Як створити ОСББ?

Саме це питання є чи не найактуальнішим серед мешканців будинків, які зрозуміли, що ЖЕК вже влітку стане минулим і ВСЕ, що відбуватиметься в будинку залежатиме від НИХ САМИХ. Найкраще, вважають фахівці, коли мешканці об’єднаються в ОСББ. А як це зробити. Інформації бракує. Тому команда Аналітичного центру розвитку міста ЗЕОН включається в цей процес і буде регулярно інформувати про всі важливі кроки в сфері управління житлом. Сьогодні розпочинаємо із статті- алгоритму та надцікавого практичного посібника по створенню ОСББ, який ми отримали від виконавчого директора ГО “Консалт Енерго Ком” Маркова Святослава, з яким плануються ще декілька заходів на тематику створення ОСББ, енергоефективності в будинках у м.Здолбунові.довідник ОСББ

ЗАКАЧАТИ ДОВІДНИК Довідник-ОСББ

Як створити ОСББ у Здолбунові

Перший етап — знання

 • Потрібно знати вимоги Закону України «Про об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку»щодо створення об`єднання;
 • Розуміти, які правила діють всередині ОСББ, які фунції виконує правління, які – контрольно-ревізійна комісія;
 • Який порядок прийняття рішень, як впливати на правління та голову правління ОСББ;
 • Ви повинні бути готові відповісти на будь-які питання сусідів, головне, –  чітко розуміти мету створення ОСББ, знати яку користь це принесе всім співвласникам будинку.
 • Важливо запевнити сусідів: попри всі проблеми, ОСББ – це найкращий спосіб захистити своє майно і підвищити рівень комфорту у будинку.

Другий етап – підготовчий: створення ініціативної групи

Відповідно до вимог закону «Про ОСББ» необхідно сповістити усіх співвласників будинку про проведення установчих зборів щодо створення ОСББ не пізніше ніж за 14 днів до дати зборів

Для цього Вам потрібно:

 • Створити ініціативну групу не менше як з трьох власників квартир чи нежитлових приміщень Вашого будинку.
  Протокол зі створення ініціативної групи для реєстрації об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.
 • Повідомити усіх сусідів про проведення установчих зборів зі створення об‘єднання співвласників багатоквартирного будинку.
  Зразок повідомлення
 • Вести реєстр співвласників, у якому залишать підписи поінформовані про захід співвласники будинку. З ким не вийшло зв`язатися,  необхідно сповіщати поштою рекомендованим листом і шляхом оголошення.
  Зразок оголошення
 • Отримати інформацію про усіх співвласників будинку, загальну площу квартири нежитлових приміщень співвласників будинку (власник квартири/ нежитлового приміщення)

Третій етап – проведення установчих зборів

Установчі збори – офіційний захід, на якому співвласники голосують за чи проти створення ОСББ.

Для ведення зборів Вам необхідно обрати голову  та секретаря зборів

Підготовити необхідний пакет документів:

Четвертий етап – державна реєстрація ОСББ

Державна реєстрація ОСББ здійснюється згідно Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» Державна реєстрація ОСББ проводиться в ЦНАПі Здолбунівської РДА чи будь-якому суміжному (Острог, Рівне)

Автоматично про зареєстровану юридичну особу інформація потрапляє у головне управління статистики Рівненської області та Державну фіскальну службу у Рівненській області.

Наступними кроками є виготовлення печатки (кутового штампу), внесення ОСББ до Реєстру неприбуткових організацій Державною фіскальною службою (вул.В.Жука, м. Здолбунів), відкриття рахунку в банку (при потребі).

П’ятий етап – повідомлення Здолбунівської міської ради про створення ОСББ

 • Надати копію Статуту ОСББ.
 • Представити Виписку з Єдиного державного реєстру про реєстрацію ОСББ.
 • Зареєстровані ОСББ мають право приймати участь в міжнародних проектах, участі у державних та місцевих програмах, кредитуванні проектів енергозбереження, ознайомлення із нормативними та законодавчими актами.
 • При подальшій діяльності ОСББ Вам необхідно ознайомитися з рекомендованим переліком нормативних актів щодо діяльності ОСББ.

 

Дана публікація підготовлена на основі інформації Львівської міської ради від 28.03.2016 року

http://city-adm.lviv.ua/portal/osbb/yak-stvoryty-osbb

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети