Як тепер зареєструвати своє право на нерухомість?

дімУ зв’язку з введенням нового порядку реєстрації нерухомості, факти дарування, спадковості і угоди куплі-продажу житла будуть оформляти тільки при наявності сертифіката енергоефективності

З 1 січня 2016 року в Україні набрав сили новий порядок реєстрації нерухомості. Як тепер зареєструвати своє право на нерухомість?

Є два головних нововведення. По-перше, свідоцтво про право власності як документ скасовується: замість цього право власності на нерухомість можна буде перевірити через інтернет. По-друге, реєстрація нерухомості може відбуватися у нотаріусів без обмежень.

Факт володіння нерухомістю підтверджуватиметься рішенням реєстратора про реєстрацію права на нерухомість в електронному вигляді. Право власності вважається зареєстрованим, коли рішення опубліковано на сайті Міністерства юстиції України. За бажання, власник може отримати роздруківку цього рішення, але ні підпису, ні печатки на ній не буде.

Зручно і те, що можна перевірити інформацію про нерухомість в будь-якій точці України, просто зайшовши в інтернет і зареєструвавшись на сайті kap.minjust.gov.ua.

Ще одна новація – можливість провести через нотаріуса не тільки реєстрацію нерухомості, а й інші реєстраційні операції. Так, документи можна подати через Центри надання адмінпослуг. Серед нововведень – можливість оскаржити роботу реєстраторів і в суді, і в Мінюсті (або його територіальних органах).

З 1 січня 2017 року будь-яка угода купівлі-продажу, спадковості, дарування чи довгострокової оренди (від року) житла в Україні може бути оформлена винятково за наявності сертифіката енергоефективності.

Але є й побоювання, що через відсутність документа на право власності як такого може початися хвиля рейдерських атак на нерухомість, оскільки електронні бази серед людей даних не викликають особливої ​​довіри. А поки залишається сподіватися, що бази даних відповідають необхідним вимогам безпеки.

Фахівці вважають, що поодинокі випадки шахрайства можливі – якщо аферист заволодіє електронно-цифровим підписом реєстратора або нотаріуса, але навряд чи такі атаки будуть масовими. А власникам нерухомості радять час від часу перевіряти власні об’єкти нерухомості в реєстрі. Якщо об’єкти не внесені до реєстру – їх слід обов’язково.
Джерело: http://business.vesti-ukr.com/131880-v-ukraine-izmenili-porjadok-registracii-nedvizhimosti



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети