З 1 липня оподатковуватись будуть і призи і виграші, дивіденти

В газеті «Голос України» 31 березня 2014 року оприлюднено Закон України від 27.03.2014 №1166—VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», згідно якого на громадян чекає ряд податкових змін.

Зокрема, з 1 липня податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) будуть оподатковуватись пасивні доходи, а саме дивіденди, виграші, призи та проценти. Окрім тих процентів, сума яких не перевищує в рік 17 прожиткових мінімумів для працездатної особи (20 706 грн.). Також не включатимуться до такого доходу проценти та дивіденди, що не підлягають оподаткуванню відповідно до норм Податкового кодексу.

Під час виплати процентів, що підлягатимуть оподаткуванню, банки не утримуватимуть податок, а лише його нараховуватимуть. Платникам потрібно буде задекларувати такий дохід та самостійно сплатити податок до 1 травня наступного року.

Відсотки, отримані в іноземній валюті, перераховуватимуть у гривні за валютним курсом НБУ, що буде  діяти на момент нарахування (отримання) таких доходів.

Якщо ж пасивні доходи нараховуватимуть інші, ніж банки, податкові агенти, вони одночасно будуть утримувати податок за ставкою 15%. А за результатами річного перерахунку буде застосовуватись прогресивна шкала (15%, 20%, 25% – залежно від суми таких доходів).

Також оподатковуватимуться пенсії більші ніж 10 тис. грн., за ставкою 15% (17%).  Утримувати податок буде Пенсійний фонд.

Відповідно до Закону, базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є не житлова площа, як було раніше, а загальна. Нарахування податку «по-новому» відбуватиметься у наступному – 2015 році.

Юридичні чи фізичні особи – громадяни при купівлі  (готівкою чи безготівковим перерахуванням) іноземної валюти, сплачуватимуть збір на обов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 0,5 %. Об‘єктом оподаткування є сума гривень, призначених для купівлі інвалюти.

Відповідно до змін, внесених зазначеним Законом до пункту 151.1 статті 151, пункту 193.1 статті 193, пункту 10 підрозділу 2 та пункту 10 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, основну ставку податку на прибуток встановлено у розмірі 18 відсотків, основну ставку податку на додану вартість – у розмірі 20 відсотків. Наведені зміни починають застосовуватися з 1 квітня 2014 року.

Тобто, поступове зменшення основної ставки податку на прибуток протягом 2011-2016 років до рівня 16 відсотків та зменшення ставки ПДВ з 01.01.2015 до 17 відсотків, передбачене перехідними положеннями Кодексу, скасоване.

Здолбунівська ОДПІ Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети