З 1 липня оподатковуватимуть і дивіденди

З 1 липня набирають чинності зміни, внесені антикризовим законом  до розділу ІV Податкового кодексу України «Податок на доходи фізичних осіб». Зокрема, суттєво змінено  порядок оподаткування  пасивних доходів:  дивідендів, процентів, роялті, інвестиційних доходів.

Так, згідно з пп.164.2.8 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді дивідендів, виграшів, призів, процентів (крім пасивних доходів, визначених вказаним пунктом).

Оподаткування процентів, сума яких обчислюється з урахуванням пп.164.2.8 Податкового кодексу, дивідендів, роялті та інвестиційного прибутку, нарахованих на користь фізичних осіб протягом звітного місяця, здійснюється податковим агентом під час кожного нарахування (виплати) із застосуванням ставки в розмірі 15%. Однак це не виключає обов`язку отримувача таких доходів щодо здійснення річного перерахунку  за сукупністю ставок, передбачених Податковим кодексом.

При цьому банківські установи не здійснюють утримання та перерахування податку із суми доходу у формі процентів, а  податок сплачується фізичною особою самостійно за результатами поданої податкової декларації про майновий стан і доходи.

Новацією є те, що при перерахунку загального річного оподатковуваного доходу, вказаного фізичною особою у податковій декларації,  до бази оподаткування пасивних доходів застосовується прогресивна шкала ставок.

Так, якщо база оподаткування  не перевищує 204 прожиткових мінімуми (до 248472 грн.) ставка податку становить 15%, від 204 до 396 прожиткових мінімумів (від 248472 грн. до 482328 грн.) – 20 %, понад 396 (понад 482328 грн.) – 25%.

Нарахований за результатами річного перерахунку податок зменшується на суму податку, фактично утриманого та сплаченого податковими агентами протягом звітного податкового року. Позитивна різниця податку за результатом річного перерахунку включається платником податку до річної податкової декларації про майновий стан і доходи.

Нагадуємо, що фізичні особи зобов`язані подати декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня наступного року у разі отримання у звітному році доходів у формі процентів, сума яких перевищує 17 прожитковим мінімумів, встановлених на 1 січня звітного року (у 2014 році – 20706 грн.) дивідендів, роялті, інвестиційного прибутку, та здійснити річний перерахунок податку.

Здолбунівська ОДПІВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети