Якщо ви загубили закордонний паспорт за кордоном

Сподіваємось, ця інструкція ніколи вам не знадобиться. Проте у житті всяке буває, тож читаємо і запам’ятовуємо алгоритм дій, потрібних в разі втрати документу закордоном. 

1. Не панікувати. Ситуація, звісно, неприємна, але не критична. Все можна виправити, та для цього необхідно зберігати спокій. Холодна голова – ось що нам потрібно у даному випадку.

2. Звертаємось до найближчого відділку поліції. Як його знайти? Способів безліч. Дивимось у Інтернеті, питаємо у перехожих чи на рецепції в готелі, шукаємо самотужки тощо. Майте на увазі, що в деяких країнах у представників закону не дуже добре складаються відносини з англійською, і не лише у якихось екзотичних краях, а й досить цивілізованих Італії чи Франції, особливо у глибинці. В такому разі ліпше заздалегідь написати ключову фразу «Я загубив свій паспорт» мовою держави, у якій ви відпочиваєте. В крайньому випадку, скористаєтесь допомогою гул-перекладачу.

У поліції вам мають видати протокол або довідку, які підтверджують, що ви зверталися із заявою про втрату закордонного паспорта. Це дуже важливий документ.

Корисна порада: перед поїздкою вкладайте у гаманець, паспорт, сумочку невеликі записочки з адресою вашого готелю/хостелу, апартаментів у країні перебування, контактного номера телефону, e-mail. Світ не без добрих людей, тому цілком можливо вам зателефонують чи напишуть і повернуть усі речі й документи.

3. Робимо дві фотографії розміром 3,5х4,5 см. Перед тим як іти до українського консульства, необхідно сфотографувати власне обличчя. Дві фотокартки паспортного типу буде достатньо. Навряд чи це буде проблемою десь у Європі (практично скрізь стоять автомати, які роблять миттєве фото), а ось у гірше розвинених країнах з цим складніше.

Корисна порада: не повторюйте чужих помилок, зробіть фотографії заздалегідь. Тим більше для оформлення візи вам все одно потрібні світлини розміром 3,5х4,5 см – ну, так зробіть на кілька штук більше.

4. Шукаємо двох співвітчизників. Для чого? Потрібні дві людини, які підтвердять вашу особу. Це мають бути громадяни України.

Звісно, якщо ви їхали компанією, знайти таких людей не проблема. А ось якщо подорожуєте один, можуть виникнути проблеми. В крайньому випадку, радимо «погуглити» якесь місцеве ком’юніті (в тому ж livejournal) і написати туди – 100% допоможуть.

Увага! В офіційних джерелах цей крок часто не прописаний, але на ділі іноді свідки потрібні.

Втім, навіть якщо нікого не знайшли, звертайтеся до консульства, там допоможуть якось владнати це питання.

Корисна порада: перед поїздкою не полінуйтесь записати у нотатник чи на мобільний адресу й телефони українського консульства в тій країні, до якої збираєтесь на відпочинок. Радимо перевіряти номери, адже подібні установи мають звичку їх міняти, тому контакти, подані на офіційному сайті, інколи не є дійсними.

4. Лише тепер йдемо до консульства України. З протоколом, отриманим у поліції і двома фотографіями паспортного формату вам необхідно звернутися в консульство України.

Може таке статися, що в країні немає консульства України. Тоді уважно переглядаємо список найближчих до вас держав, де є подібні установи. Телефонуємо, коротко пояснюємо ситуацію і задаємо головне питання: «Що далі робити?»

5. Пишемо заяву на отримання тимчасового свідоцтва. Щоб повернутися до України вам необхідно отримати так зване свідоцтво на повернення. Його видає компетентний працівник консульства України.

Крім протоколу з поліції, двох фотографій, вам також потрібно буде написати заяву про видачу свідоцтва, а також бажано мати якийсь документ, що підтверджує особу (наприклад, водійські права), або ж ксерокопію паспорту.

Зверніть увагу, що крім цього доведеться сплатити консульський збір. Наприклад, у консульстві України в більшості європейських країн він складає 40 євро.

Якщо крім паспорта у вас зникли й усі гроші, консульство може піти на зустріч і оформити свідоцтво про повернення безкоштовно. Вам потрібно буде написати клопотання, в якому вказати, що сплатити збір ви не маєте можливості.

У випадку якщо ви подали всі документи та сплатили консульський збір, свідоцтво мають видати того ж самого дня. Якщо доведеться робити запит на Батьківщину, справа, як ви розумієте, може затягнутися.

Корисна порада: Перед поїздкою робимо ксерокопію закордонного паспорту з головною сторінкою і візою країни, до якої вирушаємо. Ще ліпше сфотографувати документ на фотоапарат – інколи на паперовій копії змазуються дані.

6. Отримуємо свідоцтво й вертаємось домів. Після того, як ви отримали свідоцтво про повернення до України, можете пакувати валізи – шлях на Батьківщину відкритий.

Майте на увазі, термін дії тимчасового свідоцтва на повернення до України не може перевищувати 30 днів. Найчастіше ж його видають саме до вашого рейсу назад.

Тільки у випадку форс-мажорних обставин (тяжка хвороба, нещасний випадок) свідоцтво може бути продовжене ще на такий самий термін, але зробити це можна не більше одного разу.

7. Після повернення до України йдемо у ВВІР (ОВІР). На цьому пригоди не скінчилися. Впродовж трьох днів після «камбека» ви маєте зайти у гості до місцевого ВВІР (у народі – ОВІР), віддати туди «свідоцтво на повернення» і відразу почати робити новий закордонний паспорт.

Вищевказані сім кроків допоможуть вам вийти з цієї досить пікантної ситуації.

Корисна порада: Не губіть паспорти!Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети