Як проходило погодження кандидата на посаду редактора комунальної газети Здолбунівщини

Напередодні сесії Здолбунівської районної ради, яка має відбутися 23 жовтня, за своїм планом проходять і постійні депутатські комісії. Одна із них,  а саме з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молодіжної політики, фізкультури і спорту, засідала 9 жовтня.Початок репортажу Міс папараціо , Погодження кандидатури головного лікаря.

komisia rayrada (17)

Сергій Кондрачук

Питання  погодження на посаду головного редактора комунальної газети «Нове життя» Сергія Кондрачука.

Розгляд почався із виступу самого претендента. Досить детально  й відкрито п.Сергій розповів про стан справ у газеті. Якщо тезово, то справи такі:

 • Остання зарплата була за травень і аванс за червень
 • Заборгованість за опалення  – і шансів на тепло в офісі цієї зими немає
 • Перевищення витрат над доходами в 7 тисяч гривень щомісяця
 • Заборгованість перед газетою: найбільший боржник – Здолбунівська міська рада
 • 7 чоловік у штаті
 • Гараж
 • Напіврозвалене «Жигулі»

План дій:

 • Дійти в селах до потенційних читачів
 • Продати машину
 • Продати гараж
 • Стягнути кредиторську заборгованість
 • Сприяти через засновників збільшенню передплати
 • Кардинально змінити зміст газети: писати про теми, які цікаві більшості на цій території, в т.ч політично, виходячи із результатів останніх виборів, додати репортерських матеріалів, злободенних статей.

Обговорення було жваве.

Активно включився в обговорення заступник голови РДА Федорук О. Він ознайомив присутніх із тим, що трудовий колектив таємним голосуванням з результатом 6-1 підтримав кандидатуру Кондрачука С.

Порівняйте: таємним голосуванням і при наявності декількох кандидатур.

komisia rayrada (22)

Федір Єфімчук: ви хочете знищити газету, це ваша політика?

При розгляді питання по головному лікарю: безальтернативно, одноосібно. komisia rayrada (23)

komisia rayrada (24)

Крайній праворуч Петро Ворон, поруч з ним Яків Мельник

Потім п.Федорук задав питання про політичну заангажованість газети, акценти газети, які можуть бути в разі призначення Сергія Кондрачука редактором. Він навів історію про репортаж 9 травня, у якому на радіо, де раніше працював претендент, нібито звучала інформація, яка паплюжила ветеранів Вітчизняної війни. На що п.Сергій повідомив, що у нього зберігаються усі записи усіх його програм, і він готовий переслухати їх всі, щоб пан Федорук знайшов той сюжет і підтвердив свої слова. Олександр Васильович плавно з’їхав із цього питання, мовляв, я чув – і цього досить як аргумента.

Інше питання чиновника РДА стосувалось плану дій щодо збільшення передплати й критики дій щодо продажу авто й гаража.

komisia rayrada (27)

Петро Ворон: Олександре Васильовичу, у нас різні версії одного і того ж документу

У відповідь заступнику Віталія Шуля задали питання, а чи є погодження від самої РДА цієї кандидатури, яку висунув трудовий колектив. А погодження, виявляється, немає. Станом на день проведення комісії не бачить голова РДА Сергія Кондрачука, місцевого журналіста, активного депутата, підтриманого колективом, редактором комунальної газети.

u panasuka

Олександ Лагодзинський, по центру Олександр Панасюк, праворуч Сергій Кондрачук

Голова комісії П.Ворон запитав, чи знає Сергій Кондрачук, скільки людей працює у штаті газет «Здолбунів сіті» й «Дзеркало Здолбунівщини». На що п.Сергій повідав цікаву історію. Про нашу газету п.Сергій сказав, що працюють люди на громадських засадах – волонтери, а от газета колеги-регіонала, депутата районної ради Сергія Мельника, робиться зусиллями Олександра Лагодзинського, який, за словами претендента, свого часу був помічений за систематичним зловживанням спирним, що й призвело до конфліктів, які завершилися звільненням за заявою п.Олександра із газети «Нове життя», тепер п.Олександр займається випуском газети Рівненської податкової і знаходить час, наприклад, брати інтерв’ю у новопризначеного начальника Здолбунівської міліції для газети «Дзеркало Здолбунівщини».

А ще активно працює над «Дзеркалом» третій поверх цього приміщення (на третьому поверсі знаходиться Здолбунівська РДА-прим.ЗС), і Вікторія Євгенівна дуже добре, за словами п.Сергія, його зрозуміла (у попередньому матеріалі йшла мова про те, що керівник загального відділу Здолбунівської РДА свій робочий час витрачає на дописи до сторонніх сайтів і навіть стала міс папараціо).

У дискусію включився Федір Єфімчук. Він поділився планом, на його думку, Здолбунівської адміністрації. Знищити газету «Нове життя», а коли вони втратять владу, то разом із ними пропаде й їх «Дзеркало Здолбунівщини». Одразу згине 2 газети.

Поділився своїм рецептом пан Єфімчук для можливого нового редактора:

–  То ви не публікуйте без грошей їм більше нічого. Вони ж хочуть бути в газеті та ще й з фотографіями. Принесуть з адміністрації статтю – не друкуйте, принесе Ольшевський – не друкуйте. А ми вас картоплі принесемо – якось перезимуєте.

komisia rayrada (25)

Олександр Колінько: Можете вважати мій виступ заявою фракції

Нагадаємо, що Федір Олегович вже не вперше болісно реагує на примусову передплату регіоналівської газети і завжди голосно про це говорить (Дивись тут)

Всю годину, а саме стільки тривало обговорення кандидатури, не покидала думка, що, незважаючи на молодий вік, перед депутатами стояв один із тих, хто має свої принципи, хто не готовий їх розміняти на посаду, у кого є бажання й здібності працювати як у медійній сфері чи то журналістом, чи то редактором, так і депутатом.

Автор цього матеріалу має своє бачення демократичності ЗМІ, де немає місця комунальним ЗМІ, засновниками яких є влада та які утримуються за рахунок влади. Тому в цій частині дискусії  автор не почув думки щодо долі ЗМІ, його реструктуризації, оптимізації чисельності персоналу медіа, виходу з-під фінансової опіки влади. Допоки будуть фінансові вливання влади, доти будуть замовні матеріали влади, які й досі НЕ маркуються у “Нове життя” як оплачені, а фактично є рекламою влади. Тому шлях на цю газету чекає не простий і, можливо, не до кінця ще усвідомлює сам Сергій Кондрачук, що таке бути залежним фінансово від засновника.

komisia rayrada (31)

Олександр Колінько та Сергій Кондрачук після голосування

Але водночас велике бажання, цікаві журналістські матеріали, принциповість і відкритість цього депутата й претендента на посаду не можуть не тішити. Таких мало. Ентузіазм і небайдужість цієї людини, на мою суб’єктивну думку, заслуговують на увагу в нашому районі. На якій посаді – навіть не так важливо.

Чи відбудеться призначення цієї кандидатури на сесії 23 жовтня? Шанси є, якщо РДА домовиться із депутатами про підтримку кандидатури головлікаря, яку лобіює влада і якщо будуть враховані інтереси опозиції по кандидатурі директора музею, який має бути створений, але про це у наступному матеріалі. П.Сергій матиме підтримку від голови райради, депутатів (попри те, що комісія цього разу не дібрала голосів “ЗА” кандидата) і при наявності погодження від Здолбунівської РДА, де питання лише в голові В.Шулю, якому, напевне, приємніше читати те, що пише регіоналівське видання, ніж те, що почала писати з приходом С.Кондрачука комунальна газета, не кажучи вже про незалежні газети чи портали регіону.

Микола Орлов

Більше можна побачити на відео.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети