Як здолбунівські ліцеї інформують про свою діяльність

Нещодавно ми розглянули стан інформування жителів громад засобами офіційних каналів Здолбунівської міської, Здовбицької сільської, Мізоцької селищної рад.

Ми беремо поправку на безпеку і зміщення акцентів під час нинішнього стану справ в країні проте ми памятаємо, що офіційних заборон чи обмежень оприлюдненню інформації про те що відбувається в громаді, куди використовуються ресурси тощо немає.

Так само не було обмежень і для закладів освіти щодо оприлюднення інформації. Є чітки вимоги щодо переліку інформації яка згідно ЗУ “Про освіту” має бути на офіційних ресурсах закладу освіти. Експерти Партнерства “За прозорі місцеві бюджети” вже робили матеріал з цього приводу, де були приклади і зі Здолбунівщини.

За цей час змінилися назви самих закладів, активізувалися адміни сайтів міських шкіл (ліцеїв), змінилися адмін терустрій району, громади. Чи встигають на офіційних ресурсах ліцеїв за цими змінами, чи подається інформація про актуальні нині речі: дистанційне навчання, перебування в укриттях, ті ж звіти про бюджетні кошти і благодійну допомогу закладу? Це вартує цілого огляду на ЗС, а для початку глянемо чи є сайти у ліцеїв, чи актуальна розміщена інформація, чи видає пошукова система адреси сайтів, ну і візуально як виглядають головні сторінки (перший екран) згаданих ресурсів.

Ліцей №1, адреса http://zdschool1.rv.ua/ Крайня новина датована 16 грудня. На сайті вітають переможців олімпіад, є річний звіт про діяльність закладу, який можна завантажити, присутня актуальна інформація про учнівське самоврядування, фінансової інформації за 2022 рік не знайшли. Присутні завантажені матеріали для дистанційного навчання. В підвалі сайту досі присутні лінки на неіснуючі установи колишнього району.

Ліцей №2 адреса: https://gymnasia.rv.ua/ Крайні новини за 30 листопада 2022, фінансові звіти знайшли за період до 2019 року, є цікавий розділ Учнівські блоги, є аж три подібних розділи Змагання, Конкурси, Олімпіади. Адреса гімназії окрім титульної адреси (правильної) пише Нью-Йорк, мейн стріт 123). Є конкретна сторінка в якій зазначено що на ній наведена інформація, згідно ст.30 ЗУ Про освіту (читай нижче про що це). Однак деяка інформація станом на 2019, інша 2020,21 й роки. Присутній розділ про офіційні документи благодійного фонду, який допомагає закладу. Є інформація про дистанційне навчання, проте теж не 2022 року. Добре зроблений розділ контакти з картою і всіма контактами.

Ліцей №3 адреса: http://zd3.osvitahost.net/ Крайні новини станом на 20 грудня 2022! Є актуальній річний звіт про діяльність, є відсканована фінансова звітність за 2021 рік проте така форма звітності не дає уявлення про деталі надходження і витрачання коштів (і це є проблема більшості закладів, оскільки затвердженої форми звіту публічного про фінанси немає, тому кожен заклад або проявляє винахідливість або просто сканує податкові і казначейські документи), є згадка про учнівське самоврядування, лінки на колишні ресурси району теж присутні. В розділі дистанційна освіта представлено уроки Всеукраїнської онлайн школи.

Ліцей №4 адреса: https://zd4school.rv.ua/ з новинами ми не розібралися, якось звичний формат дата, заголовок, текст тут виглядає по іншому. Розділ про прозорість освітнього процесу..натискаємо звіт на початок 21/22 н.р, відкривається…табличка з розділами 13-15 якоїсь форми, натискаємо  структура управління закладом…бачимо малюнок де є рада засновників, піклувальна рада..напевне ми слабо слідкували за діяльністю закладу що пропустили функціонування таких дорадницьких органів, саме створення і діяльність яких всіляко вітаємо. Розділ про фінансову звітність просто скеровує на сайт закупівель, звітності в розділі немає. Інформації про дистанційну освіту не знайшли..Якось дивно, але ні телефонів, ні адреси ні карти з місцем розміщення закладу ми теж не знайшли.

Ліцей №5 адреса: http://zdolbuniv-school5.edukit.rv.ua/ Крайні новини датовані 19.12.22 , є спроба зробити Форум для спілкувння проте він так і не запрацював, є посилання для всіх класів на випадок дистанційного навчання, є посилання на розділ закладу на ресурсі проведегння держзакупівель і декілька завантажених пдф файлів із незрозумілими назвами, але якщо придивитися детальніше то є помісячна завантажена звітність до вересня 2022 року включно, якщо вірити розділу Вакансії то ліцей потребує двох вчителів, присутні на сайті результати моніторингу якості освіти.

Ліцей №6 адреса: http://zdolbuniv-school6.edukit.rv.ua/ є грудневі новини, розділ про дистанційне навчання, замість фінансових звітів посилання на ресурси де здійснюються закупівлі, присутня інформація про учнівське самоврядування, не факт що актуальна, дат не має, в розділі звіт директора пусто, є результати моніторингу якості освіти, присутні розділи в яких відсутня будь-яка інформація, загалом складний як нам видався, для користування сайт. Лінки на сайті актуальні, в розділі інклюзія якісь робочі документи із зрозумілими назвати дял тих, хто їх завантажував. На цьому сайті теж можливо вважають, що адреса, телефони і місце розташування закладу і так відомі всім тому на сайті їх ми не знайшли. Не виключено, що упустили.

Початкова школа №7

 

Нагадаємо,

Відповідно до статті 30 Закону всі заклади освіти мають формувати відкриті та загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність та оприлюднювати таку інформацію. Доступ до такої інформації осіб з порушенням зору може забезпечуватися в різних формах та з урахуванням можливостей закладу освіти. У частині 2 цієї статті міститься перелік усієї інформації та документів, відкритий доступ до яких зобов’язані забезпечувати заклади освіти на своїх веб-сайтах, а у разі їх відсутності – на веб-сайтах своїх засновників.

Крім того, згідно з частиною 3 цієї статті заклади освіти, що отримують публічні кошти, та їх засновники зобов’язані оприлюднювати на своїх веб-сайтах кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством.

Інформація та документи, передбачені частинами другою і третьою цієї статті, якщо вони не віднесені до категорії інформації з обмеженим доступом, розміщуються для відкритого доступу не пізніше ніж через десять робочих днів з дня їх затвердження чи внесення змін до них, якщо інше не визначено законом (частина 4 статті 30 Закону). Згідно з частиною 5 статті 30 Закону перелік додаткової інформації, обов’язкової для оприлюднення закладами освіти, може визначатися спеціальними законами. У разі, якщо заклади освіти обслуговуються централізованою бухгалтерією, рекомендуємо останній передавати закладам освіти всю необхідну інформацію та документи для подальшого їх оприлюднення відповідно до вимог Закону. Отже, з 28 вересня 2017 року всі заклади освіти зобов’язані оприлюднювати всю зазначену у статті 30 Закону інформацію та документи на своїх веб-сайтах або веб-сайтах своїх засновників.

Віримо (хоча кого ми обманюємо), що адміністрація закладів та керівництво гуманітарною сферою громади слідкує за дотриманням цієї складової законодавства і в наступному нашому огляді ми лише підтвердимо це.  Ми просто стали на сторону звичайного користувача і спробували знайти інформацію на відповідних сайтах. Вибірково, без детального аналізу відповідності вимогам ЗУ Про освіту, але з точки зору легкості, складності, зрозумілості користування інформацією.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети