Як правильно реагувати на грубість?

kozelГрубіяни нерідко завдають прикрощів, псуючи настрій, виводячи з себе. І, нажаль, восени хамство як ОРЗ загострюється. То як найшвидше припинити хамство на свою адресу? Ось декілька корисних способів боротьби з грубощами.

Спокій
При розмові з подібними людьми ніколи не варто демонструвати їм, що ви розгублені. Намагайтеся висловлювати свою точку зору відверто, твердо і відкрито.
Намагайтеся не переходити в оборону і говорити спокійно і розслаблено.
Найчастіше грубіяни — це слабкі, заздрісні люди, які важко звикають до чесності і спокою, а іноді й зовсім не знають цих слів. Вони беруть енергію для свого негативу саме у тих людей, хто піддається на грубість і починає нервувати. Не давайте їм «харчуватися» вашою нервозністю.

Чхання
Цей метод більше підходить в якості реакції на тривалу грубість.
Якщо людина, яка вам грубить, не може зупинитися, ви цілком можете допомогти їй це зробити.
Для початку спробуйте слухати її спокійно доти, поки вона сама не переконається, що має рацію. Після цього голосно і демонстративно чихніть — повисне невелика пауза, в яку спокійно скажіть фразу:«Вибачте, у мене алергія на нісенітниці» і ввічливо додайте: «Так на чому ви зупинилися?»

Психологічне айкідо
Простіше кажучи: ти – мені, я – тобі. Цей метод переводить негатив вашого співрозмовника на нього самого. Вам всього лише потрібно погоджуватися з його випадами на вашу адресу, дякувати за витрачений час і сили для підкреслення ваших недоліків.
Можете навіть похвалити співрозмовника за уважність і ті «поради», що ви почули. Робіть це спокійно і намагайтеся не показувати уїдливість ваших фраз.
Варто відзначити, що чим більше свідків конфлікту буде, тим краще для вас, бо грубіян навряд чи отримає потрібне схвалення зі сторони, і найімовірніше викличе сміх і жарти на свою адресу.

Занудливість
Подібним методом можуть скористатися адміністратори форумів, сайтів, блогів і груп у соцмережах.
Незважаючи на те, що більшість учасників спільнот знайомі із загальними правилами, деякі все ж свідомо порушують їх, після чого у приват адміністраторів висловлюють невдоволення, пов’язане з тим, що їм закрили доступ.
Після того, як всі доводи закінчилися, ці персонажі переходять до відвертої грубості і хамства.
Найпростіше просто забанити, але якщо ви хочете довести вашу правоту, постарайтеся без емоцій детально описати всі помилки порушника. Спочатку співрозмовник буде упиратися і продовжувати «розважатися» грубощами, але коли зрозуміє, що з ним спілкуються сухо, без емоцій, просто відстане.

Ігнорування
Можливо, найвідоміший і простий метод боротьби з грубістю. Іноді мовчання не тільки ефективне і безпечне, а й красиве.
У разі, якщо вам від грубіяна нічого не треба, або ви психологічно просто не готові вступати в дебати з ним, або якщо «співрозмовник» просто не в своєму розумі, і може нашкодити вашому здоров’ю — просто ігноруйте його. Грубіянам хочеться завоювати вашу увагу, не давайте їм цієї радості.
Варто відзначити, що ігнорувати теж потрібно правильно. Не потрібно включати образливий погляд і зітхання — це сигнали того, що ви звернули на нього увагу. Не показуйте жодних емоцій, хам для вас — порожнє місце.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети