. Як справедливо розподілити освітянську дотацію в районі | Здолбунів City

Як справедливо розподілити освітянську дотацію в районі

У понеділок, 2 березня, відбудеться спільна нарада представників місцевої влади, освітян, спеціалістів галузі, стосовно використання бюджетних коштів (субвенції), що виділяються з Держбюджету на освіту Здолбунівщини. Сьогодні, у цей непростий час, кожна бюджетна копійка має використовуватися максимально ефективно.

А оскільки бюджет – це те, що наповнює своїми податками громада, а не влада, то й громада в праві вирішувати, як її ресурс має розподілятися. Виставляю всім зацікавленим особам статистичні дані щодо стану справ в освітянській галузі Здолбунівщини. Прошу поширити цю інфу серед освітян району. Закликаю до обговорення і готовий відповісти на запитання, якщо в таблицях щось не зрозуміло. Пишіть, які дані ще потрібні для аналізу, спробую швидко знайти, але не обіцяю.

P.S. Особливо звертаю увагу на останню колонку останньої таблиці. Виявляється, якщо рахувати “по чесному”, за формулою, то найбільше недофінансовується моя рідна Здовбицька школа (на майже 3 млн. грн., або 42,7%)…

Сергій Кондрачук, голова Здолбунівської РДА

аналіз витрат ЗОШ (2) аналіз витрат ЗОШ (1) аналіз витрат ЗОШ (4) аналіз витрат ЗОШ (5) аналіз витрат ЗОШ (3)

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Катя

  Дякую за прозору інформацію. Тепер зрозуміло , які школи є тягарем!!!!

 • Катя

  Шановні, невже важко оптимізувати навчальний процес? Адже можна скоротити кількість малокомплектних шкіл (мало учнів), організувавши довіз учнів автобусами. По-перше, можна таким чином вирішити хоча б частково фінансові проблеми, по-друге, якість навчання, звичайно ж, також покращиться. Але чи зважиться на це місцева влада, в тому ж числі “народні” депутати районної ради. Думаю, що ні. А ви, пане Сергію? Замкнене коло.

  • Катя

   Про який довіз учнів Ви говорите?? Так, у вересні шкільний автобус довозить. А коли сніг перемітає дорогу? Вчителі десятки кілометрів бредуть в заметах. Поглянувши на цифри по школах с.Мала і Стара Мощаниці,то вони є обтяжливі для бюджету.

   • Сергій Кондрачук

    Погоджуюсь, що децентралізація починається з ремонту доріг.

    • Здолбунівчанин

     Про ремонт доріг ніхто неговорить- його небачити як долара по 8грн. і бензину по 10грн.Тут Rina говорить про елементарний трактор який мігбе чистити дорогу від заметів коли це потрібно.Такі трактори є в кожному населеному пункті- дати можливість с/радами оплачувати за ці послуги з сільського бюджету.І тоді цей власник трактора чи фермер, який взимку сидить без роботи буде зацікавлений надавати такі послуги.

  • Сергій Кондрачук

   Я не лише зважусь, я готовий бути рушієм цього процесу. Більше того, мав досить довгу розмову з цього питання з обласним керівництвом освіти. Вони підтримують. Те, що Ви пишете – це чи не єдиний вихід на сьогодні. Бо далі так бути не може…

 • Здолбунівсіті

  Питання підняте і його треба обговорювати. Воно наболіле ще раніше, але так вигідно політикам з табору програвших всі посади в районі, щоб його педалювати саме зараз. Але ця проблема справді є. Дуже інформативні таблиці показують всю БАГАТІСТЬ нашого життя. Ну хто ще може дозволити собі платити за підготовку 1 школяра за рік 29 тисяч гривень при ціні за рік навчання студента 12-15 тисяч у сільській школі? Тільки багата держава. Можна навіть порівняти такий момент якість навчання. Яка вона в міських школах де затрати на учня 7-9 тисяч гривень (нормально) і яка в тих де 20-29 тисяч? Відмінна у рази. У міських – міряються хто скільки призових на олімпіадах взяв, а у глибокосільських – хто скільки раз учня в школі бачив. Тому так далі бути не може. Потрібно всерйоз розглядати ситуацію залишення початкових шкіл в селах, де нормальні тенденції по народжуваності і доукомплектовувати середні школи по сусіднім громадам (з урахуванням майбутньої децентралізації та укрупнення громад). Допоки цього в районах не вдається зробити, а робити це треба вже. Економіка нам в допомогу. у визначених центрах громад залишаються середні школи і доукомплектовуються, що одразу зменшує одиницю навантаження на бюджет і збільшує (але в рамках дозволеного) навантаження на вчителя. Проведений перерозподіл учнів вивільнить значні кошти у державні дотації, але УВАГА! вона і надалі має залишитися в районі тому що на зекономлені від перерозподілу учнів кошти мають піти на: придбання шкільних автобусів чи оплату перевезень перевізникам (в наших умовах краще автобус, а то перевізники у нас мало шанують закон), термомодернізацію шкіл і зменшення енергозатрат у них, докупівлю шкільного обладнання, якщо ще щось залишититься)) то на ремонт доріг по яким тепер дітей будуть довозити до більших шкіл. Нам кажуть, що країна на порозі реформ і т.д, а ми насправді глибоко псевдосоціальна країна. У нас субсидії влізли у всі сфери життя. А що таке субсидія-це затикання дір і відбивання мотивації до покращення тими у кого вона є. Тому на першому місці має бути економічний розрахунок здорового глузду, а субсидії повинні залишатися лише для тих, хто без них ніяк не впорається (люди з обмеженими можливостями, сироти і т.д). А шкільні установи – мають виконувати освітню функцію, а не споживацьку. Людина – це все для держави, дитина-школяр тим більше, але це нормальні, здорові діти які від збільшення колективу отримають більший стимул тягнутись у навчанні, а вчителі згадають що таке групова робота та індивідуальний підхід до обдарованих, а не просто прийти на урок де за партою 3 учні. Честь і шана вчителям, але гроші потрібно рахувати. Не претендую на унікальність думки і на те що вона є панацеєю чи ідеальним вирішенням, але як варіант.
  Микола Орлов

  • Rina

   Серед вчителів ходять чутки, що місця на олімпіади купляють у методистів відділу освіти,так як далі нашого району (на обласних конкурсах) діти не займають місця! Сума грошей на одну дитину просто вражає, адже коли вдень учневі в сільській школі дають 10 грам!!!!!!!! печива і пів скляночки соку…Це називається харчування?? I опалюється школа дровама, які батьки за власні кошти купили, ремонт роблять самі вчителі ,а про комп’ютер взагалі можна забути ,бо його просто не має в школі))))

  • Сергій Кондрачук

   “Потрібно всерйоз розглядати ситуацію залишення початкових шкіл в селах” – ключова фраза.

  • Nick

   Ну якщо буде вигідніше звільнити десятки вчителів, техробітників, кочегарів і поставити всіх на облік в службу зайнятості…Економістам непочатий край роботи!!! Також треба врахувати й те, чи вистачить усім учням інвентаря, приміщень і чи будуть вчителі безмежно раді, коли в класі буде по 30 дітей.Адже на таких предметах як інформатика, укр.мова, іноземна мова бажано забезпечити поділ на групи для якісного навчання (як в гімназіі,де клас ділиться на групи по 9 чоловік).

   • Катя

    Чому ж не вистачить інвентаря? Адже раніше наповнюваність класів була набагато більша в тих самих селах. Парти залишились, класи, лише учнів – по 3-5 у класі. Ви це вважаєте якісним навчанням? Нема здорової конкуренції. а вчителів можна забезпечити роботою, тільки для цього пенсіонерам можна скоротити навантаження, а не забезпечувати їх повною ставкою. І не треба буде всіх вчителів після закриття школи в центр зайнятості направляти.

   • Катя

    Ще одне. А хіба зараз в міських школах не по 30 дітей в класі? Ну нехай 25-28 дітей. А в гімназії по 9 чоловік, як ви пишете, ділиться лише англійська мова, а всі інші предмети – поділу немає. А де справедливість, рентабельність, коли в міських школах на уроці сидить 30 дітей, а в малокомплектних – по 3 дитини, а оплата години уроку така ж сама, тільки за перевірку зошитів менший відсоток платять. Тож порівняйте.

    • Rina

     Катя,парти залишились??? Якого року виробництва?? Партам,стільцям по 40 а то й більше років!! Мені шкода сільських дітей…Вони дуже обділені.Малечі часто не розуміють,що існує світ за межами села.Далі ніж Рівне вони не були.Всі і так втікають до міста. Це я про дальні села.

     • Катя

      Я з вами погоджуюсь. Але ще одне питання: а міських школах ви багато бачили нових парт? Якщо і є нові, то куплені за гроші батьків, а не за сприяння держави.

     • Rina

      Це так….за роки мало що змінилось.Але коли бачиш документ, а в ньому витрати на одну дитину по 13000 грн. !!! І підручників не має, і школа схожа на шевченківську хатинку, отоплюється грубкою на дровах, харчування 2 “пєчєнькі” Мария-то про новітні технології взагалі не має мови, діти в очі не бачили комп’ютер.Цікаво,куди йдуть такі гроші??? Перспектива одна-крутити хвости поросятам)))

  • Катя

   До чого тут “з табору програвших”? Невже ви не в курсі, що це питання загострилося через те, що з нового року відбулися зміни у порядку надання субвенцій на освіту? А де взагвлі зараз хоч які-небудь кошти району? Адже раніше освіта фінансувалася з районного бюджету? Чому в інших районах питання так гостро не стоїть, як у нас? Напевно, це питання до свіх нинішніх керівників району всіх інстанцій.

  • Юрій Лиморенко

   Підтримую на всі 100%.

  • Svitlana

   То, знищіть взагалі всю Україну.Щоб у селі вже школи не було? Хай діти будуть неуки.Ви пане,Миколо, хоч маєте понятття, що таке сільська школа?Наведу невеликий приклад: урок в 1 класі триває 35 хв.. У сільській школі навчається 10 учнів, а в міській 30. Кому з них більше уваги приділить вчитель?Звичайно, за цей час учень сільської школи може до 5 раз відповідати, а в міській можливо, а ні разу.Більшість учнів сільської місцевості мають більшу базу знань.Це підкреслює,що більшість обдарованих дітей – вихідці з села.Я поспілувалася з багатьма батьками міських шкіл. Вони розповідають,що дитина не встигає і просять вчителя позайматися додатково. На це їм лунає відповідь: ” Найміть репетитора.” Сільській вчитель це і є репетитор, і вчитель.Адже,ті учні, які Ви зазначали,що не ходять до школи в селі, і не хочуть вчитися, з ними сільський вчитель виконує домашнє завдання, щоб щось навчити.Проте,зарплата сільського вчителя на багато менші,ніж міського!

 • Здолбунівчанин

  В другій табличці після кількості учнів вказалиб кількість працівників школи.Цікаво булоб порівняти.

  • Сергій Кондрачук

   Будь ласка

 • Юрій Шадий

  Отже, коротко по ситуації з фінансами в освіті Здолбунівського району. Ранок почався з того, що директор Здовбицької школи повідомив про дефіцит шкільного бюджету у 20 тис. і потребою написати заяву за власний рахунок на 5 днів, а ще додав, що дефіцит бютжету школи лише зростатиме. Варто зазначити, що згідно поданою Сергій Кондрачук таблицею вартості утримання одного учня, наша школа є найбільш економною у районі, школою де на учня виділяється найменше коштів .
  Питання у тому чому так сталося, хто винен і чи така ж ситуація у інших районах? Сталося це тому що державна влада змінила філософію утримання шкіл і відбулося це не вчора, а значно раніше. Суть філософії фінансування зводиться до формули, котра обраховує середню вартість утримання одного учня у кожному районі чи місті України з урахуванням різних факторів та чинників, але загалом справедливо. В підсумку на певний район виділяється певна субвенція в залежності від кількості учнів. В цей момент центральна влада перекидає м’яч на поле місцевої влади. І згідно постанови кабміну, місцева влада якщо їй не вистачає коштів на утримання шкіл району шукає додаткові кошти у місцевому бюджеті, шляхом виведення економіки з тіні, продажу нерухомості чи землі і за рахунок цього збільшує фінансування шкіл, як наприклад у Києві муніципальні доплати вчителям.
  У цій ситуації і має проявитися злагоджена робота і податкової, котра у нас на Здолбунівщині вперто закриває очі не лише на нелегальних таксистів, а й на магазини де офіційно оформлений один працівник, а працює 5, і міліції, котра одними штрафами за куріння у громадських місцях, могла б врятувати не одну школу, і прокуратури, якби вони спробували зайнятися питаннями незаконної вирубки лісу чи користування кар’єрами.
  Зрозуміло, що роботу по наповнення бюджету і стимулюванню до ефективної роботи вищезгаданих органів мали б очолити провідники району. Але це можна було і треба було зробити ще рік тому, коли теперешня ситуація була прогнозованою, але цього чомусь не зробив ні Бухало, ні його заступники, ні начальник фінуправління, ні бухгалтер відділу освіти, котрі зі 100% точністю знали про майбутні проблеми, принаймні останні двоє, котрі на свіоїх посадах працюють все життя, але жодного сигналу для освітянської громади не подали. Тепер лише розводять руками. Явна ознака профнепридатності.
  Іншою причиною такого критичного стану справ у освіті Здолбунівщини, котра різниться зі справами у інших районах, зокрема, у Млинівському районі коштів на освіту вистачає, є недалекоглядність тих же чиновників, адже до кризи Здолбунівський район був одним з трьох адміністративних одиниць області де бюджет був не дотаційним, а прибутковим. На радощах хибного добробуту місцеві чиновники створювали школи де їх навіть при союзі не було, наприклад у Новомильську школу І-ІІ ступенів та штучно роздували штати, приймаючи на роботи сумісників на декілька годин, показуючи таким чином збільшення робочих місць у районі. Нині ці школи де на 9 класів 17 учнів і 15 працівників ,є каменем на шиї тонучої бюджетної політики Здолбунівщини.
  Маємо великі ризики отримати страйки у великих школах, котрі не отримають заробленого, через невчасні дії і рішення районних чиновників, а точніше сказати бездіяльність, тут не той випадок, що якось пронесе. Цього допустити не можна
  Вихід з ситуації, що склалася складний, але він є. Прийняти рішення про скорочення, однієї, двох найменш комплектних шкіл, в списку обидві Мощаниці, скорочення провести згідно закону з кінця навчального року, оптимізувати штати шкіл (пенсіонери, сумісники). Але забезпечити підвезення учнів та вчителів (це реально) Та обов’язкоов притягнути до відповідальності начальника фінуправління і бухгалтера відділу освіти, як людей що призвели до такої ситуації. А з іншого боку стимулювати роботу служб, що відповідають за наповнення бютжету і якщо вони попрацюють якісно, то можливо нікого і не прийдеться скорочувати.

  • Nick

   Ходять чутки,що саме Ви будете головою відділу освіти.З таким прогресивним підходом можливо дійсно доб’єтеся позитивних результатів.А Бухала мені шкода!!Людина молода, мало пробула на посаді…Відразу смітника тягли під адміністрацію! Побачимо,що новий голова покаже,кого до відповідальності притягне.Адже з ним пліч-о-пліч ті, хто роками збагачувався біля кормушки влади)))

  • КТІ

   Якщо уважно вивчати таблицю вартості утримання одного учня, подану Сергієм Кондрачуком, то насправді школою де на учня виділяється найменше коштів є 4 школа, там на 422 грн потрібно менше, ніж у Здовбицькій. :)

 • yuozj .

  Прийшли до влади “діячі,” які хочуть село добити. Працюйте, і шукайте шляхи наповнення бюджету не за рахунок бідних сільських вчителів і дітей. Престиж села потрібно піднімати, панове керівники, а не топтати. Слава Україні! Героям слава!

 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама