Новорічна ялинка за 40 тисяч

За даними районної газети від 03.01.2012 року:

Цитата: Уже засяяла головна ялинка нашого міста. Її встановили біля будинку культури ПАТ «Волинь-Цемент». Восьмиметрову красуню подарувала здолбунівчанам ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. Головну ялинку міста встановлювали і облаштовували прикрасами та освітлювальними гірляндами впродовж майже цілого дня. Іграшки для ялинки подарували станція юних техніків, центр творчості дітей та юнацтва, приватні підприємці Ігор Новак, Жанна Счастлива. А обійдеться новорічна ялинка міському бюджету в 40 тисяч гривень.

Запитуємо владу: що це за гроші в сумі 40 тис.грн і на що вони були чи будуть витрачені?

Ми звернулись за роз’ясненнями щодо цих фактів до різних джерел і ось що з того вийшло.

Оксана Себастіянська, директор ЗОШ1

За погодженням з міською радою саме ялинка, зрубана на території нашої школи повинна була прикрашати центральну площу міста цього року. Але коли працівники виміряли діаметр стовбура і самої ялинки, виявилось, що вона занадто велика і не стане на площі. Тому вирішено було взяти з нашого дерева лише гілки. Але нашому колективу, а особливо дітям, приємно було прочитати, що центральну ялинку для міста подарувала наша школа – Здолбунівська загальноосвітня школа І-ІІІст. №1.

Здолбунівська міська рада надала копії усіх документі, що стосуються встановлення ялинки. Придбання її ніде не фігурує, отже можна вважати що ялинка  дійсно подарована. Щодо прикрас  та гірлянд то в наданих документах фігурують  такі  позиції. Перша на суму 1214,08 грн, друга на суму 1872,07 грн.,третя накладна на 2654,21 грн, четверта на 728,70 грн, п’ята на 793,50 грн. Видно подарованих іграшок було мало. Дані щодо використаної ел.енергії  міська рада не надала так як природно це можна буде зробити після терміну освітлення ялинки. Загалом сума витрат на ялинку по документах міської ради складає 25 тис.575 грн.


 

За коментарем отриманий документів ми звернулись до експерта з питань міського господарства, Миколи Орлова. Ось що він нам повідомив:

 

«Підрядником монтажу новорічної ялинки являється ТзОВ Комунальних підприємств. Вони задекларували, а міська рада прийняла наступні витрати, які ви бачите у акті ф2.

Послуги автокрану 7 машиногодин – цілком можливі. Використання телевишки 21 машиногодина ТОВ КП та 28 машиногодин ТОВ «УМБ-Здолбунів». Разом 49 маш.год. Якщо врахувати що взимку світловий день складає годин 6, то виходить що гілки, гірлянди і іграшки вішали 49:6= більше 8 днів з 2 х вишок, або по 4 дні кожна.  Наступна позиція. Всі операції щодо навантаження, доставки, вивантаження всього необхідного для облаштування ялинки і огорожі біля БКЦ зайняло 126 людино-годин. Якщо взяти навіть повноцінний робочий день  у 8 годин, і те, що в люльці вишки було по 2 людини, то отримуємо тіж самі 4 дні роботи. Не знаю скільки тривали ці роботи насправді але якщо вартість 1 години роботи машин коливається  в межах 100-150 грн, що відповідає ринковим, то оплата 1 години роботи робітників в 57,59 грн свідчить про те, що на ТОВ КП все гаразд із оплатою праці за такими контрактами к з міською радою. Якщо ми переведемо годинну ставку для цих робітників, то в місяць отримаємо 57,59*8 год*22 роб.дні= 10135 грн місячної зарплати. Ви в це вірите? Я ні. Отже щось з цими 57 грн.за годину не такJ. Далі. Перевезення ялинки і всього  матеріалу для огорожі зайняло 14 машиногодин трактором. Думається що ялинку везли окремо, а огорожі окремо. Отже маємо 2 ходки по 7 годин. Звісно звідси треба відняти і час на навантаження і розвантаження і все рівно часу виходить щоб привезти ялинку десь з лісів Житомирщини, а не з садочку ЗОШ1J Щодо самих документів то наприклад в накладній №231 ПП Счастлива Ж. значиться дата відпуску прикрас  24.12 і в ній вписано, що отримала прикраси працівник міськради по довіреності від 26.12 (!!). Провидиця видно ПП раз 24 грудня змогла передбачити дату довіреності і номер яку випишуть лише через 2 дніJ. Далі все в цьому  ж стилі. Гірлянди куплені 26.12, іграшки 23.12, 24.12, а акти виконаних робіт (що все це вже встановлено, горить і радує око городян) 21.12 і 23.12 (!!). Ці акти видно теж 

провидці складали. Інакше пояснити не можу підписання актів раніше ніж фактично виконані роботи і придбані матеріали для їх виконання. Це мої враження і підрахунки від документів що я побачив».

 До речі у програмі благоустрою на 2011 рік було передбачено на монтаж новорічної ялинки 22500 грн. І у попередньому році теж близька до цього сума. Демонтаж як правило обходиться дешевше тис. у  18 грн.

 

Залишається вам шановні читачі самим зробити висновки. Чому в районній газеті стверджується що іграшки були подаровані, хоча із документів міськради видно що вони були придбані, звідки насправді взялась ялинка у місті, чому за свідченнями очевидців і повідомленням районної газети монтаж робили за один день, а за актами виконаних робіт це тривало в декілька разів довше і як ведуться справи з документацією в міській раді. Думається депутатів міської ради які вміють не тільки руки піднімати, а й рахувати, цей матеріал повинен зацікавити.

 


 

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети