Якщо в квартирі досі холодно – консультація 2

potribno-znatyПерша широка консультація щодо тепла в квартирі тут. Відповідно до закону “Про житлово-комунальні послуги”, температура повітря в опалюваному приміщенні має бути не нижче 18 градусів тепла

Згідно з чинним законодавством, якщо тепло не дали досі або ж температура в квартирі нижче встановленої норми, платити за неякісну послугу можна менше.

Українці, в яких батареї досі холодні, а в крані тече ледь тепла вода, мають право платити за “комуналку” менше.

Портал “Сегодня” пояснив, в яких випадках можна і потрібно оскаржувати рахунки за комунальні послуги.

Гаряча вода

Відповідно до закону, через 2 хвилини після відкриття крана температура води має коливатися в межах 50-75 градусів. Все, що нижче цієї температури, оплачується за такими нормативами:

  • 45-49 градусів – платити 90%;
  • 40-44 градуса – платити 70%;
  • менше 40 градусів – платити за тарифом на холодну воду.

Крім того, відключати гарячу воду вам мають право не більше ніж на 6 годин на добу, і не більше, ніж на 10 днів на місяць (30% від часу надання послуги). За кожен день “прострочення” сума у платіжці за місяць має зменшуватися на 3,3%.

Аби перерахувати платіжки, необхідно звернутися до свого постачальника послуг. Представник компанії має заміряти температуру води і скласти акт, на підставі якого постачальник зробить перерахунок.

Якщо постачальник послуги звернення проігнорує – можна йти до суду.

Опалення

Якщо у житловому приміщенні температура повітря нижче 18 градусів (і 20 градусів у кутових кімнатах), платити за тепло можна менше. За кожен градус нижче 18 – мінус 5% від суми у платіжках.

А вже якщо температура повітря у квартирі нижче 12 градусів, то відповідно до закону, можна зовсім не платити. Однак тільки за умови, що приміщення належним чином утеплено.

Наприклад, якщо у квартирі старі вікна, які пропускають тепло, вимагати від постачальника послуг перерахувати суму в платіжках не можна.

Законом також встановлено: постачальники послуг повинні починати опалювальний сезон протягом трьох діб після того, як середньодобова температура на вулиці закріпилася на рівні 8 градусів тепла.

Якщо ця вимога не виконується, на четверту добу і кожен наступний день сума у платіжках за місяць має зменшуватися на 3,3%.

Якщо у квартирі холодно необхідно:

1. Повідомити виконавця послуг (усно по телефону, письмово, зазначеним у договорі способом).

2. Виконавець має перевірити якість надаваних слуг. Якщо не згодні з перевіркою, її проведуть повторно, але вже з представниками місцевої влади, об’єднання споживачів.

3. Після перевірки на руки видадуть акт, а суму в платіжках перерахують.

Як утеплити свій будинок:

1) Пофарбувати батарею у темний колір і приклеїти за нею фольгу. Так температуру в кімнаті можна підвищити на 2 градуси.

2) Утеплити або замінити вікна. Експерти кажуть: 40% тепла “тікає” з приміщення через вікна. Також варто подбати про вхідні двері, які не пропускають тепло.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети