Як вижити доглядаючи інваліда?

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996р №832 непрацюючій працездатній особі яка доглядає за інвалідом 1 групи призначають щомісячну компесаційну виплату. Вона встановлена у розмірі 4,80 крб. Згідно з індексацією на сьогоднішній день це близько 16 грн. 

“Станом на 1.09.2015 у нас в Здолбунівському районі 324 отримувачі такої допомоги”- повідомила заступник начальника управління виплат і компенсацій в Управлінні соціального захисту населення у здолбунівському районі Якубчик Людмила.

Як вижити на 16 грн?

Можна звернутись за соціальною допомогою. Вона визначається: 21% від прожиткового мінімуму (рівень забезпечення прожиткового мінімуму) відняти доходи, та не може бути більшою 75% цього рівня.  Та це не особливо покращить ситуацію, адже сума приблизно 190 грн для працездатної особи.

Помоніторивши дану ситуацію стало зрозуміло- працездатні люди все ж працюють і одночасно доглядають близьких. В критичних ситуаціях близькі шукають роботу з можливістю підлаштувати графік під потреби інваліда.

– “Будучи зайнятою доглядом за інвалідом особою ми можем запропонувати спеціальні вакансії. Також допомагаємо віднайти роботу з гнучкішим графіком. Єдине що неможливо- це отримувати грошову допомогу по безробіттю. Спеціалізованої вакансії на сьогоднішній день немає, але доволі часто вони з”являються і хто звертався за допомогою має можливість її отримати” – повідомили у Здолбунівському районному центрі зайнятості.

Часто вже маючи роботу в родині трапляється нещастя і доводиться думати про помічницю за доглядом. Та і в цьому випадку знаходится рішення. Є працівниці що за окрему плату будуть допомагати в потрібні моменти. Звичайно не кожному це по кишені, хоча можна віднайти навіть тих хто доглядає одночасно за декількома людьми. Приходить в певний час доби, робить необхідні покупки, процедури, надає допомогу і йде. Це дешевше ніж постійний догляд і дозволяє забезпечити увагою та необхідними речами допоки родичі на роботі.

Також як варіант можна знайти роботу на дому. Хай це буде в”язання чи випічка. Уроки чи продаж в інтернеті. Головне не здаватися і мати натхнення.

Звісно важко працювати і думками бути біля родича, якому можливо саме в цю хвилину потрібна допомога, та держава поки не може надавати більше ресурсу працездатним особам.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети