З ким об’єднуватись Квасилову?

Не зважаючи на те, що адмінстративно-територіальна реформа в Україні триває вже понад два роки, Рівненський район в цілому та Квасилів зокрема залишаються найпроблемнішими в питанні створення об’єднаних територіальних громад. Влада селища ніяк не може домовитися з сусідами про обєднання, тож, швидше за все, настільки важливе рішення за нас прийматимуть інші.

Наразі зрозумілим залишається лише одне – у такому вигляді як нині, Квасилів після проведення адміністартивно-територіальної реформи уже не залишиться. Громади укрупнюються, і цей процес не спинити. Тож сьогодні ми розглянемо три основні варіанти, з ким може добровільно, або ж не зовсім об’єднатися селище.

1. Приєднання до Рівного.

Стати частиною так званого Великого Рівного вже тривалий час пропонують Квасилову міський голова обласного центру Володимир Хомко та його команда. За цією ідеєю, окрім Квасилівської селищної, до Рівного має приєднатися ще 8 сільських рад, розташованих поблизу. От тільки люди, які активно агітують за подібне об’єднання, так і не зуміли навести логічних аргументів, які переваги матиме Квасилів та усі навколишні села від приєднання до Рівного.

Дійшло до того, що пан Хомко почав говорити мовою погроз, віддавши усне розпорядження заборонити нерівненським дітям навчатися у рівненських дитячих садочках. У той же час його однодумці стали лякати квасилівчан та мешканців сіл, що це лише початок, і якщо об’єднання не відбудеться, далі для громадян без рівненської прописки умови стануть ще гіршими. От тільки подібна тактика виявилася не надто результативною, тож бажаючих приєднуватися до Рівного серед керівництва сусідніх сільських та селищних рад поки не помітно.

2. Об’єднання з Корнинською, Тайкурською, Білокриницькою та Городищенською сільскими радами в єдину громаду з центром у Квасилові.

Саме таким має бути об’єднання згідно нині діючого перспективного плану формування територій громад Рівненської області. Цей варіант був би ідеальним для Квасилова. У селищі залишалася б уся адміністративна база, а розмір бюджету значно збільшився б за рахунок збереження місцевих податків та отримання допомоги у вигляді субвенцій і дотацій, особливо – на освіту та медицину.

Але й тут існує проблема – сусідні села, зокрема Корнин, ніяк не хочуть об’єднуватися з Квасиловом. Жоден сільський голова не бажає добровільно відмовлятися від своєї посади, те ж стосується і депутатів та працівників апаратів сільських рад, які досить часто свої власні інтереси ставлять вище, ніж можливості, які можуть отримати їх села у разі об’єднання.

Схоже, не зовсім розуміють переваги подібного об’єднання і у нашій селищній раді. Принаймні, консультантам проекту «Пульс», що завітали до Квасилова у рамках «Децентралізаційного марафону», представники влади селища заявили, що вони є самодостатніми і не бачать потреби об’єднуватися з сусідніми селами. І це при тому, що Квасилів насправді є дотаційним!

3. Об’єднання усього Рівненського району в одну велику територіальну громаду.

Подібну ідею зовсім нещодавно, на одній з попередніх сесій районної ради озвучив голова Рівненської райдержадмінстрації Володимир Пилипчук. Зокрема, він зазначив, що об’єднання згідно з нині діючим перспективним планом зайшло у глухий кут, тож створюється робоча група з об’єднання усіх сільських та селищних рад району в одну територіальну громаду.

Подібні плани керівників району пов’язують з їх бажанням зберегти за собою владу після проведення адмінстративно-територіальної реформи. За великим рахунком, у такому випадку в районі нічого не зміниться. Зникнуть лише сільські та селищні ради, їх апарати, депутати та виконкоми, а усі рішення ухвалюватимуть новообрані керівники подібної громади.

Намагання об’єднати Рівненський район у єдину громаду викликало спротив у Клеванської селищної, а також Зорянської та Оржівської сільських рад. Вони зробили заяву, що працюють над створенням окремої об’єднаної територіальної громади. Але, як згодом стало відомо – ні до чого домовитися так і не зуміли. Знову усьому завадили амбіції.

Разом з тим, відомо, що вже в червні цього року на сесії Рівненської обласної ради депутати прийматимуть зміни до перспективного плану формування територій громад Рівненської області. Імовірно, що невдовзі після цього призначать і вибори до новостворених об’єднаних територіальних громад. Куди згідно з новим планом віднесуть Квасилів – наразі невідомо. Тож у селища ще є час, щоб стати суб’єктом, а не лише об’єктом у цій великій боротьбі за владу та ресурси.

Квасилів



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети