Як створити енергетичний кооператив

кокоперативGreencubator у співпраці з Представництвом фонду Конрада Аденауера у Україні анонсує семінар на тему “Енергетичні кооперативи: можливості для українських громад”, що відбудеться 17-19 квітня в м. Львів.

 Події останніх кількох років довели, що самоорганізація громадян є важливою для життя цілого суспільства та навіть існування держави. Волонтери внесли значний внесок у відродження української армії та просувають ряд позитивних змін в державі.

Самоорганізація може так само вплинути і на енергетичну безпеку держави: ОСББ можуть стати одним із рушіїв зменшення споживання енергії у житловому секторі. А енергетичні кооперативи можуть стати потужним фактором самозабезпечення енергією громад та цілих регіонів.

Як свідчить європейський досвід, енергетичні кооперативи приносять із собою цілий ряд переваг для місцевих громад. Це і використання місцевої сировини і збільшення розподіленості виробництва та споживання енергії, великі можливості для використання відновлюваних джерел енергії, розвиток місцевого підприємництва.

Україні ще далеко до Німеччини, Австрії чи Данії, з їх багатьма тисячами енергетичних кооперативів. Проте, дорога в тисячу миль починається із першого кроку. Саме тому команда Greencubator’а з допомогою партнерів вирішила допомогти зробити цей перший крок. Тим, хто готовий його зробити – активістам, підприємцям, фермерам, лідерам громад/спільнот та іншим можливим учасникам енергетичних кооперативів. Саме для полегшення цих перших кроків ми і робимо цей семінар.

Ми навмисне сконцентрувались на практичних аспектах створення енергетичних кооперативів. В програмі учасники, звісно, побачать приклади існуючих європейських кооперативів та почують про іноземний та український досвід. Проте більшу частину 3-денного семінару буде присвячено роботі в групах, котрі рахуватимуть бізнес-плани роботи українських енергетичних кооперативів. За допомоги фасилітаторів та тренерів вони створять практичні і застосовні розрахунки та пояснення стосовно роботи енергетичних кооперативів, котрими потім поділяться із усіма бажаючими.

Ключові пункти програми:

– Знайомство із європейським досвідом створення енергетичних кооперативів

– Обговорення можливостей для створення енергетичних кооперативів в Україні

– Вивчення юридичних та організаційних аспектів функціонування кооперативів в Україні

– Розрахунок та написання бізнес-планів для різних енергетичних кооперативів

Організаційні деталі:

– До участі запрошуються зацікавлені представники місцевих громад — активісти, представники органів місцевого самоврядування, лідери самоорганізованих груп

– Відібраним учасникам відшкодовується вартість проїзду та забезпечується проживання і харчування

– Форма попередньої реєстрації на семінар: http://goo.gl/IVDOpW

– Попередня реєстрація не є остаточною – ми відбираємо учасників для семінару. Дочекайтесь, будь-ласка, підтвердження перед тим як брати квитки до Львова.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети