Як уникнути кишкових інфекцій та харчових отруєнь

Літо – найкраща пора року: сонячні, теплі дні, свіжі овочі та фрукти, канікули та відпустки, відпочинок на морі чи на природі. Однак саме в цю пору загроза виникнення гострих кишкових інфекцій (гастроентероколітів, харчових токсикоінфекцій, дизентерії, сальмонельозу) збільшується. При підвищенні температури навколишнього середовища виникають сприятливі умови для зберігання і розмноження збудників захворювань.

В районі, в порівнянні з минулим роком, спостерігається ріст захворюваності гострими кишковими інфекціями. За поточний період 2019 року зареєстровано 12 випадків захворювань, що на 9% більше між за аналогічний період минулого року. Крім того зареєстровано 1 випадок сальмонельозу, за аналогічний період минулого року не реєструвався.

Захворювання на кишкові інфекції викликають збудники, які попадають в організм головним чином через рот з інфікованою водою, недоброякісними харчовими продуктами або контактно-побутовим шляхом через брудні руки, предмети побуту. Найчастіше збудники кишкових інфекцій можуть накопичуватись в харчових продуктах, які входять до нашого щоденного раціону: молоко, сметана, м’ясо, ковбаса, кондитерські вироби, салати, овочі та фрукти.

Захворювання проявляє себе не одразу, а після інкубаційного (прихованого) періоду, який може тривати від 1 до 7 днів. Наприкінці інкубаційного періоду може зявитися нездужання, слабкість, головний біль, відсутність апетиту. Потім починають проявлятися характерні ознаки захворювання: нудота, блювання, біль в животі, рідкі випорожнення, підвищення температури.

Основною причиною виникнення гострих кишкових інфекцій є елементарне недотримання правил особистої гігієни, технології приготування страв, умов та термінів зберігання сировини та готових страв, вживання неякісних харчових продуктів, які містять в собі збудник захворювання, тощо.

З метою профілактики гострих кишкових захворювань необхідно дотримуватись простих рекомендацій:

– не купувати харчові продукти в місцях стихійної торгівлі або з рук у приватних осіб, а в торгівельній мережі, де Ви маєте право вимагати супровідну документацію, яка засвідчує якість та безпеку продукції;

– не вживати продукти і напої при найменшій підозрі щодо їх якості та з простроченими термінами споживання. Зберігати продукти харчування тільки у спосіб, зазначений на упаковці та у встановлений термін;

– приготовлені страви бажано вживати відразу. Зберігання виготовлених страв без холоду не повинно перевищувати 2-х годин;

– швидкопсувну продукцію зберігати тільки в холодильнику. Якщо Ви збираєтесь в дорогу, то не беріть із собою продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, які потребують охолодженого зберігання);

– при споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно ретельно помити питною водою, при споживанні дітьми – обдати окропом;

– не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з сумнівних джерел водопостачання (ріки, озера, джерела тощо). Використовуйте воду тільки з централізованих джерел водопостачання або питну бутильовану;

– перед приготуванням їжі та перед її вживанням, після відвідування туалету обов’язково мити руки з милом.

Батьки повинні ознайомлювати дітей з правилами харчування та правилами дотримання особистої гігієни. Дорослим необхідно ретельно слідкувати за тим, щоб діти не споживали незнайомі ягоди та продукти.

Для купання та відпочинку слід користуватися лише офіційно дозволеними пляжами, не купатися в непроточних водоймах, у місцях несанкціонованих пляжів, уникати заковтування води під час купання.

У разі виявлення перших ознак захворювання необхідно терміново звернутись до лікаря. Ні в якому разі не займайтесь самолікуванням!

ПАМ`ЯТАЙТЕ! Тільки чітке дотримання елементарних гігієнічних правил дасть можливість уникнути харчового отруєння та зараження кишковими інфекціями.

Гарного Вам літа, побільше сонячних днів та безпечного відпочинку!

 

Здолбунівське районне лабораторне відділення Рівненського міжрайонного відділу ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети