Як волонтери Рівненщини бобрів рахували

На своїй сторінці у соцмережі Фейсбук Національний парк «Дермансько-Острозький» повідомив, як група волонтерів вирішили бобрів заповідника на облік поставити.

Епіграф
«Як подумаю, скільки то бобрів ходить необлікованих по світі – аж туга бере…» (Ольга Хуторянська, волонтер)

Кінець осені – період, сприятливий для обліку бобрів, адже в цей час запасливі тваринки з особливою наполегливістю наповнюють свої сховища харчами на зиму. Тому, надихнувшись досвідом колег із Національного природного парку «Слобожанський», було вирішено провести моніторинг популяції бобра європейського на території національного природного парку «Дермансько-Острозький».
Облік проводився 27-29 листопада в околицях с. Ілляшівка Острозького району. До досліджень долучились, окрім співробітників національного парку, волонтери з Рівного, Здолбунова та Острога. Озброївшись штангенциркулями, рулетками, чаєм та гарним настроєм, не зважаючи на прохолодну погоду, обліковці взялись до роботи. На місці досліджень волонтерами виявлена численна кількість місць харчування, стежок, загат та бобрових хаток.
бобри
бобри
По завершенні роботи, боброобліковців частував гарячою рибною юшкою Володимир Романюк – гостинний господар “зеленої садиби” в с. Ілляшівка, в якій розмістились учасники. Не обійшлося без традиційного майстер-класу з виготовлення ляльки-мотанки та вечірніх посиденьок за чаєм та цікавими іграми.
Наступного дня обліковці вирушили у туристичний похід територією нацпарку, відвідавши урочища “Турова могила” та “Зіньків камінь”. Адміністрація та працівники національного парку вдячні усім, хто долучився до обліків та сподіваються на майбутню співпрацю, адже наступний волонтерський виїзд уже в лютому 2016 р.
А попереду у співробітників парку – обробка даних досліджень та визначення чисельності та вікового складу популяції бобрів на даній ділянці, про що буде повідомлено додатково.
бобри
P.S. Жоден із бобрів не залишився не облікованим.
бобри

бобри
Фото: О. Хуторянська, В. Лисюк, О. Головко, В. БондарецьВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети