Як студентка довідку про навчання у МЕГУ рівненському здобувала
Цього року вступна кампанія на Рівненщині проходить відносно спокійно, без особливих порушень та технічних проблем, які були в минулому році. Проте, без окремих, але досить неприємних інцидентів не обійшлося. На цей раз неприємно здивував Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука.
На гарячу лінію «ОПОРИ» зателефонував батько абітурієнтки і поскаржився, що у його дочки в МЕГУ, де вона раніше навчалася, вже протягом двох місяців відмовляються реєструвати заяву з проханням видати їй академічну довідку. Абітурієнтка навчалася у виші протягом двох років, а потім була відрахована зі складу студентів за власним бажанням. Тепер дівчина хоче поновитися на навчання до іншого університету. Це можливо за наявності академічної довідки, де зафіксовані навчальні досягнення студента у виші і яку в обов’язковому порядку додають до заяви про поновлення. У разі відсутності академічної довідки поновитися до вищого навчального закладу неможливо, лише вступити на перший курс.
Ми порадили абітурієнтці знову спробувати подати заяву в канцелярію або інший відділ у виші, що відповідає за реєстрацію вхідної документації. Це виявилася приймальня ректора, де заяву вкотре відмовилися реєструвати. Пояснили це тим, що відповідальний працівник зараз у відпустці, журнал обліку вхідної документації відсутній. Порадили прийти, коли всі вийдуть з відпусток, але так і не сказали коли саме, або залишити заяву в приймальній комісії. В приймальній комісії відповіли, що це питання не їхньої компетенції і порадили звернутися в приймальню ректора. Знову піднімаємося на 6 поверх і розуміючи, що знову нам будуть розповідати про те, що всі у відпустках я дістав журналістське посвідчення та диктофон. Увійшов, представився, показав журналістське посвідчення і попросив на диктофон прокоментувати чому абітурієнтці відмовляють у реєстрації. У підсумку заяву все ж зареєстрували. Це відбулося лише після того як в розмову втрутився ректор університету, який дав вказівку зареєструвати документ.
Одразу виникає декілька запитань. Чому не можна було одразу зареєструвати дану заяву? Чому такі елементарні питання повинні вирішуватися після втручання ректора і лише після його вказівки у ручному режимі? Чому абітурієнтам вдається захистити свої права після втручання громадських активістів?
Мабуть, відповідь криється у тому, що до конкретних абітурієнтів застосовується вибірковий підхід і не має жодних гарантій, що він не буде застосовуватися і до інших вступників чи студентів вишу. Не має гарантій, що такі вибіркові підходи не будуть застосуватися у інших вишах. Вихід з ситуації простий – свої права завжди варто відстоювати.
Цікаво, що одразу на наступний день у тій же приймальні ректора мій колега без жодних проблем зареєстрував запит на інформацію, що ще раз доводить вибірковий підхід, який був застосований до конкретної абітурієнтки.
P.S. Телефон «гарячої лінії» ОПОРИ, де можна отримати безкоштовну юридичну консультацію – 044 222 57 27.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.