З 1 грудня мінімальна заробітна плата зросла до 1218 гривень

Відповідно до статті 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік» з 1 грудня 2013 року мінімальна заробітна плата у місячному розмірі становитиме 1218 гривень, у погодинному — 7 гривень 30 копійок.

При цьому максимальна величина доходів, на яку нараховується єдиний внесок, з грудня 2013 року становить 20706 гривень.

ДПІ у м. Рівному нагадує, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для суб’єктів господарювання. Роботодавець не має права встановлювати працівнику заробітну плату в розмірі нижче мінімального.

Відповідно, З грудня 2013 року мінімальна ставка ЄСВ – 422,65 гривень. ДПІ у м. Рівному ГУ Міндоходів у Рівненській області звертає увагу платників податків на те, що оскільки з 1 грудня 2013 року мінімальна заробітна плата зросла до 1218 гривень, розмір мінімального страхового внеску збільшився до 422,65 гривень. В зв’язку із цим з грудня 2013 року підприємці – спрощенці сплачуватимуть ЄСВ на 25 гривень більше. Тобто мінімальна ставка єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для підприємців, котрі працюють за спрощеною системою оподаткування, з 1 грудня 2013 року становить 422,65 гривень.

Нагадаємо, що для підприємців – спрощенців мінімальна ставка єдиного соціального внеску складає 34,7% від суми самостійно визначеного доходу, якщо не укладено договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового спеціального страхування і не обрана інша процентна ставка.

Слід зазначити, що сума єдиного страхового внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за одну людину.

Довідково: протягом січня – листопада 2013 року розмір мінімальної заробітної плати становив 1147 гривень, відповідно мінімальний страховий внесок – 398,01 гривень.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети