Якісний відпочинок у дитячому таборі

201В понеділок, 22 червня, свою роботу розпочав дитячий табір від YMCA у Здолбунові. Таборуються діти на базі Центру молодіжної активності, що знаходиться у Здолбунівській районній бібліотеці для дітей та юнацтва. Цей табір прекрасний приклад того, як активні здолбунівчани, залучивши кошти молодіжної організації до міста, створили осередок для дитячого розвитку. Організація YMCA (Young Men’s Christian Association – християнська асоціація для молодих людей) була заснована в далекому 1844 році, і сьогодні налічує близько 30 млн членів у понад 130 країнах світу. І здолбунівчани не стали виключенням. Ми поспілкувались з директором табору та керівником скаутської майстерні Євою Борисівною Грициною.

 Табір від YMCA в Здолбунові вперше чи були подібні ініціативи в Здолбунові?

Наша організація YMCA Здолбунова організовує такі табори уже років 19, і я вже років 10-15 є незмінним його директором. Це кожного літа ми проводимо табір з денним перебуванням, який закінчується 3-4 денним походом.

Хто був ініціатором залучення в Здолбунів YMCA?

Наш начальник Оксана Василівна Яременко. В 1996 році їй запропонували співпрацю, і вона стала першим членом YMCA в Здолбунові, і тоді започаткувала цю організацію. Сьогодні вона президент організації YMCA у Здолбунові.202

А як ви залучаєте дітей до табору? Тому сьогодні майже всі діти сидять за комп’ютером, тому романтикою літнього табору їх важко зацікавити.

Ми і ходимо по школах, рекламуємо табір сусідам, знайомим, колегам по роботі. Цього року спрацювала реклама, інтернет-реклама, батьки телефонували і записували дітей.

Яке ставлення дітей до табору?

Дітям дуже подобається, тому що як би не хотілось, але вони постійно сидять біля комп’ютера або сумують на дворі. Тому їм дуже цікаво, коли з ними грають, коли їм показують щось нове. Ніхто не думав, що в Здолбунові, є такі місця, що діти про них навіть не знають. А сьогодні діти про них дізнались (у день інтерв’ю діти мали квест по Здолбунову – прим.авт.). Вони дізнались, що є музей, вони побачили багато пам’ятників, нарешті прочитали, що це за пам’ятна дошка на автовокзалі. Я думаю, дітям щось залишиться.204

Чим займаються діти у таборі?

В зв’язку з такими сумними подіями в країні ми продумали в цьому році напрямок для табору «Я люблю Україну», а саме вивчення рідного краю.

Вже були в Старомильську, поїдемо в Дубно, Луцьк, на 4 дні поїдемо в Святе, де покажемо Зіньків камінь, могилу Нечая, Гурби, криївку, саме Святе. Діти будуть вивчати край, а ми в свою чергу будемо розказувати які там були події в минулому і недалекому минулому. Крім того, у нас різноманітні ігри, квест по Здолбунову, різноманітні майстерні: духовно-патріотичні, творчі, прикладного мистецтва, спортивні. Ось сьогодні, 24 червня, працівниками Здолбунівського районного будинку культури було організовано та проведено цікаве дозвілля, для дітей табору, а саме розважально-ігрову програму «Літо прийшло! Розваги принесло!». А закінчення табору планується шоу-програмою «Я люблю Україну». Ми вже попередили дітей, щоб вони все цікавеньке дізнавались про Батьківщину, ну а вихователі придумують завдання.203

А як батьки ставлять до табору?

Батьки прекрасно ставляться, тому діти практично весь день зайняті і вони знають, що за дітьми подивляться. І якщо діти після походу, як ми вчора були після Старомильского, діти вже ніде не бігають,  а приходять додому і лягають відразу спати, бо дуже втомлюються. А ще дуже довго розказують батькам, що вони робили і що будуть ще робити.

Яка плата за табір?

Батьки робили внесок 100грн за два тижні. Це діти пів дня займаються та розвиваються плюс одноразове харчування. Решту витрат ми маємо змогу покривати через фінансову підтримку з області.

А хто є вожатими у таборах?

Вожаті у нас – це ті діти з минулих таборів. Які пройшли декілька разів табір, і вони все рівно до нас йдуть. Вони знають наші ігри, самі шукають нові, тобто вожатих ми самі вирощуємо.

Чи плануєте розширювати свій табір?

Ми можливо і планували б, але так як в організації на даний момент немає свого місця. Раніше ми збиралися на базі «Тонусу», це за мостом, а зараз у нас забрали це приміщення. У нас дуже багато різноманітного приладдя, його немає де ставити, приходиться забирати додому. Ми постійно шукаємо місце, де збиратися, і це утруднює розширення. Звичайно хотілося б, щоб на ціле літо, щоб більше дітей залучити, але на даний момент це не можливо.

Отож, ми бачимо, що у Здолбунові є активні люди, які готові займатись з дітьми, занурювати їх у історію рідного краю та подорожувати, однак, волонтерська готовність не допоможе, якщо табір не матиме приміщення. Звичайно, велике наше дякую Здолбунівській районній бібліотеці для дітей та юнацтва за прихисток, вони дали можливість дитячому табору безперешкодно продовжувати свою діяльність. Та все ж варто подумати про розширення табору. Бо приміщення бібліотеки точно не розрахована на велику кількість дітей.

Діти отримують неоціненний досвід та переживають незабутні емоції, займаючись у майстернях, бігаючи квести та подорожуючи малою Батьківщиною. Та чи достатньо двох тижнів та 36 діток? Жага до знань гаситься, коли дитина не знає чим себе зайняти. А подібні табори потрібні, щоб «підкидати дрова у багаття» дитячих знань.

Юлія ЛюкшинВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети