Як заробляють на неякісному газі

20140428174615Матеріал підготовлений Юрієм Буратчуком, головою постійної комісії з ЖКГ, енергетики та енергоефективності Рівненської ОДА. Публікую з дозволу автора.

Споживання газу для потреб населення та теплогенеруючих компаній у нас штучно завищується, причина – компенсація вартості газу за рахунок бюджету. Щоб «бодяжити газ» в газопроводах середнього і низького тиску НАК «Нафтогаз» встановлює азотні установки. Це призводить до того, що калорійність газу мінімум на 30% нижча від норми.

Для прикладу по м. Рівне та області: згідно ГОСТ 5542-87 питома витрата палива для виробництва 1 Гкал тепла становить131,52м3 (мінімальна теплотворна здатність газу 7600 ккал/м3).

Згідно даних галузевого Центру з контролю якості газу Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», теплотворна здатність газу на території України міняється в межах 8000 – 8250 ккал/м3, згідно інформації наданої ПАТ «Рівнегаз» на вимогу відділення АМКУ в Рівненській області середня теплотворна здатність газу становить не менше 8027,2 ккал/м3.

З огляду на це, питомі витрати газу для виробництва тепла мали би складати в середньому 125м3. Натомість, на місцевому рівні, в порушення вимог ГОСТ 5542-87, затверджується норма витрат 143 м3Завищена норма призводить до того, що, наприклад, КП  ̋Рівнерайкомуненергія˝ за опалювальний сезон додатково отримує 260 тис.грн., а ̋Рівнетеплоенерго˝ – 4 тис. грн щогодини протягом опалювального сезону.

За даними акту ревізії фінансово-господарської діяльності КП ˝Рівнерайкомуненергія˝ Рівненської районної ради, витрати газу для виробництва теплової енергії для населення перевищують нормативні на 27%, обсяг спожитого газу на 800 тис. мперевищує норматив! Газ вкрасти не можна, можна вкрасти тільки гроші, оскільки з держбюджету компенсується різниця вартості газу.

Моніторинг споживання теплової енергії в ОСББ, торгових центрах, загальноосвітніх закладах м. Рівне дає можливість зробити висновок, що в будинках, які обладнані приладами обліку, споживання тепла становить 75% від розрахункової норми. Таким чином, переважна більшість споживачів (які не обладнані лічильниками і сплачують згідно застарілих нормативів споживання) переплачує мінімум 25% за ненадану послугу. В грошовому еквіваленті для жителів м. Рівне це виливається в  40 мільйонів додатково сплачених гривень за опалювальний сезон. І після цього нам розказують, що тарифи збиткові…

Ілля Єременко, Екоклуб, Четверта Влада



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети