. Якість родів суттєво впливає на майбутнє людини | Здолбунів City

Якість родів суттєво впливає на майбутнє людини

seminar (2)Це доводив учасникам семінару  «Вплив народження на майбутнє людини» Мішель Оден. 

Минулі вихідні для українців відзначилися не лише традиційним святом Великодня – Воскресіння Христа. Ці дні – 19-20 квітня – стали для України вагомими ще й тим, що вперше в історії у Київ завітав визначний лікар-акушер зі всесвітньовідомим ім’ям – Мішель Оден (Michel Odent). Сказати що подія масштабна – це нічого не сказати. Але спочатку невеличкий екскурс в біографію доктора.

На нинішній момент 84-річний Мішель Оден у всьому світі відомий як лікар, який вперше ввів в акушерську практику басейни та кімнати з домашньою обстановкою. Спочатку надувний басейн використовували для полегшення переймів, проте одного разу, коли одна жінка в басейні народила несподівано для себе та Одена, сформувалася методика водних пологів. У результаті отримали неймовірно низький відсоток медичних втручань під час пологів.

Свою 20-річну практику у державній французькій лікарні в Пітів’єрі Мішель Оден описав у книзі «Відроджені пологи», яка вийшла друком у 1984 році та була перекладена 13-ма мовами світу. З 1985 року Мішель Оден живе та практикує домашні пологи у Лондоні, де вони є частиною офіційної акушерської практики Великобританії. Мішель Оден допоміг тисячам жінок у світі відчути радість природних пологів.seminar (1)

Дводенний семінар проходив у формі невеликого вступу від доктора Одена, а потім продовжувався у формі питання-відповіді. Якщо вдаватися в деталі його методики, то під час пологів жінці ніхто не потрібен крім акушерки, яка в міжнародній термінології отримала назву «доула», іноді «дула», а по-нашому – повитуха. Це жінка, яка просто знаходиться поряд, знає специфіку перебігу пологів, психіки жінки та її основні потреби. Умови максимальної відсутності зовнішніх подразників, таких як група медперсоналу з нав’язливими маніпуляціями, медичне обладнання, яскраве світло та лікарняна обстановка, Мішель Оден вважає ідеальними для перебігу пологів без ускладнень. Обґрунтовує Доктор це тим, що пологи – це насправді неконтрольований процес, під час якого в жінки задіяні архаїчні мозкові структури – гіпофіз та гіпоталамус.

В умовах дії зовнішніх подразників, серед яких доктор Оден виділяє людське мовлення, яскраве світло, та відчуття жінки ніби за нею спостерігають, стимулюється неокортекс, який і гальмує природній процес пологів. Таким чином, замість того, щоб виділявся окситоцин – гормон Любові, як його називає Оден, починає виділятися адреналін і весь процес іде шкереберть. Мішель Оден переконаний, – замість того, щоб жінці «допомагати» в пологах, її потрібно саме захищати від цих подразників, і тоді все відбуватиметься природнім шляхом. Своєю практикою доктор Оден саме це і доводить усьому світові.seminar (3)

Тому, хто знайомий з публікаціями відомого лікаря акушера, могло здатися, що нічого нового сказано не було. Проте, не обійшлося без нових цікавих фактів та розповідей від лікаря, який дуже нагадував якогось казкового чарівника-дідугана, що ділився з аудиторією своєю старечою мудрістю, яку йому вдалося, попри все, доказати науково. Серед книг Мішеля Одена доступними для російськомовних читачів є книги «Возрожденные роды», «Научное познание любви», «Кесарево сечение: безопасный выход или угроза будущему».

Українською поки що є лише книга «Відроджені пологи». З негативних моментів відмітилося те, що з майже трьохсот учасників семінару, лікарів можна було перерахувати на пальцях. Досить промовисто говорить про нашу зашкарублу, вкриту радянською іржею систему охорони здоров’я, зокрема про найвідповідальнішу її галузь – акушерську справу. Адже якщо вірити доктору Одену – процес пологів та перші години після народження – це те, що впливає на все наше подальше життя. Робімо висновки!

На завершення, великий лікар акушер нашого часу провів автограф-сесію, залюбки фотографувався, жартував та обіцяв повернутися за 20 років. Бажаючим також не відмовляв у спільній фотографії. Усі учасники семінару отримали іменні сертифікати на згадку про визначну подію.

Олександра Радкевич, учасниця семінару, Здолбунів

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 

Активні відвідувачі

 

 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама