Як влада співпрацює із громадою і залучає кошти.

 

Як  влада вміє співпрацювати і залучати кошти в місто і район

 

Після повернення із Ярмарку Інституційного розвитку де одним із ключових питань при обговореннях фахівцями було саме співпраця влади і громади, розвиток Громадських рад, покращення умов роботи благодійних організацій, зловив себе на думці що в регіонах ситуація сильно відрізняється. Так наприклад Луцьк, зі слів керівника прес-Клубу, пишається гарною співпрацею з владою, на Буковині і в Закарпатті  є цікаві приклади компромісу на користь громаді. Вирішив докладно розібратись який стан справ цієї співпраці у нашому районі.

 

Так в одному з номерів районної  газети було написано наступне:

«В непростих умовах фінансово-економічної кризи, коли громади опинилися віч-на-віч з багатьма соціальними проблемами, органам місцевого самоврядування досить складно забезпечувати розвиток підвідомчих територій. В такій ситуації доводиться шукати додаткові фінансові ресурси. Одним з дієвих інструментів залучення позабюджетних коштів є благодійна допомога на реалізацію проектів суспільної значимості, що надається організаціями, фондами різного рівня у вигляді грантів.
Допомогти керівникам органів місцевого самоврядування, суб’єктам господарювання району в питанні пошуку і залучення додаткових ресурсів для реалізації соціальних проектів і програм був покликаний бізнес-форум на тему “Інструменти та механізми розвитку підприємництва на селі”, організований управлінням економіки райдержадміністрації..


Так от, повідомляємо громадськості, що одним із основних конкурсів для органів влади є программа розвитку ООН яка щорічно надає гранти різним громадам. Тим які підготують найкращу пропозицію по використанню коштів. За інформацією самої програми ПРООН Здолбунівський район ЄДИНИЙ який НЕ подав заявки на участь у конкурсі для отримання фінансування з Рівненської області. Цю заявку в інших районах як правило готували управління економіки!!. Що ж виходить інших вчимо як шукати позабюджетні кошти, а самі ігноруємо участь у конкурсах. Здолбунівщині не потрібні кошти? Щоб детальніше зясувати цей факт ми звернулись до районної і міської влади і отримали відповіді.

ЗДОЛБУНІВСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

35705, м.Здолбунів, вул. Грушевського,14, тел факс.(03652) 250-91 Е-mail:radazdol@icc.rv.ua

 

На ваш запит повідомляємо наступне.

В районі управлінням юстиції  зареєстровано 40 громадських організацій. Районна рада щорічно надає фінансову підтримку на здійснення статутної діяльності фізкультурно-оздоровчим та ветеранським організаціям, які звертаються з відповідними клопотаннями.

Відповідно до рішення Здолбунівської районної ради від 23 грудня 2011 року №46 «Про Програму підтримки та розвитку місцевих ініціатив територіальних громад Здолбунівського району»  4 березня 2011 року оголошено в районі конкурс проектів ініціативних груп громад.

Проекти на конкурс підготували і подали одинадцять територіальних громад, зокрема Уїздецька, Копитківська, Урвенська, Здовбицька, Маломощаницька, Дерманська Перша, Старомощаницька, Спасівська, Білашівська сільські ради та Мізоцька селища рада.

Відповідно до рішення конкурсної комісії затверджено такий перелік та обсяги фінансування з районного бюджету проектів-переможців конкурсу підтримки та розвитку місцевих ініціатив територіальних громад Здолбунівського району на 2011 рік  :

          «Спортивний майданчик» (Мізоцька селищна рада), сума гранту – 13 955рн.;

          «Дитячий ігровий майданчик» ( Здовбицька сільська рада ) – 9 250 грн.;

         «Веселі усмішки мого дитинства» – облаштування дитячого майданчика (Урвенська сільська рада) –   7 571 грн.;

         «Ремонт приміщення клубу» (Старомощаницька  сільська рада) – 6  875 грн.

         «До нових горизонтів» – облаштування місць відпочинку та дозвілля (Дерманська Перша сільська рада) – 5 650 грн.;

          «Встановлення огорожі на сільському кладовищі» (Уїздецька сільська рада) – 5 650 грн.

         «Реконструкція підвального приміщення клубу під спортивний зал» (Копитківська сільська рада) – 1049 грн.

 

Голова ради                                                                              В.Тимощук

 І ні слова про те що сама районна рада у конкурсах чи будь-яких інших заходах, які дозволяють отримати додаткове фінансування не приймала. Більш відвертими виявились в РДА, які прямо визнали

                                                                                 

 УКРАЇНА

ЗДОЛБУНІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Грушевського, 14, м.Здолбунів, 35705, тел. (03652) 2-56-08, факс 2-51-32, Email:zdol_rda@icc.rv.ua

14.11.2011 №ЗІ/Б-5/11

  

Ваш запит на інформацію від 07.11.2011 розглянутий, про що повідомляємо наступне….

Відповідно до інформації поданої фінансовим управлінням Здолбунівської райдержадміністрації протягом січня-листопада 2011 року Здолбунівська РДА не приймала участі у конкурсах, які дають можливість отримувати фінансування, спів фінансування  на потреби громад району, для виконання  планів розвитку Здолбунівського району.

  

Заступник голови адміністрації                                     О.Федорук

 

 Хотілося би побачити приклад райради і РДА успішної участі на ділі, а не на словах. До речі ЗЕОН пропонував і пропонує свою допомогу у цих питаннях, але на взаємовигідних умовах, а не на таких на яких звикли працювати у владі. Ви все зробіть, а там як карта ляже. Не склалось, відверто скажемо у Здолбунівської влади стосунки із міжнародними та українськими не бюджетними фондами і програмами. Здолбунівщина ледь не чорною міткою позначена через таку неактивність влади у таких важливих для громади процесах, а в деяких випадках і через просто не дотримання взятих на себе зобовязань перед міжнародними донорами. Але про це наступного разу.

Дала відповідь і міська влада.

 

ЗДОЛБУНІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ЗДОЛБУНІВСЬКОГО РАЙОНУ

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

35700, м.Здолбунів, вул.Приходька,1 тел.(03652) 2-21-31, тел/факс. 2-21-31, 2-10-86

На Ваш запит

 

            …  Здолбунівська міська рада повідомляє:

1.В місті Здолбунів зареєстровано 17 громадських організацій.

2.Здолбунівською міською радою не відображалось та не задокументовувалось будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформації відносно того, скільки громадських міських організацій співпрацюють з міською владою.

3.У першому півріччі 2011 року з міського бюджету виділялись кошти громадській організації спортивному клубу «Волинь».

4. У 2011 році  Здолбунівська міська рада брала участь в реалізації проектів «Підвищення обізнаності населення про енергозбереження, провадження заходу енергозбереження» (громадська організація ТОНУС) та «Енергоощадливе вуличне освітлення міста Здолбунів» (громадська організація аналітичний ценр розвитку міста «ЗЕОН»).

5. Здолбунівською міською радою станом на 01.09.2011 року не виділялись кошти громадським організаціям  у виконанні спільних із громадськими організаціями проектів. Кошти виділялись лише підрядним організаціям.

6. Здолбунівська міська рада не брала участь у конкурсах, які дають можливість отримання фінансування, співфінансування  на потреби міської громади для виконання планів розвитку міста.

 

Міський голова                                                                 І.Ольшевський

 

 Тут навіть спробували зіграти у дружбу із громадськими організаціями, але як виявилось теж лише по правилах влади.

Короткий висновок. Владо! Ви справді шукаєте позабюджетне фінансування чи тільки це імітуєте? Ви справді вважаєте, що громадські організації та ЗМІ існують тільки для обслуговування вас, а не для рівноцінного партнерства?  Якщо ні, то давайте говорити і відповідати за сказане, обіцяти і виконувати. ЗЕОН простягає руку співпраці.

Микола Орлов, Анатолій БондарчукВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети