Як рівненська райрада приховує від громадських організацій програму…ЇХ підтримки

Всі, хто захоче ознайомитися з районною Програмою підтримки релігійних та громадських організацій на 2011-2015 роки, затвердженою Рівненською районною радою, зможуть це зробити лише, якщо надішлють письмовий запит з цього приводу. Принаймні такі висновки напрошуються після спілкування представників РОГО «Комітет виборців України» зі співробітниками Рівненської райради.

Днями фахівці Рівненського КВУ вирішили ознайомитися зі змістом районної Програми підтримки релігійних та громадських організацій на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням №61 Рівненської районної ради від 17.02.2011 року. Для цього спочатку було проаналізовано веб-сайт райради. На ньому в розділі «Районні програми» було виявлено лише перелік чинних станом на 01.10.2013 року районних програм. Зокрема, за порядковим №32 значиться згадка про районну програму підтримки релігійних та громадських організацій на 2011-2015 роки. Але тексту програми там немає. На сайті розміщене лише рішення про її затвердження.

Тому представник організації 21 жовтня зателефонувала до Рівненської райради за номером, що вказаний для запитів на публічну інформацію, та попросила надати їй цю Програму.

«Працівник, яка взяла слухавку, сказала мені, що тексту такої Програми в неї немає, а є лише ті документи, що на сайті, – розповідає офіс-менеджер РОГО «Комітет виборців України» Ірина Шахідзе. – В газеті її не оприлюднювали і не розміщували її в мережі Інтернет. Водночас мені повідомили, що текст Програми може бути лише в Гриневич Любові Василівни. Тож порадили зателефонувати саме їй. Під час розмови Любов Василівна погодилася пошукати Програму. Я продиктувала електронну адресу нашої організації, на яку просила надіслати текст Програми. Після обіду я знову зателефонувала до пані Гриневич. Вона повідомила, що знайшла текст Програми, але надішле її на електронну пошту тільки з дозволу керуючої справами райради Панчук Віри Іванівни. Тоді я зателефонувала до пані Панчук, представилася та пояснила ситуацію. Вона відповіла, що Програму буде надано тільки на офіційний запит. Мої слова про те, що надавати відповідь (в т.ч. і Програму) на усний (телефонний) запит районна рада теж зобов’язана (між іншим, таке положення є і на сайті ради), на неї не вплинули. З усіма посадовими особами я спілкувалася ввічливо, пояснювала, що ні на сайті, ні в газеті немає цієї Програми і лише тому ми змушені звертатися до них».

«Ми вважаємо, що в цій ситуації посадовці Рівненської районної ради порушили одразу декілька норм чинного законодавства України, зокрема щодо доступу до публічної інформації, – каже виконавчий директор РОГО КВУ, адвокат Микола Глотов. – По-перше, згідно ч. 2 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» районна рада зобов’язана оприлюднити не лише рішення про Програму, але і її текст. По-друге, поведінка керуючої справами ради, що полягала у фактичній відмові надати на усний запит Програму, є порушенням вимог Закону «Про доступ до публічної інформації» та може бути кваліфікована як адміністративне правопорушення та корупція. Між іншим, за таке порушення ч. 1 ст. 2123 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає накладення штрафу на посадових осіб від 425 до 850 гривень».

«Складається враження, що деякі посадовці Рівненської райради чи через незнання законодавства, чи просто через небажання належно виконувати свої обов’язки створюють штучні перешкоди в доступі громадськості до необхідної їй публічної інформації, – говорить голова правління РОГО «Комітет виборців України» Олексій Горецький. – І все це робиться на фоні постійних декларацій керівництва держави й області, зокрема, про відкритість роботи органів влади на всіх рівнях. Взагалі незрозуміло, чому посадовці районної ради приховують Програму підтримки релігійних та громадських організацій від… громадської організації. Такі штучні перепони в отриманні відкритої інформації можуть бути передумовою для корупції. Тому ми звертаємося до керівництва Рівненської районної ради з проханням вплинути на своїх відповідальних працівників, провести для них відповідні навчання, роз’яснення, інструктаж, аби в подальшому вони не допускали подібних дій та виконували свої обов’язки в повній мірі».

Сьогодні, 22 жовтня, представники РОГО КВУ поштою направили запит на інформацію до Рівненської районної ради. В організації сподіваються, що отримають відповідь на нього повну і у встановлені законодавством строки.

Святослав Дубов, інформаційний відділ РОГО КВУВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети