Як віддати вашу землю іншим – рецепт від Здолбунівської міської ради

zemelnyi-uchastokДо редакції ЗС звернувся пенсіонер, інвалід, 62 річний Віктор Іванович. Він розповів свою довгу історію про те як веде боротьбу за свою власність на землю із міською радою, сусідкою і судами. Нас зацікавила історія, ми вивчили документи і ось що з цього вийшло:

Є такий собі невеличкий багатоквартирний будинок на декілька сімей по вулиці Шевченка у Здолбунові поблизу гідропарку. У одній із квартир ще з 1978 року проживали батьки Віктора Івановича, яким належала як квартира (частина будинку) так і земельна ділянка для обслуговування будинку, для огородництва і садок (на праві спільного сумісного користування). У 2000 році все це у спадок від господаря перейшло його дружині (вдові), яка у свою чергу подарувала все це синові- Віктору Івановичу.

Весною 2012  року Віктор Іванович вирішив приватизувати свою частину присадибної ділянки. Здолбунівська міська рада рішеннями №461, 462 від 14 березня 2012 року надала дозвіл на розроблення техдокументації, проте з’ясувалось, що землі за цей час у нього та співкористувача П.В стало менше на 6 соток (675 м.кв), через те, що Здолбунівська міська рада без їх відома та згоди передала її….у приватну власність громадянці Марії Прокопівні.

Ну це приблизно так. Була у вас трьокімнатна квартира за документами, ви десь собі від’їхали, а коли повернулись, то виявилось що у вас взагалі то двокімнатна де-факто і  з неї винесли і віддали сусідці телевізора, диванчик, ванну. Бо так вирішила міська рада. ЗапАм’ятувала, що вони  ваші.

Не вірячи власним очам, йде Віктор Іванович до міської ради на прийом до міського голови Ігоря Ольшевського і отримує від нього наступну відповідь:

Дійсно, з 1978 року за таким будинком рахується ділянка площею 2994 м.кв і при приватизації вам буде врахована ВСЯ площа земельної ділянки. Пише це Лис Ярослав, землевпорядник міської ради і підписує мер 10 січня 2012 року!!!!, не виключено, що ЗНАЮЧИ про  03 вересня 2010 року коли віддали з цієї землі 6 соток іншій людині.

Забудькуватість,  халатність, чи стандарти роботи із пенсіонерами?розслідування_земля_шевченка_здолбунів (11)

Далі у листі І.Ольшевського йдеться:

Якщо в результаті обмірів буде встановлено, що площа земельної ділянки не відповідає матеріалам 1978 року, то буде ставитись питання про усунення даного порушення Здолбунівською міською радою.

Ну от вони виявились не такими і що? Кинулась міська рада виправляти ситуацію, повертати незаконну відібрану землю? Дзуськи, кажуть Віктору Івановичу, а не пішов би ти…в суд. А ми тобі заважати не будемо, мовляв ми на твоїй стороні, кулаки за тебе будемо тримати. Іди, пенсіонере воюй за нами відібране в тебе майно в суді. Може ще встигнеш…

І пішов Віктор Іванович довгим шляхом збирання довідок і рішень.

Відповідь від Управління Держкомзему у Здолбунівському районі від 10.04.2012

Сторінку описували констатацію факту. Дійсно у вас (спільному користуванні із сусідом) було 0,2994 га землі, а тепер стало на 0,0880 менше. Йдіть до суду.
розслідування_земля_шевченка_здолбунів (9)

Відповідь Державної інспекції сільського господарства у Рівненській області від 20.07.2012

О, тут вже цікавіше, гарячіше. В.о начальника інспекції п.Білоус чітко тлумачить очевидні речі: Земельна ділянка 0,0675 га надана громадянці Марії Прокопівні не за рахунок земель запасу житлової та громадської забудови, як написано у рішенні Здолбунівської міськради, а це фактично земельна ділянка власників будинку за адресою ….Таким чином, Здолбунівська міська рада ПОРУШИЛА ч.6 ч.7 ст.118 Земельного Кодексу України. Земельний спір підлягає вирішенню у судовому порядку.розслідування_земля_шевченка_здолбунів (19) розслідування_земля_шевченка_здолбунів (1)

Лист – відповідь міського голови І.Ольшевського від 19.04.12

Провівши обмір земельної ділянки по вул..Шевченка… було встановлено, що фактична площа даної ділянки становить 2114 м.кв, що відповідають матеріалам інвентаризації 2009 року, які були виконані Рівненським державним науково-виробничим підприємством «Рівнегеокадастр». 675 м.кв у Марії Прокопівни і звертайтесь до суду, але зверніть увагу, що мер посилається на дані інвентаризації конкретного підприємства.відповідь Ольшевського

Ось відповідь підприємства, того самого – «Рівнегеокадастру»:

Нашим підприємством НЕ виконувались роботи по інвентаризації земель м.Здолбунів!!!!, а виготовлявся топоплан М1:2000, який є підосновою для інвентаризації земель. На даному плані матеріали інвентаризації земель НЕ відображені.кадастр відповідь

Забудькуватість,  халатність, чи стандарти роботи із пенсіонерами у Здолбунівської міської ради? Говорити чи писати відверту неправду це в чиї обов’язки входить землевпорядника чи міського голови? І скільки це коштує…

Звертається Віктор Іванович до суду. Суд першої інстанції у Здолбунові залишає все як є 04 липня 2013 року, апеляційний суд Рівненської області 16 жовтня 2013 року теж не вбачає жодних порушень у тому, що в людини відтяпали пару соток землі.

Лише вищий спеціалізований суд України наприкінці грудня 2013 року дещо змінив вектор ситуації, що здавалось вже зайшла у глухий кут.розслідування_земля_шевченка_здолбунів (5) розслідування_земля_шевченка_здолбунів (6)

З такими висновками судів погодитись не можна, оскільки ці висновки суперечать вимогам закону та не ґрунтуються на матеріалах справи (!!!), а тому Рішення Здолбунівського райсуду від 04 липня 2013 року та ухвалу апеляційного суду Рівненської області від 16 жовтня 2013 року скасувати, справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.розслідування_земля_шевченка_здолбунів (10) розслідування_земля_шевченка_здолбунів (7)

І знову добрий день!

Не пройшло і трьох років, як все потрібно починати спочатку. Але на цей момент із кусня землі у майже 30 соток приватизували свою частину інші сусіди Віктора Івановича (під час судового розгляду спірної ситуації міська рада дає дозвіл  приватизації на всю ту ж спірну!!! землю) і Марія Прокопівна.

Пікантності додає той факт, що нова власниця земельної ділянки дуже старша жіночка, років 95, а за сина має Володимира Івановича, директора одного із здолбунівських заводів. Дружина ж його п.Люба того вересневого дня 2010 року  могла бути у сесійній залі Здолбунівської міської ради, оскільки депутатом саме цієї ради була.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/z7502/A012?rdat1=10.12.2010&rf7691=8288 депутати Здолбунівської міської ради

kinopoisk.ru

Це тобі, і це тобі, це все тобі…я себе не обділив?

Ось і виходить, що по одну сторону барикад директор, депутат та їх родичка, сусідка по будинку і по городу, забудькуваті землевпорядники, юристи і міський голова Здолбунова, два суди, а по іншу Віктор Іванович, пенсіонер, інвалід, 62 –х років…і надія на справедливість

Незабаром друге судове засідання і нові подробиці, а також позиція землевпорядника Здолбунівської міської ради іпрокуратури.

Додатково можна прочитати:

Як Здолбунівська міська рада в суд лінується ходити поки там справи спірні розглядаються (самовільна добудова по вул.Гончара)Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети