Як вберегтися від грипу

Проблема грипу і гострих вірусних інфекцій в сучасному суспільстві надзвичайно серйозна. Зміни погоди, коливання температурного режиму виснажують організм, створюючи сприятливий клімат для вірусних інфекцій. Тому грип та гострі вірусні інфекції – найактуальніше питання осінньо-зимового періоду, адже саме в цю пору року збільшується ризик захворіти. Протягом року кожний сьомий мешканець нашої області залучається до епідемічного процесу з грипу та ГРВЗ.

Минулий епідсезон характеризувався високою інтенсивністю. Різкий ріст захворюваності розпочався на перших тижнях 2016 року. Епідемія тривала 4 тижні . Етіологія епідемічного підйому на грип та ГРВІ мала яскраво виражений моноетіологічний  характер з перевагою вірусу грипу А(Н1N1),участь інших вірусів була незначною.

По Рівненській області в епідсезон 2015-2016роки зареєстровано 192614 випадків захворювання на грип та ГРВЗ, що на 11% більше ніж у минулому епідсезоні . Серед захворілих 55,4% діти віком до 18 років. За період епідемії в області зареєстровано 15 смертельних випадків від ускладнень грипу А(Н1N1) серед дорослого населення. Жодний з померлих не був вакцинований.

 В нашому районі зросла захворюваність грипом та ГРВЗ і становить 8853 випадки, що на 1000 випадків більше, ніж в минулому році.

Серед захворілих 5003 дітей, померлих не було.

За прогнозами експертів у 2017 році людство зіткнеться з черговою епідемією смертельно небезпечного грипу А(Н1N1), який може виникнути після рекомбінації між вірусами грипу птахів і свиней. Також прогнозується циркуляція наступних штамів вірусів:

-А(Каліфорнія)

-Ф(Ноng-Kong)

-(Brisbane)

Як же уникнути грипу? Єдиним найефективнішим засобом профілактики грипу є вакцинація. Усі зазначені штами прогнозованих вірусів ввійшли до сезонних вакцин, рекомендованих в Україні: Ваксігрип (Франція), Флюарикс (Німеччина), Інфлувак (Нідерланди).

Вакцинація рекомендована для наступних категорій:

  • особам віком > 65 років, незалежно від стану їх здоров’я;
  • дорослим та дітям з хронічними захворюваннями дихальної або серцево-судинної систем, включаючи бронхіальну астму;
  • дорослим та дітям з хронічними метаболічними захворюваннями,як, наприклад, цукровий діабет;
  • дорослим та дітям з хронічними захворюваннями нирок;
  • дорослим та дітям з імунодефіцитними станами, що розвинулися внаслідок захворювання або терапії препаратами, що пригнічують імунітет (наприклад, цитостатиками, кортикостероїдами) або застосуванні променевої терапії;
  • дітям та підліткам, що містять ацетилсаліцилову кислоту, і тому можуть бути віднесені до групи ризику щодо розвитку синдрому Рея на фоні грипозної інфекції.

Серопротекція досягається через 2-3 тижні. Тривалість післявакцинального імунітету до гомологічних штамів або штамів, близьких до тих, що входять до складу вакцини, може коливатися, але зазвичай складає 6-12 місяців.

Вакцинопрофілактику необхідно проводити вже тепер, в передепідемічний період (жовтень-листопад).

Вартість однієї вакцини 150 грн., але це значно дешевше, ніж лікування грипу та його ускладнень.

 Пройти вакцинацію можна в кабінетах щеплень поліклініки після обов’язкового огляду лікаря.

Рай інфекціоніст     Ткачук Л.М.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети