. Як власними руками зібрати сонячний колектор - рецепт рівненського Екоклубу | Здолбунів City

Як власними руками зібрати сонячний колектор – рецепт рівненського Екоклубу

Loho-uvimknuРівненська громадська екологічна організація  Екоклуб в рамках проекту «Увімкни сонце – живи комфортно» видав практичний посібник зі спорудження сонячних колекторів для гарячої води та готовий поділитися!

У цій публікації можна знайти не лише інформацію про те, що таке сонячний колектор, його види та призначення. З її допомогою ви зможете самостійно виготовити та встановити такий колектор в домашніх умовах за невеликі кошти й безкоштовно користуватись гарячою водою.

Екоклуб готовий надати друкований варіант посібника усім бажаючим для розповсюдження серед інших громадських організацій, органів влади та усіх зацікавлених. Для того, аби отримати публікацію, надішліть лист на адресу office@ecoclubrivne.org з темою «Замовити посібник». У тексті листа зазначте:

– чим займається ваша організація;

– яким чином, серед якої аудиторії та в якому регіоні ви плануєте розповсюджувати посібник;

– яка кількість примірників вам потрібна;- на яку адресу та прізвище висилати посібник (обов’язково вкажіть контактний телефон);

– чи маєте можливість оплатити вартість пересилки (або маєте ідеї як передати вам посібники без грошей).

Або закачати електронний варіант kerivnitstvo

Аліна Архипенко

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Дуже цікавий і практичний матеріал в самому підручнику. Було б непогано почастіше розповідати про народних умільців, створивши певну рубрику корисних технічних досягнень простих людей, порад-пропозицій.

 • Неперевершена

  В наших кліматичних умовах сонячні колектори- лисий маркетінг

  • І так і ні. Ясно, що цілий рік ніхто не буде користуватись такою системою – осінню, зимою та більшу частину весни ККД буде недостатній для обігріву, а ось літечком – значна економія на електроенергії чи природньому газу. Такі системи для старших перфораторів, яким немає куди пенсійний час витрачати – от і будують.

   Якщо доживу до пенсії – собі таку штуку поставлю, але з вдосконаленням – від комп’ютерного кулера (буде живитись від сонячних батарей) зроблю насос, який буде перекачувати гарячу воду в нагрівальний бак; замість труб нагрівачів потрібно встановити прямокутні профільні – дотичне до поглинаючої панелі прямокутне тіло швидше прогрівається, ніж дотичне кругле – і не так втрачається тепло.

 • Система з максимальним ККД – дві жестяні тонкі пластини (покриті чорною фарбою), розміщені паралельно на відстані – 5-7мм, між пластинами – спеціальна армування, щоб система не набухала та не розірвалась; вони закріплюються на периметрі зі стальних листових смужок і герметизуються – утворюється плоска посудина. Від посудини йдуть дві пластикові трубки з перехідниками до колектора; на одній з трубок – нанос. Нагріта вода з колектора пораплає безпосередньо в систему водопостачання (без всіляких мідних трубок), змішуючись при потребі з холодною. Таким чином вода буде прогріватись швидше + захоплення теплих днів осені та весни.

  Як же ж класно знати трошки фізику, правда, дядюльки з Екоклубу?

 • Alina Arkhypenko

  Шановні коментатори, в першу чергу, дякую за відгуки. Це вже означає, що є інтерес та увага. Насправді ми завжди відкриті для діалогу, порад і, в тому числі, конструктивної критики. Ми ділимось знаннями і досвідом з іншими, але водночас і самі постійно вчимось. Тому, якщо ви маєте якісь поради, зауваження чи ідеї, будь ласка, пишіть нам їх на пошту (office@ecoclubrivne.org) чи, ще краще, приходьте до нас в гості! :)
  По-друге, хочу сказати тим, хто дуже песимістично ставиться до сонячних колекторів в наших кліматичних умовах, що наша організація працює над цим проектом вже 4-ий рік поспіль, ми встановили колектори як на Рівненщині, Львівщині, Київщині, Одещині, так і на далекій півночі Волині (Маневицький район), де сонячних днів ще менше, аніж у нас. Тим не менше, люди дуже задоволені і досі є багато зацікавлених зробити у себе таку установку. Ми з радістю поділимося контактами людей, які вже не перший рік користуються колекторами, аби ви могли почути “живі” відгуки чи навіть побачити їх.

 • Здолбунівсіті

  Такий діалог корисний і приємний, тим більше що Здолбунів Сіті -це місце де НГО можуть поділитись своїми напрацюваннями абсолютно вільно, а люди їх оцінити і прокоментувати, запропонувати свої рішення. Раді що нам вдалось створити такий майданчик.

 
 

Активні відвідувачі

 
 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама