Якщо у квартирі холодно, що робити? -консультація

temperatОсінньо-зимовий період стартував. Про включення тепла всі відзвітували – пора реально його вже подавати. Питання комунальних негараздів регулярно з’являються у спеціалізованих виданнях, комунальних порталах, міських сайтах, надходять вони і до редакції Здолбунів CITY

Питання: Біля будинку не прибирають, немає світла у під’їзді, куди звертатись?

Питання: Котрий рік в квартирі в опалювальний сезон холодні батареї. Де мені просити дозвіл на установку автономного опалення, або як відмовитися (обрізати) від централізованого опалення? І чому за хабар ставлять автономне опалення, а в мою кутову квартиру не ставлять? Допоможіть будь ласка! Вирішити мою проблему. До кого звернутися? кухні на замовлення в Києві

Ще одне запитання надійшло із селища Квасилів через контактну форму сайту ЗС.

Питання. Кілька років тому, після того, як оновили котельню, у нашому будинку змінилася подача тепла у квартири. Відтепер тепло подається з дев’ятого поверху на перший, а не навпаки, як було раніше. І якщо в квартирах, що знаходяться на верхн1х поверхах будинку з теплом усе нормально, то ми, мешканці нижніх поверхів, тепла майже не в1дчуваємо. Мерзнути доводиться жовтень, листопад, а інколи – і грудень. А оплата при цьому для усіх однакова. І хоча в КП “Житловик-1”, яке обслуговуе наш будинок, запевняють, що вода прокачується справно, ми не бажаємо платити за тепло, якого не отримуємо.

Підкажіть, будь ласка, яким чином можна вирішити цю проблему.

Мешканці одного з дев’ятиповерхових багатоквартирних будинків по вулиці Молодіжна селища Квасилів.

Відповіді дають спеціалісти Управління захисту прав споживачів  та експерти України комунальної 

За воду, тепло і світло відповідає ЖЕК

Житлово-експлуатаційні контори забезпечують населення наступними житлово-комунальними послугами:

– централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів;

– послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт;

– послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків – балансоутримання, укладення договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договорів;

– послуги з ремонту приміщень, будинків, споруд – заміна та підсилення елементів конструкцій та мереж, їх реконструкція, відновлення несучої спроможності несучих елементів конструкцій,

Як зекономити

Послуги з централізованого постачання холодної та гарячої води, опалення, водовідведення повинні відповідати вимогам «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання  холодної та гарячої води і водовідведення». Згідно з пунктом 29 цих правил споживач має право на:

1. Зменшення розміру плати за послуги у разі:

– надання послуг не в повному обсязі, відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених норм;

– тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім’ї на підставі письмової заяви та офіційного документа, що підтверджує його/їх відсутність,

2. Усунення виконавцем виявлених недоліків у наданні послуг.

3. Несплату вартості послуг за період тимчасової відсутності споживача і членів його сім’ї (у разі відключення виконавцем холодної та гарячої води і опломбування запірних вентилів у квартирі та відновлення надання послуг шляхом зняття пломб за свій рахунок протягом доби  згідно з письмовою заявою.

4. Перевірку кількісних і якісних показників надання послуг (якість і тиск води, температура гарячої води, температура повітря у приміщеннях) у порядку, встановленому Кабміном.

5. Встановлення лічильників у квартирах та взяття їх на абонентський облік.

6. Періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) лічильників у квартирах.

7. Ознайомлення з нормативно-правовими актами у сфері житлово-комунальних послуг.

8. Внесення за погодженням з виконавцем у договір змін, що впливають на розмір плати за послуги.

9. Звільнення від сплати за послуги у разі їх ненадання та отримання компенсації за перевищення строків проведення аварійно-відбудовних робіт.

Коли платити непотрібно

Згідно з пунктом 32 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» працівники житлово-експлуатаційної контори зобов’язані:

1. Надати споживачеві в установленому законодавством порядку інформацію про перелік послуг, їхню вартість, загальну суму місячного платежу, структуру тарифів, норм споживання, режиму послуг, їх споживчі властивості.

2. Контролювати установлені міжповіркові інтервали, проводити періодичну повірку лічильників у квартирах, їх обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж).

3. Зменшувати розмір плати за послуги у разі тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім’ї на підставі його письмової заяви та офіційного документа, що підтверджує його/їх  відсутність. Це може бути довідка з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби, відбування покарання.

4. Відновлювати надання послуг за письмовою заявою споживача шляхом зняття пломб протягом доби.

5. Забезпечувати за заявою споживача взяття на абонентський облік лічильників у тижневий строк.

6. Проводити два рази на рік перевірку стану внутрішньобудинкових систем і складати відповідний акт.

7. Звільняти від сплати за послуги у разі їх ненадання та виплачувати компенсацію за перевищення строків проведення аварійно-відбудовних робіт.

8. Ознайомлювати споживача з нормативно-правовими актами у сфері житлово-комунальних послуг.

9. Виконувати інші обов’язки відповідно до закону.

Захистіть свої права

-Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» всі громадяни України мають право отримувати послуги в повному обсязі і належної якості. Двічі на рік – навесні та восени – представники житлово-комунальних підприємств повинні проводити сезонні огляди жилих будівель, куди входить і таке болюче питання як ремонт покрівлі, фасадів навесні, а восени – ремонт і утеплення трубопроводів на горищах і в підвальних приміщеннях, ремонт, регулювання та гідравлічне випробування систем водопостачання і центрального опалення, ремонт та укріплення вхідних дверей та багато іншого.

Для централізованого контролю і управління роботою технічного обладнання будівель (ліфтів, системи опалення, гарячого водопостачання, системи пожежогасіння і димовідведення, освітлення сходових площадок та інше), а також для обліку заявок на усунення несправностей елементів будівель, при житлово-комунальних підприємствах створюють диспетчерські служби. Якщо у вашому будинку щось вийшло з ладу, необхідно звертатися саме до них. Після прийняття вашого звернення несправності, які потребують негайної ліквідації, за законом повинні усунути у наступні строки:

1. Ремонт покрівлі повинні виконати протягом п’яти діб.

2. Течі із водопровідних кранів і змивних бачків та пошкодження сміттєпроводу повинні усунути протягом доби.

3. Порушення електромережі, наприклад, коротке замкнення, повинні усунути негайно.

Якщо працівники житлово-експлуатаційної контори порушують умови договору, потрібно викликати представника з контори. Людина повинна прийти протягом двох робочих днів. Разом ви складаєте та підписуєте акт-претензію, у якому необхідно зазначити строки, види порушень, кількісні і якісні показники послуг, та скріпити підписами обох сторін.

Якщо представник житлово-експлуатаційної контори не прийшов до вас у визначений договором строк або відмовився підписувати акт-претензію, документ вважають дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі.

Після підписання акту-претензії, проблему можна вирішити шляхом переговорів або подати до суду згідно з статтею 22 Закону України «Про захист прав споживачів». Під час розгляду позову, який пов’язаний з порушенням ваших прав як споживача, ви не сплачуєте у суді держмито.

Окрім задоволення вимог споживача суд одночасно вирішує питання про відшкодування моральної шкоди. Тобто ви можете претендувати і на компенсацію моральних збитків.

temperПостачання тепла!! Ще корисна інформація, щоб не мерзнути в квартирі. На які документи слід посилатися:

· Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. N 630 (далі – Правила).

· Правилами підготовки теплових господарств до опалювального періоду, затвердженими наказом Мінпаливенерго та МінЖКГ від 10.12.2008 № 620.

Вимоги цих Правил мають своє відображення і в ГОСТ 30494-96 Будівлі житлові і суспільні. Параметри мікроклімату в приміщеннях. Міждержавний стандарт.

Температурний режим в приміщенні визначається не за температурою опалювального пристрою (радіаторів), а температурою в житловому приміщенні.

Для створення комфортних умов зимою, температура поверхні віконного скла з внутрішньої сторони повинна бути в межах 10-12˚С. Саме тому радіатори опалення в наших кліматичних умовах розміщують під вікнами.

Сумарно температура в приміщенні складається з суми двох показників – температури повітря і температури внутрішніх поверхонь конструкцій в приміщенні.

Оптимальна температура для здоров’я людини встановлена в межах  +18-20 °С.

Показники температур для житлових приміщень відповідно до ГОСТу

Період року Тип приміщення Температура повітря, °С
Оптимальна Допустима
Холодний (температура за вікном 8 °С і нижче) Жила кімната 20-22 18-24
Кухня, туалет 19-21 18-26
Ванна, об’єднаний санвузол 24-26 18-26
Теплий(температура за вікном вище 8 °С) Жила кімната 22-25 20-28

До початку опалювального сезону варто перевірити стан радіаторів, очистити їх від пилу, відвинути від них габаритні предмети меблів, що перешкоджають вільному проходженню повітря. Також можна підняти штори, які поглинають 22-27 % тепла, що йде від радіаторів.

Також варто поцікавитись, чи здійснював Виконавець послуг  (н-д: Теплоенерго чи ЖЕК, будинкоуправління) промивання внутрішньобудинкової мережі в міжопалювальний період. Результати всіх робіт відображаються у Акті готовності до опалювального періоду, копію якого Ви маєте право отримати.

Поряд з цим, якщо температура у Вашій квартирі, за умови усіх вжитих Вами заходів, залишається нижчою +18˚С, радимо скласти Акт-претензію, як це передбачено вищезгаданими Правилами, відповідно до якого Виконавець послуг зобов’язаний зменшити Вам нарахування за недодані послуги.

Якщо ж температурні показники залишаються і надалі мало комфортними, як не жаль, але Вам варто самим подбати про утеплення зовнішніх стін квартири з внутрішнього боку з застосуванням енергозберігаючих матеріалів.

Наголошуємо, що для встановлення індивідуального опалення необхідна згода власників усіх квартир багатоквартирного житлового будинку.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети