З 2020 го року у Здолбунові запрацює нова програма підтримки ОСББ

Звернень до міської ради Здолбунова щодо ремонту будинків надходить багато. Діюча програма, яка фактично перекривала більше 90% витрат на капітальний ремонт в першу чергу дахів, не могла забезпечити фінансами всіх бажаючих, тому спеціалісти міської ради підготували нову програму. Ну як підготували, взяли рівненську, щоправда до ОСББ дописали ще і підтримки багатоквартирних будинків інших форм управління (не лише ОСББ). А чого б тоді вже туди і приватні одноповерхові будинки не включити. Чим власники цих помешкань не тим боком вийшли, що їм дах не можна профінансувати замінити чи поремонтувати?

Проект програми не вичитувався, це очевидно, якщо депутати приймуть це рішення без вивчення, як зазвичай буває, то вже з 1 січня 2020 року, міська рада буде зобовязана: а) створити модель ефективного управління багатоквартирними будинками в місті б)створити асоціацію ОСББ

В цьому проекті стверджується, що “за існуючої системи управління жиловим фондом переважна більшість послуг з експлуатації т утримання житла надається комунальними підприємствами, робота яких не завжди відповідає сучасним вимогам” :) ну хоч тут чесно, правда це актуально було 5 років назад, зараз послуги з утримання житла надають виключно НЕ комунальні організації.

Тому ці речі треба виправляти.

Але головними є наступні зміни. Хто з ОСББ захоче ремонт і включитися в програму, то співвідношення фінансування робіт 70 бюджет%, 30 мешканці, капремонт чи ремонт ліфтів пропорція 80 на 20. ВАЖЛИВО: ОСББ вибирає на ПРОЗОРРО підрядника, укладає угоду, сплачує СПОЧАТКУ свої кошти, потім частину міських отримує, виконує ВСІ роботи, після того, отримує решту коштів з бюджету.

Тому не лінуйтеся, звертайтеся в міську раду, консультуйтеся і матимите шанс а)розібратися що таке рахунок в казначействі б)як провести закупівлю на Прозорро в)мати відповідальність за свій будинок і як винагороду – співфінансування у важливому ремонті свого спільного помешкання.

П.С Програма стане реальністю в разі її ухвалення 18.12.2019 на сесії міськрадиВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети