Який був стан законності на території Здолбунівщини в 2015 році: звіт прокуратури

здолбунівська прокуратураПрокуратурою упродовж 2015 року в умовах докорінних змін на основних напрямах діяльності забезпечено реалізацію покладених на прокуратуру функцій.
На території Здолбунівського району упродовж 2015 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 1094 відомостей про кримінальні правопорушення, з них 4 щодо особливо тяжких або 0,7%, проти 11 (2,1%) за минулий період, 189 тяжких (33,5%) проти 148 (28,0%) за минулий період.
За окремими категоріями кримінальних правопорушень спостерігається незначне зниження в порівнянні з 2014 роком. Зокрема особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення скоєно 75 кримінальних правопорушень (39,9%) проти 79 (31,6%) за минулий період, у стані алкогольного сп’яніння – 11 (5,9 %) проти 10 (4,0%), кількість кримінальних правопорушень вчинених групою осіб знизилось з 39 (15,6%) у 2014 році до 13 (6,9%) за поточний період.
Упродовж вказаного періоду працівниками правоохоронних органів виявлено 7 кримінальних правопорушення у сфері службової діяльності (1,2%) проти 9 (1,7 %) за минулий період, що вказує на послаблення роботи на даному напрямку роботи.
злодіякиЗ облікованих кримінальних правопорушень у Єдиному реєстрі досудових розслідувань упродовж 2015 року на території Здолбунівського району вчинено 357 кримінальних правопорушення проти власності, що на 16,4% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, 53 – проти життя і здоров’я особи, що на 9% менше за аналогічний період минулого року, 59 – у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, що на 0,2% більше за аналогічний період минулого року.
Прокуратурою під час здійснення нагляду за додержанням законів при обліку та реєстрації злочинів у Здолбунівському ВП ГУНП в області виявлено 8 фактів укриття кримінальних правопорушень проти 7 за аналогічний період 2014 року.
Слідчими СВ Здолбунівського ВП ГУНП в Рівненській області упродовж 2015 року здійснювалось досудове розслідування у 1464 кримінальних провадження, у 739 з яких досудове розслідування закінчено: 150 з обвинувальним актом направлено до суду, 575 – закрито. У залишку слідчого відділу перебуває 620 кримінальних проваджень, що становить 42,3 % від загальної кількості проваджень.
За вказаний період процесуальними керівниками місцевої прокуратури надано 237 письмових вказівок слідчим Здолбунівського ВП ГУНП в Рівненській області, скасовано 56 незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень.
Прокуратурою підтримано державне обвинувачення у 178 кримінальних провадженнях, у 147 з яких постановлено обвинувальний вирок, прийнято кінцеве рішення по 5 кримінальним справам, направлених до суду згідно КПК 1960 року.
За результатами наглядової роботи прокуратури району на виявлені порушення вимог кримінального процесуального законодавства внесено 8 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 3 працівників міліції.
Прокуратурою упродовж 2015 року вживались активні заходи щодо захисту прав і свобод дітей.
Прокуратурою здійснено вступ та забезпечено участь у 18 справ на захист прав дітей, з них: 2 – про внутрішньо сімейне усиновлення, 14 – про позбавлення батьківських прав, 2 – про усунення перешкод в користуванні житлом неповнолітніх осіб.
Крім того, прокуратурою внесено 8 вказівок на усунення порушень законодавства щодо профілактики та попередження дитячої злочинності, в результаті чого притягнуто до відповідальності 4 посадових осіб.
Упродовж року пред’явлено 2 позови щодо визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Здолбунівського районного управління юстиції та визнання недійним рішення Здолбунівської районної ради №567 від 23.10.2013, визнання недійним договору оренди нерухомості, витребування майна та повернення територіальній громаді Здолбунівського району та здійснено одне досудове врегулювання спору.
Крім того, шляхом досудового врегулювання спору поновлено права дитини, а саме здійснено реєстрацію народження з пропущенням терміну та видано свідоцтво про народження.
Також, за втручання прокуратури усунено випадок неправомірного розміщення реклами алкогольних напоїв поблизу навчальних закладів, проведено профілактику з підприємцями щодо не повторення таких випадків.
Окрім цього, скеровано адміністративний протокол про вчинення корупційного діяння, а саме не подання декларації про доходи посадової особи навчального закладу, який розглянутий та задоволений.
В Єдиному реєстрі досудового розслідування зареєстровано 20 кримінальних проваджень про вчинення кримінальних правопорушень неповнолітніми, з яких направлено до суду з обвинувальним актом -10, з клопотанням в порядку ст. 97 КК України про застосування примусових заходів виховного характеру – 1.
Активною залишається робота в організації представництва інтересів держави і громадян в суді.
Так, упродовж 2015 року пред’явлено до суду 25 позовів на суму 1081,3 тис.грн., у тому числі: до господарського суду Рівненської області заявлено 7 позовів на суму 1018,5 тис.грн.; до Рівненського окружного адміністративного суду подано 1 позов на суму 31,8 тис.грн.; до Здолбунівського районного суду внесено у порядку ст.45 ЦПК України 6 позовних заяв щодо відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого від кримінального правопорушення на загальну суму 7,8 тис.грн., заявлено 7 позовів у порядку ст.128 КПК України загальною сумою 17,0 тис.грн., а також 2 позови, предметом яких є стягнення шкоди, заподіяної тваринному світу на суму 6,2 тис.грн., 1 позов про зобов’язання відділу РАЦС Здолбунівського районного управління юстиції провести реєстрацію народження дитини та 1 позов про визнання недійними рішення Здолбунівської районної ради та договору оренди нерухомості, витребування майна та повернення територіальній громаді.
За результатами розгляду судами задоволено 13 позовів на суму 1145 тис.грн., у тому числі щодо стягнення до державного бюджету на суму 42 тис.грн., з яких рішення у 9 справах на суму 741 тис.грн. набрали законної сили. В ході примусового виконання реально виконано рішення судів на суму 407 тис.грн. (80,3%), зних до державного бюджету на суму 4 тис.грн.
З метою виявлення підстав для вжиття заходів представницького характеру прокуратурою району щомісячно опрацьовується інформація від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, контролюючих та правоохоронних органів району на предмет допущення заборгованості до державного та місцевих бюджетів, а також щодо інших фактів, які свідчать про порушення інтересів держави.
Зокрема, за результатами вивчення інформації щодо податкового боргу направлено до суду позов в інтересах держави в особі Здолбунівської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рівнеагроінвест» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 31,8 тис.грн., який задоволено.
Крім того, прокуратурою пред’явлено позов у Господарський суд Рівненської області в інтересах держави в особі Державного публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія Украгролізинг» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Племзавод» про стягнення заборгованості у сумі 182 тис.грн., який задоволено.
Також, прокуратурою пред’явлено позов у Господарський суд Рівненської області в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області, Урвенської сільської ради до ПСП «Колос» про повернення самовільно зайнятої земельної ділянки та відшкодування збитків за самовільне використання земельної ділянки на загальну суму 413,0 тис.грн., який задоволено. За результатами судового розгляду підприємством у добровільному порядку відшкодовано 14,0 тис.грн.
З метою забезпечення виконання п.8.2. наказу Генерального прокурора України №6-гн «Про організацію роботи органів прокуратури щодо представництва інтересів громадянина або держави в суді та їх захисту при виконанні судових рішень», прокуратурою району здійснюється моніторинг судових рішень, що зачіпають інтереси громадян і держави та постановлені без участі прокурора, за результатами якого складаються довідки щодо законності прийнятих рішень.
Зокрема, у травні 2015 проведено ознайомлення із матеріалами справ №562/1137/14-ц, №562/1138/14-ц, №562/3665/14-ц, №562/1470/14-ц рішення за якими постановлені без участі прокурора. За результатами перевірки вказаних рішень Здолбунівського районного суду складено відповідні висновки щодо законності їх прийняття. Згідно висновків,підстав для оскарження рішень №562/1137/14-ц, №562/1138/14-ц, №562/3665/14-ц не встановлено.
Окрім цього, прокуратурою постійно приділяється увага нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
Упродовж 2015 року на даному напрямку наглядової діяльності внесено 13 документів реагування, за наслідками яких притягнуто 7 осіб до дисциплінарної відповідальності.
За указаний період прокуратурою вирішено 267 звернень, з них 132 визнано обґрунтованими. Втілення нових форм і методів управлінської роботи щодо розгляду і вирішення звернень дало змогу відійти від підміни органів влади, контролю та місцевого самоврядування, а тому половина звернень направлено за належністю в інші відомства.
Упродовж 2015 року прокуратурою здійснено 21 виступ у засобах масової інформації, з них, у друкованих ЗМІ – 9, у електронних ЗМІ – 5, у мережі інтернет – 7.
Прокуратурою також постійно на власному офіційному веб-сайті висвітлювалась актуальна інформація, повідомлення, відомості з питань організації роботи, роз’яснення чинного законодавства.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети