Ялинка і бетон

Підняті на порталі питання не залишають байдужими. Наші матеріали про зрізану новорічну ялинку, об’їзд тротуарами навколо неї, доцільність взагалі ялинки біля БКЦ викликали у одного із читачів своє бачення цього питання. З нами нею ділиться Валерій Чуйко, депутат міськради п’ятого скликання.      Cимволом закінчення старого 2012-го та приходу Нового 2013 року в нашому місті у черговий раз стала ялинка біля єдиного в Здолбунові справжнього палацу – БКЦ. На жаль, її святковий імідж знову попсувало сусідство бетонних каменюк, невідомо для чого встановлених навколо маленької площі. Щороку мешканці міста спостерігають, як „джипи”, об’їжджаючи бетонні блоки, прокладають нові шляхи по клумбах та прилеглих до площі хідниках, навіть незважаючи на великий сніг. Виходить, що кам’яним парканом лісову гостю відмежовують не від авто, а від людей. Бетон не перешкоджає руху машин. Таке огорожування підкреслює рідкісно неестетичний вигляд нашої ялинки. На одній із сесій міської ради, років чотири тому, мною піднімалася питання про заміну бетонних блоків навколо ялинки на більш цивілізовану огорожу, та підтримки воно не отримало. Мабуть, не прийшов час…

     Перша на моїй пам’яті здолбунівська ялинка  була встановлена в кінці 50-х років на перехресті тодішніх вулиць Островської та Леніна, як тоді казали: на „холостяцькому куті” біля аптеки. Вона була невеличка прозора і, на мій дитячий погляд, дуже мила й привітна, на відміну від теперішньої набундюченої баби – Йолки, в циганському строкатому жупані з люрексом. Цікаво, якою запам’ятають цю ялинку сучасні малюки? Мабуть, саме на них треба орієнтуватися, приймаючи рішення: де і як потрібно її ставити. Здоровенного, дорогучого, темного смерека чи оспівану в казках ялиночку – смерічку, лісову красуню, на встановлення якої потрібні значно менші кошти. Не завадило б послухати думку фахівців про доцільність теперішнього підходу до встановлення ялинки, враховуючи розміри площі перед БКЦ, етажність прилеглих будинків, вид на ялинку з найвужчого в світі „проспекту” Б. Хмельницького та вул. Грушевського і нарешті огорожу зі смугастих каменів? Також не завадить і думка міської громади.

     Моє бачення вирішення цього притання таке: біля БКЦ повинна стояти невеличка (до п’яти метрів заввишки) ялинка, обгороджена різнокольоровим парканчиком (теперішній був непомітним, оскільки порушені пропорції), на ньому можуть розміщуватися картини казкових, мультиплікаційних героїв, як колись на дерев’яному паркані міського парку. А от ГОЛОВНУ ялинку міста потрібно встановлювати ближче до багатоповерхівок. Можливо, біля побуткомбінату, в районі фонтанчика. В цьому місці не потрібно перекривати рух транспорту, тут є пішохідні переходи, колись буде зроблена кільцева розв’язка руху авто, а переходи обладнають світлофором та встановлять камери відеоспостереження.

     Думаю, ще в цьому, 2013-му, році, міська ялинка буде стояти там, де щойно було запропоновано. А гості міста, проїжджаючи своїми автомобілями повз ялинку, будуть налаштовуватися на святковий настрій і згадувати добрим словом нашого мера! Новорічні свята тривають майже місяць. Потрібно наблизити почуття свята ближче до густонаселеної частини нашого міста!

     Прошу не ображатися на мої зауваження, цілі принизити когось в мене не було, тому і публікую цю статтю, коли свята минули, а бетонні блоки по вул. Грушевського прибрали.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети