Як здолбунівські громади інформують про свої бюджети

Молоді здолбунівські громади тільки вчаться по новому господарювати, спілкуватися, інформувати про свою діяльність. Здебільшого це поки схоже на стрічку новин про події, хоча це більше функція інформаційних агенцій, ЗМІ, блогерів. А от сайти органів влади більше цінні коли схожі на такий собі архів офіційної інформації, рішень, проектів рішень, розпоряджень, де особливе місце займають рішення про бюджет, відповідні програми його використання.

Уявляємо себе на місці звичайного мешканця, який хоче знайти інформацію про бюджет своєї громади. Для цього вводимо в пошуковику фрази “Бюджет…громади на 2021 рік”. Отримуємо інформацію, заходимо на ресурси, дивимося.

Здолбунівська громада

Сайт новий, сучасний, є окремий розділ про бюджет.

В підрозділі всього один файл

Програм цільових, бюджетних теж поки немає

 

Здовбицька громада

У Здовбицької громади теж новий сайт. Основне наповнення це рішення і анонси подій. Є розділ про бюджет. В ньому декілька однотипних файлів станом на різні дати.

Мізоцька громада

В цій громаді пробують адаптувати існуючий новиневий сайт під офіційний сайт громади. Бюджет знайшовся в рішеннях ради.  Про  якусь  структурованість  інформації  про  громаду  на сайті  не  йдеться.

А як може бути? Для прикладу сайт невеличкої Іванівської громади Тернопільської області.

А це зразок, цілком вартий наслідування – сайт Лановецької громади. Це цілком по силам.

Це, до речі анкета збору пропозицій до бюджету на 2022й рік. Досвід, який ще у 2013 му започаткував ЗЕОН у Здолбунові та впроваджує Партнерство “За прозорі місцеві бюджети” по всій Україні. Прижилася ця практика і у Ланівцях.

Як стверджують експерти Партнерства “За прозорі місцеві бюджети”, розміщення інформації про бюджет в окремому розділі значно спрощує її пошук, причому для всіх в т.ч і самих працівників ОМС. Це відповідально і дружньо по відношенню до своєї громади і сприяє зміцненню довіри між владою і громадою.

Допомогою може стати цей посібник https://drive.google.com/file/d/1nBPzZv8JBz4j4p4zwO2X22Xg2nxH-ztS/view  про зручну структуру сайту місцевої влади, де є детально описано і про окремий фінансовий розділ.

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети