Як відвідує засідання парламентських комітетів нардеп від Здолбунівщини

Вибори є формою прямої демократії за допомогою якого громадяни обирають представників, яким вони готові делегувати свої повноваження для вираження загальної волі та здійснення від їхнього імені управління суспільством.

Щоразу на виборах ми обираємо депутатів, але далеко не завжди ми цікавимося їхньою роботою. Ті у свою чергу, забувають спілкуватися, консультуватися, навіть просто розповідати про свою роботу та звітуватися перед громадою. Звісно, частина депутатів різних рівні це робить, але далеко не всі. Найчастіше депутати згадують про своїх виборців напередодні нових виборів, але така практика ганебна і не витримує жодної критики. Тому громада постійно має контролювати роботу своїх представників, що безумовно покращить роботу останніх.

Якщо говорити про народних депутатів, то якість їх роботи можна оцінювати за різними критеріями. Наприклад, кількістю поданих законопроектів, кількістю відкритих громадських приймалень, проведених зустрічей тощо. Проте, все потрібно оцінювати в комплексі.

Частину інформації про роботу народних депутатів можна дізнатися не виходячи з дому за допомогою мережі Інтернет. «Відзначився на ранковій реєстрації пленарного засідання і пішов гуляти? Так просто не вийде. Відтепер у електронному кабінеті кожного нардепа на http://rada.oporaua.org/ зможете перевірити його/її сумарну присутність на засіданнях комітетів. Присутність на комітетських засіданнях ВРУ – не забаганка, а прямий обов’язок народних депутатів згідно з ст.24 п.3 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», бо «кожен народний депутат зобов’язаний бути присутнім та особисто брати участь у засіданнях Верховної Ради України, а також її органів, до складу яких його обрано»йдеться в повідомленні розміщеному в групі Громадянської мережі ОПОРА в соціальній мережі Facebook.

дехтярчук

Наприклад, Олександр Дехтярчук («Блок Петра Порошенка»), який переміг у виборчому окрузі №154, куди також входить місто Здолбунів, був присутній на всіх 12 засіданнях Комітету з питань державного будівництва регіональної політики та місцевого самоврядування. Також на сайті можна переглянути відвідуваність інших народних обранців з Рівненщини, зокрема, Олега Осуховського (позафракційний), Юрія Вознюка, Вадима Сидорчука, Віталія Корчика (всі – «Народний Фронт»), Василя Яніцького («Блок Петра Порошенка»), Сергія Євтушка (ВО «Батьківщина»), Андрія Лозового (Радикальна партія).

Окрім цього, в електронному кабінеті депутата можна дізнатися як відвідує депутат пленарні засідання сесії Верховної Ради, як депутат голосує в парламенті, до складу якого комітету він входить, перелік його помічників, кількість поданих законопроектів, депутатських запитів та ознайомитися з текстом його виступів у Верховній Раді, ознайомитися з майновою декларацією.

Контролюйте, читайте, перевіряйте! Лише так робота народних депутатів стане більш прозорою та зрозумілою для громадськості.

Анатолій БондарчукВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети