Як Здолбунівчани за птахами спостерігали

Осінні дні спостережень за птахами в Європі EuroBirdwatch – це подія, яка об’єднує безліч однодумців. Щороку в перші вихідні жовтня на місця спостережень виходять тисячі спостерігачів за птахами, які фіксують види та чисельність птахів, побачених у природі. Дані спостережень з усіх куточків Європи подаються через національні центри спостережень до єдиного Європейського центру. В Україні таким центром є Українське товариство охорони птахів. Загалом, мета EuroBirdwatch – привернути увагу до міграції та потреб перелітних птахів у середовищах гніздування, на пролітних шляхах і місцях зимівлі в Середземномор’ї та Африці.
EUROBIRDWATCH
Не лишились осторонь EuroBirdwatch-2015 і Здолбунівщина. За ініціативи Національного природного парку “Дермансько-Острозький” та Рівненського осередку Товариства охорони птахів 4 жовтня природолюби та орнітологи зібралися з метою обліку птахів нашого регіону в заплаві річки Устя поблизу міста Здолбунів. До спостережень долучилось 36 учасників – 17 дорослих та 19 дітей. Серед них – представники відділу культури і туризму Здолбунівської РДА, громадські активісти м. Здолбунів, Рівненського обласного краєзнавчого музею, Здолбунівської ЗОШ №6, Рівненського палацу дітей та молоді, Рівненської Малої академії наук учнівської молоді, орнітологи з Рівного, Острога та Нетішина.
EUROBIRDWATCH
Бьордвотчери за дві години зафіксували 42 види птахів загальною чисельністю 1003 особини. Цікавим було спостерігати чернь червонодзьобу – вид, занесений до Червоної книги України. Всі учасники залишились у захваті від сім’ї лебедів-шипунів, які дозволяли себе годувати майже з рук. З інших водоплавних птахів відмічено також 15 особин гуски сірої, а найчисельнішим видом була лиска – близько 400 особин. Серед мігруючих хижих птахів помітили яструба малого і канюка. Незвичним було побачити бугая, адже цей птах надає перевагу заростям очерету, з якого подає свій голос і майже не показується на очі. Захват малечі (та й дорослих) викликало гніздо-рукавичка ремеза.
EUROBIRDWATCH
Подібні заходи відбулись і в інших установах регіону, зокрема, в Рівненському природному заповіднику та Національному природному парку “Подільські Товтри”. Організатори вдячні всім учасникам, які допомогли в проведенні спостережень, та сподіваються, що дана подія з часом приверне до себе значно більшу кількість людей.

Провідний фахівець з екологічної освіти НПП “Дермансько-Острозький”
Валентин Лисюк
Фото: В. Бондарець, О. Головко, В. Лисюк

EUROBIRDWATCH

EUROBIRDWATCH

EUROBIRDWATCHВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети