Якщо не вистачає коштів бюджетній установі – що робити?
Новий фінансовий рік розпочався, бюджети затверджені і як завжди багато незадоволених. Хтось величиною субвенції, хто річним бюджетом, а хто перерозподілом коштів між установами. Хтось думав, що грудень 2015 року буде тривати цілий 2016 рік, коли погасили залишки індексації за рік надбавками і преміями.
Повністю поділяю думку людей про те, що заробляти мають право всі і багато, однак хочеться наголосити, що постійне життя в дефіцитному страху – це постійний стрес, очікування, роздратованість і т.д
Керівники бюджетних організацій та установ несуть повну відповідальність за роботу своїх структур в межах отриманого фінансування. І мають чітко і однозначно доносити реальну інформацію.
Якщо коштів, наприклад, освітянської субвенції, яку держава виділяє залежно від кількості учнів (не вчителів, не батьків, не чиновників, а учнів!), не вистачає, щоб прожити рік так, як планувалось – варіанти завжди є:
- Цілий рік ходити з плакатами до районної ради, адміністрації і вимагати грошей, які НІ рада і НІ адміністрація не виділяють на освіту
- Працювати у тій же чисельності в очікуванні, що за результатами ситуації в державному бюджеті зі столиці надійде ще додатково якась частина коштів. які можна буде використати на потреби установи. При цьому всі потрохи недоотримують, недопалюють, недовчаться, але чекають на краще.
- Оптимізовувати шкільну мережу, починаючи із малокомплектних шкіл, які й так з 1 вересня держава НЕ буде фінансувати, і через те постане питання, чи є в районному бюджеті кошти на їх утримання чи потрібно буде переглядати, які школи і якого ступеня будуть в тих чи інших громадах. До речі, створення тих же об’єднаних громад значною мірою допомогло б самим людям в цих питаннях і розібратися, які школи, НВК чи садочки вони зможуть утримувати.
- Мабуть, є й інші варіанти, наприклад, оптимізація в кожній конкретній школі, інтенсифікація праці, перегляд завантаженості
До речі, щодо премій і надбавок – ключова фраза – все в межах фінансових призначень на школу. І не потрібно порівнювати з іншими районами, порівнювати потрібно з кількістю шкіл і контингентом учнів в них. Не може в ситуації, коли є в районі школи по 18,23 учні і на підготовку одного витрачається коштів більше, ніж на студента київського університету, залишатись кошти на премії та надбавки.
Лист відділу освіти Здолубнівської РДА мають у своєму розпорядженні всі директори шкіл:
Бюджетним кодексом України (ст..51) встановлено, що керівники бюджетних установ утримують чисельність працівників та здійснюють фактичні видатки на заробітну плату, включаючи видатки на премії та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу, лише в межах фонду заробітної плати, затвердженого для бюджетних установ у кошторисах.
Відділ освіти Здолбунівської РДА доручає проаналізувати використання видатків на оплату праці у 2016 році та вжити відповідних заходів (т.ч. у разі необхідності зменшення розмірів або скасування стимулюючих надбавок та надбавок, для яких встановлено граничні розміри) з дотриманням вимог законодавства про працю для забезпечення нарахування і виплати заробітної плати в межах кошторисних призначень, враховуючи помісячний розподіл призначень.
Контрольна сума субвенції з державного бюджету на 2016 рік, доведена головному розпоряднику – відділу освіти Здолбунівської РДА – з помісячним розподілом, не передбачає виплату надбавки за престижність педагогічним працівникам, грошової винагороди згідно ст..57 Закону України «Про освіту» та матеріальної допомоги на оздоровлення обслуговуючому персоналу.
Помісячний розпис та лімітна довідка, доведена Здолбунівським фінансовим управлінням надана без урахування вищезазначених виплат.
Залишками освітньої субвенції за 2015 рік підсилити помісячний розподіл освітньої субвенції на 2016 рік заборонено згідно чинного законодавства.
Просимо врахувати при використанні фонду заробітної плати постанову Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів І–ІІ рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» та Постановою КМУ № 88 від 25.03.14 року «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. № 373.
Відділ освіти Здолбунівської РДА направив лист від 21.01.2016 року № 01/03-23 голові Здолбунівської РДА Кондрачуку С.Ю., голові Здолбунівської районної ради Дацюку О.Є. про клопотання перед Міністерством освіти України про виділення додаткових коштів освітньої субвенції в сумі 10002394грн. для виплати вищезазначених надбавок та доплат.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.