвідати перш за все. Побачивши їх, ви неодмінно захочете продовжити вашу мандрівку і дізнатись більше!
Вже сама Замкова гора – привід приїхати в Острог. Окрасою гори є Богоявленський собор зі своїм старовинним іконостасом. Там панує особлива атмосфера, але туди варто піти навіть, якщо ви не налаштовані на молитву. Цей храм – витвір мистецтва. Цікавим є те, що майже з кожної точки Острога видно золоті бані собору. Також на території гори розташовані Мурована та Нова вежі. У Мурованій вежі музей з речами князів, порцеляновим посудом, мармуровими статуями в ріст людини та справжньою каретою. Нова вежа – чудове місце для фотосесії і для того, щоб помилуватись новим містом. З неї відкривається неймовірний краєвид на Острог.
Можна багато говорити про академію як заклад, і ще більше про академію як музей. Тут і склепи капуцинів з їх кістяками, і криниця в одній з аудиторій, яка лишилась від стародавньої кухні, і справжня невелика бібліотека стародруків. Студентський парк, віртуальна бібліотека, окраса якої – Острозька Біблія – все це чекає на вас! До того ж на території академії можна зустріти багато відомих людей, які або приїздять у гості, або є викладачами закладу, та поспілкуватись з ними.
Про Острог можна говорити годинами. Прикрасою міста є Луцька вежа (Кругла), збудована у ХІV столітті. Памʼятка оборонної архітектури знаходиться по вулиці Папаніна. Ренесансне оздоблення верхнього ярусу одразу «кидається» в очі, привертає увагу своєю вишуканістю. Це одна з двох веж зовнішніх міських укріплень, що збереглися. Нині приміщення пристосоване для експозиції музею книги і книгодрукування (у 1580 р. І. Федоров створив в Острозі друкарню, в якій була видана перша “Азбука” і перша повна слов’янська Острозька Біблія). Татарська вежа цікава тим, що розташована безпосередньо серед людей, між людських будинків. Проте зараз вона знаходиться в плачевному стані – там багато сміття. Це місце дуже хороше для зйомки соціальної реклами або подібних фотосетів.
Цей храм – саме по собі явище унікальне. При відродженні академії ніхто не вірив, що вдасться відновити приміщення, його акустику. Раніше там було зерносховище, спортзал, будинок культури. Якщо придивитись, на підлозі можна помітити сліди баскетбольної розмітки на підлозі, яка не вкрита килимом. Храм таки відновили, а на вікнах-вітражах «закодували» імена людей, які повірили і допомогли йому відродитись. Він став міжконфесійним, тобто служби там можуть проводити всі конфесії. Також тут зберігається оберіг академії – давня унікальна ікона ХVIII сторіччя, де Святий Стефан затуляє рукою вуста Христа. «Містифікація» створюється в наслідок того, що образ святого було нанесено зверху на давнішу ікону «Пантократора». За переказами, так він захищає Христа, зображення якого більшовики обрали за мішень для своїх куль. Можете не намагатись зробити світлину, ще одна особливість «ікони» — майже нікому не вдається її сфотографувати, це робили лише зі спеціальним освітленням та професійним обладнанням.
Неподалік від Острога, за якихось чотири кілометри у східному напрямку, між річками Збитенкою та Вілією, розмістилось мальовниче село Межиріч. У цьому колишньому містечку-фортеці із замком, оборонними мурами та вежами зберігся й донині ансамбль будівель Троїцького монастиря-фортеці XV-XVIII століть, заснований монахами Києво-Печерської лаври. В архітектурі Свято-Троїцького храму давньоруські традиції поєднуються з готикою і Ренесансом.
Історія Свято-Троїцького оборонного чоловічого монастиря оповита легендами. За переказами Межиріцьку фортецю з’єднував підземний хід з оборонними укріпленнями та замком Острога. Свято-Троїцький Межиріцький монастир вважається одним із наймальовничіших оборонних монастирів України.
Панасюк Людмила, Ольга Пешко
Робота в рамках проекту “Громадська журналістика в малих сусідніх громадах”
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.