Як здолбунівська президія райради гроші для району шукає

presidia0503_2

Президія райради

Учора відбулося розширене публічне засідання президії Здолбунівської районної ради, яка в період до стабілізації ситуації та призначення нового керівника РДА виконує функцію управління в районі.

Власне все засідання можна поділити на окремі частини. Порядок денний був оголошений наступний:

 Про роботу казначейської служби в Здолбунівському районі, стан виплати заробітної плати та проплат за енергоносії

 1. Інформують:
  Рядченко Р.Ю.- начальник УДКС в районі
  Нечипорук В.М. – начальник фінансового управління

Якщо коротко, то фінансуються в районі лише зарплати та енергоносії, для потреб залучаються Казначейські кредити. Бюджет дірявий.presidia0503_1

 1. Про використання земель енергетичної системи та укладання договорів оренди з ПАТ «Рівнеенерго»
  Інформують:
  Невмержицький С.М.- голова правління
  Милацька Олена Олександрівна- провідний інженер із землекористування ПАТ «Рівнеобленерго»
  Пилипчук П.Ю. – начальник управління Держземагенства в районі
  Мичка Р.С. – начальник Здолбунівської ОДПІ
  Сільські, селищний, міський голови
  Панасюк Ю.В. – начальник реєстраційної служби
  Ольшанецький І.В. – прокурор району

З тої кількості осіб, що були заявлені з цього питання стає зрозуміло, що розгляд намічався серйозний. Суть проста, і про неї ЗС вже писав. Енергетики, використовуючи своє монопольне становище, нехтують потребами територіальних громад і не платять належних їм платежів, посилаючись багато на що. Першу скрипку в обговоренні задавав депутат Рівненської облради Олександр Андріюк, який задавав питання щодо неправомірності використання об’єктів енергогосподарства на території району енергетиками без оплати відповідних платежів територіальним громадам. Також він звинуватив «Рівнеобленерго» у саботажі укладення й реєстрації угод, за якими енергетики й повинні нести фінансову відповідальність. Про те, що жодна угода на території району не подана в реєстраційну службу, підтвердив і керівник цієї служби Юрій Панасюк.presidia0503_3

Представник Рівнеобленерго

Селищний голова Мізоча Богдан Похилюк на пальцях буквально розказав, скільки об’єктів у нього на території Мізоча є, яку суму мало б сплатити «Рівнеобленерго» і що з того отримано нуль гривень. А перевірка КРУ, яка тривала в селищний раді, зафіксувала цей факт і подала це як порушення, т.то недоотримання платежів до бюджету.

Підтримав виступаючих і голова райради, який зачитав скільки та яких об’єктів енергетичного господарства розміщено на території району й який катастрофічний стан неплатежів за користування ними зі сторони енергетичного монополіста.presidia0503_5

Представниця Рівнеобленерго

Спробувала роз’яснити ситуацію головний інженер підприємства, адже її керівник не зміг нічого розумного сказати. Вона на відбірному суржику перераховувала документи, які вони

– мають «подсобірать» для того, щоб подати їх на реєстрацію, «поетому не надо только нас» звинувачувати у такому стані справ.

Але один факт таки насторожив. Подані енергетиками документи до Здолбунівської РДА десь блукали її коридорами півтора року. А саме вони були потрібні для пришвидшення оформлення необхідної документації. Що це ? Свідомий саботаж, змова? Треба депутатам розібратись.

Відповіді на просте запитання: чому ви об’єктами користуєтесь і за них не платите, – так і не було отримано. Тому буде сформована комісія, яка проведе інвентаризацію цих об’єктів по сільським радам, обрахує суму фінансових претензій і подасть від райради чи органів місцевого самоврядування до прокуратури.

Цікаво, чому така проста геніальна думка досі не прийшла в голови депутатам.

 1. Про розгляд звернення КП «Управління майновим комплексом районної ради» щодо потреби в коштах
  Інформують:
  Панащук В.Д. – директор підприємства
  Нечипорук В.М. – начальник фінансового управління

Просте питання. Є комунальна установа, створена райрадою, управляє нею РДА, мають борги. Просять дати грошей. Депутати запитали, які послуги надає КП і які там оклади. Начальник КП розповів, що якби з ним усі розрахувались, а серед боржників РДА: відділ молоді і спорту, управління агропромислового комплексу – то він би виліз із боргів.

Депутати погодились розглянути це питання пізніше й порадили директору та головному бухгалтеру перейти на півставки до виходу із кризи.

Запитання для депутатів від ЗС. А звідки візьмуться кошти для погашення боргів? Адже всі перераховані боржники – це бюджетні установи чи їх підрозділи. Отже, їм спочатку треба закласти в районний бюджет кошти на відшкодування заборгованості, щоб вони потрапили до КП. Т.то вам самим треба вийняти кошти з лівої кишені і покласти їх в праву, щоб 6 чоловік в КП і надалі отримували зарплату.

Продовження у наступному матеріаліВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети