Юристи КВУ допомогли скасувати рішення інспектора

diliankaБлизько трьох років представники Державної інспекції сільського господарства необґрунтовано звинувачували мешканця одного із сіл Рівненського району в самовільному зайнятті земельної ділянки. І лише завдяки зверненню до юристів і рішенню суду чоловік відстояв свої права та довів неправоту інспектора.

Ще в грудні 2012 року до центру права РОГО «Комітет виборців України», члена Коаліції у сфері захисту права власності, звернулася за консультацією Галина Лисак. Вона розповіла, що її колишнього чоловіка Олександра, співвласника їхнього будинковолодіння, постійно звинувачують у самовільному зайнятті земельної ділянки. Хоча на цю землю вони мають державний акт і використовують в розмірі, що не перевищує розміру, передбаченого державним актом.

Жінка розповіла, що починаючи з 2011 року, на ім’я її чоловіка почали неодноразово надходити акти перевірки дотримання земельного законодавства, акти обстеження земельної ділянки, приписи, в яких йшлося про самовільне захоплення землі. І так тривало аж до 2013 року (навіть під час розгляду справи в суді інспектор продовжував надсилати акти та приписи). Найцікавіше те, що при складанні цих актів Олександр Лисак ніколи присутнім не був. Інспектор завжди складав їх за участю одних і тих же «дійових» осіб: землевпорядника та бухгалтера сільради, а матеріали адмінсправи (протокол і постанову) надсилав громадянину після її розгляду. Досудові оскарження таких дій інспектора, які використовували Лисаки, зупиняли його лише на короткий проміжок часу.

4 грудня 2012 року представник Державної інспекції сільського господарства вкотре склав протокол про адмінправопорушення на Олександра Лисака. А наступного дня на підставі статті 53-1 КУпАП виніс постанову про притягнення до адмінвідповідальності та наклав штраф у розмірі 680,00 грн.

KVUПроаналізувавши надані документи та матеріали адміністративної справи юрист РОГО «Комітет виборців України» Мирослава Примак виявила вагомі підстави для того, щоб визнати таку постанову протиправною і скасувати її.

«Державний інспектор при вирішенні справи не врахував усі обставини справи, – розповідає Мирослава Примак. – Також він допустив суттєві порушення як процесу проведення перевірки на предмет дотримання земельного законодавства, так і процесу розгляду адміністративної справи, що призвело до протиправного винесення постанови про накладення адміністративного стягнення на громадянина Лисака».

Таким чином, представник Державної інспекції сільського господарства всупереч статті 280 Кодексу України про адміністративне правопорушення при розгляді справи не з’ясував, чи було вчинено адмінправопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також не з’ясував інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Отже, інспектор виніс постанову, якою застосував штраф до громадянина Лисака, за відсутності складу правопорушення, передбаченого статтею 53-1 КУпАП. Крім того, представник інспекції, виносячи постанову, не надав можливості давати пояснення, подавати докази відсутності з його сторони дій, що свідчать про самовільне зайняття земельної ділянки. Такими діями інспектор порушив вимоги статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Враховуючи всі ці обставини, юрист Мирослава Примак допомогла пану Лисаку скласти всі необхідні документи до суду, які були подані всередині грудня 2012 року. Впродовж майже півроку сторона відповідача всіляко намагалася затягнути процес розгляду цієї справи.

Однак 15 травня 2013 року Рівненський районний суд таки прийняв рішення, яким визнав протиправною та скасував постанову про накладення на громадянина Лисака адміністративного стягнення. Таким чином, наполегливість і вчасне звернення до фахівців допомогли чоловіку захистити свої права й уникнути неправомірного адмінстягнення.

Святослав Дубов, інформаційний відділ РОГО КВУ

У разі порушення ваших законних прав та інтересів, а також з метою ознайомлення зі своїми правами, ви можете безоплатно отримати інформаційну і правову допомогу в центрах права Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України» в містах Рівному та Сарнах.

Адреса центру права в Рівному: вул. Короленка, 6, 1 поверх, каб. 5. Тел.: (0362) 26-38-47.

Адреса центру права в Сарнах: вул. Суворова, 8. Тел.: (03655) 2-10-34.

Дні прийому громадян: вівторок та четвер з 10:00 до 17:00.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети