Як влада Здолбунівщини комунікує із своїми громадянами

Не секрет, що людям хочеться подобатися іншим людям, особливо коли перші це влада, а другі – це всі інші:) Тому і з’являються різні відомі стратегії, інтуїтивні чи вимушені дії щодо того як донести свою думку від влади до пересічних мешканців. Більше місто-більше можливостей, але і більше запитань незручних та активних громадян. Менше місто – відповідно менше.
Джерелами, якими користується влада (візьмемо найбільші три владні структури: міська рада, районна та РДА) виглядають так:
1. Біг-борди та сіті – лайти. Якщо не брати до уваги оголошення та анонси, то найбільше користується цим видом зовнішньої реклами Здолбунівська РДА. От тільки ви ніде не прочитаєте, що то реклама чи послання до мешканців саме від неї, оскільки тематика постерів – загальноукраїнська чи обласна. Від вітання зі святами від голови ОДА до урядових ініціатив з ремонту доріг і до реклами інших нововведень Уряду і Президента. Ви зазвичай не побачите, як хтось із знайомих вам і не з телевізійних  облич, щось із того постера зрозумілою мовою говорить саме здолбунівчанам. Зазвичай централізована реклама зі столиці.
2. Газета. Колись комунальна, а нині ТОВ, але по суті поки мало чим це відрізняється, окрім браку коштів у журналістів. Теж традиційний канал, яким всі три зазначені органи влади активно користуються. Найбільше РДА та міська рада. І хоча журналістів газети частенько можна бачити на подіях, за участі влади, та в кінцевому випадку чомусь до газети потрапляють лише офіційні прес-релізи та повідомлення із значком «оплачена реклама». Що, явно не сприяє довірі до таких матеріалів, адже за свої гроші ще не один орган влади не опублікував чогось нижче нейтрального.
3. Офіційні сайти:
Міська рада – немає особливого прогресу у дизайні та технічних новаціях, проте, завдяки активному тиску депутатів та громадських експертів активно наповнює сайт новинами, в т.ч про витрачання коштів, звітами КП, офіційними документами ради, виконкому і навіть комісій. У кризові часи достатньо явно відчувалося, що сайт перетворювався на інструмент персональної думки виконавчого апарату ради, оскільки друкувалися матеріали, які не виражали думку всіх в т.ч депутатів ради. Відсутні якісні аналітичні матеріали, сайт не цікавий ні інвесторам ні туристам (наша суб’єктивна думка) і здається таку ціль адміністратори сайта і не ставлять.
Районна рада – новий дизайн сайту, регулярне наповнення, новин мало, офіційних матеріалів багато. В принципі заданням сайту районної ради в значній мірі відповідає (візуально, суб’єктивно).
Здолбунівська РДА – новий сайт, дуже багато рубрик і складні меню. Все це пов’язано із тим, що в галузі держуправління існує багато обов’язкових до виконання речей, які мають бути оприлюднені. Пишуться ці правила здебільшого у столиці, різними людьми, які слабо уявляють як це все разом буде виглядати якщо його все виконати. Не можна не помітити значний кількісний та якісний ріст новиневого наповнення сайту та його відвідуваності. Сайт актуальний за своїм наповненням офіційними документами, роз’ясненнями щодо урядових новацій, однак складний у навігації.
4. Соціальні мережі. Новини із сайтів треба кудись поширювати, щоб вони дійшли до кінцевого споживача інформації. Ідеально для цього підходять соціальні мережі. Тут можна створювати офіційні сторінки органів влади, тут є і сторінки керівників органів влади і саме через них поширювати достовірну інформацію. Зазвичай це робиться як коментар до якогось матеріалу+посилання на сам матеріал із офіційного сайту.
Міська рада: офіційна сторінка є, в неї адміністратор сайту просто запощує матеріали сайту.
Міський голова – Ігор Ольшевський- акаунт у мережі ФБ не знайдено. У жодних листуваннях, коментуваннях на сайтах, у ФБ не помічений.
Секретар міської ради – Валентина Капітула – має акаунт у ФБ. В ньому не зазначено посаду, отже не знаючим персонально п.Валентину буде важко знайти і запитати її щось про справи міської ради. Ми проаналізували найсвіжіші 10 постів, перепостів на сторінці секретаря ради і з’ясували що питання політичної любові і не любові присутні поряд із приватними побутовими постами, однак аж ніяк не загальноміськими. Отже такий інструмент як ФБ пані секретар ради не сповна використовує для комунікацій із мешканцями, донесення оперативної, актуальної інформації.
Заступник міського голови – Володимир Кондратюк – має акаунт у ФБ, із пізнавальної інформації лише місце проживання – РІВНЕ, т.то навіть за цим критерієм знайти людину, особисто не знайому з п.Володимиром буде важко. Може по інформації із постів і перепостів можна більше дізнатися як переймається проблемами міста, в якому займає високу посаду заступника
міського голови, ми знайдемо? Не вийшло. В найсвіжіших 10 постах є що завгодно тільки не Здолбунів. Навіть інформація про карантин у Рівному є, немає про такий же у Здолбунові…Скидається на те, що ця посада-всього лише місце роботи за яке платять гроші і все.
Районна рада: офіційна сторінка є, по чисельності тих, хто уподобав близька за показниками до міської ради, теж небагато, інформація запощується із сайту.
Голова районної ради – Олег Дацюк – має акаунт у ФБ. Активний користувач. В акаунті не зазначено ні місце роботи п.Олега немає навіть фото. Активно постить приватні фото з поїздок і прогулянок, перепощує матеріали, ймовірно йому близького сайту. Найсвіжіші 10-15 постів на сторінці теж не торкаються питань розвитку громади, швидше персоналій, політики політсили, яку представляє в районі і хоббі.
Заступник голови районної ради – Олександр Бухало – має акаунт у ФБ з фото але без жодної інформації про себе і місце роботи. Теж в останніх 10-15 найсвіжіших постах не зафіксовано здатності до продукування власної інформації про район, здебільшого пости про політику і перепости. Однак зафіксовано перепост офіційної інформації зі сторінки ради, хоча це швидше виключення ніж правило.
Здолбунівська РДА: офіційна сторінка є, по чисельності теж поки невелика кількість тих, хто її уподобав, збельшого поститься інфо із сайту, супроводжується коментарями, інколи розміщуються анонси, оголошення просто в групі без посилання на сайт.
Голова РДА – Сергій Кондрачук – має акаунт у ФБ. Гіперактивний у ФБ. Пише про все, анонсує активно, оперативно повідомляє про снігові завали і місця де вони вже ліквідовані, про зібрані і відправлені книжки, про вручені грамоти. Причому робить це швидко, швидше ніж про це пишуть ті, хто організував заходи, збирає так би мовити вершки, позбавляючі права на першу скрипку будь –кого іншого. Часто –це інформація виключно на ФБ сторінці голови РДА, без посилання на сайт РДА, а отже як тільки прийде той час, коли зміниться голова, вся інформація на його сторінці так і залишиться його інформацією, а не інформацією колектива і самої структури РДА. Має звичку багато коментувати. Все. І за РДА і за міську раду і за область. Часто за це отримує негативні коментарі, оскільки не всі люди розуміють хто які функції із владних персонажей виконує. Це смілива комунікаційна політика, однак вона заточена більше під персоналію ніж під структуру.
Заступник голови РДА(перший) – Леонід Власюк – має акаунт у ФБ. Має фото і зазначене місце роботи. Решти інформації немає. Активністю не відзначається, переважають перепости урядових ініціатив та законопроектів. Власної думки з найсвіжіших постів не виявлено. Відчувається обережність і певна відстороненість від загальноміського чи районного життя у післяробочий час.
Заступник голови РДА (гуманітарний) – Сергій Гридін – має акаунт у ФБ. Фото є, місце роботи в адміністрації не зазначене. Якщо оцінювати суто по найсвіжішим постам, то можна подумати, що мова йде про якогось дуже позитивного дитячого письменника, але аж ніяк ні про людину, яка покликана розв’язувати питання лікарень, шкіл, ЦНАпу, архіву тощо в районі. Власних постів окрім товариських, власної позиції щодо питань міста, району не виявлено, так само як оперативного перепосту матеріалів, про той же карантин у школах району. Хоча один матеріал по темі паспортів від управління соцзахисту був перепощений.

Звісно, сторінки у соцмережах то особиста справа кожного мати її чи ні і що на ній розміщувати, однак акаунти перших осіб міста та району – це ще і змога для комунікацій із громадою та донесення до неї важливих месиджів, анонсів, коментарів. Це сторінки, які сприймаються мешканцями як джерело в т.ч офіційної інформації, роз’яснень у найшвидший дистанційний спосіб.

5. Прес-конференції, брифінги – майже ніким не використовуються

Мета даного матеріалу просто у розширенні можливостей у спілкуванні влади і громади на Здолбунівщині.

У матеріалі використані фото та скрін шоти з відкритих джерел

Переклад підпису на заглавному фото: Дивитися – не означає бачити



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети