Як працюють комунальні підприємства Здолбунова

На останній сесії міської ради, одним із важливих пунктів був розгляд питання, яке знаходилось на контролі міської ради, про роботу комунальних служб міста. Пропонуємо вам ознайомитись із першою частиною доповіді заступника міського голови Здолбунова О.О.Палія.

І Н Ф О Р М А Ц І Я

Про хід виконання рішення міської ради від 16.03.2011 №92 «Про стан роботи комунальних  служб міста  по забезпеченню належного надання послуг населенню, якісного обслуговування житлового фонду, благоустрою міста та завдання по покращенню їх роботи». (Коментарі ЗС виділені дужками і шрифтом).

КП “Міське будинкоуправління”.

У КП «Міське будинкоуправління» було розроблено план заходів, направлених на виконання завдань відповідно до даного рішення  міської ради.

         Розроблено та затверджено «Положення про будинкові комітети», у багатоквартирних будинках створено 85 будинкових комітетів, активізовано їх роботу, у 2012 році проведено збори з членами будинкових комітетів, мешканцями будинків. Розроблено  на 2013 рік графік проведення зборів (де їх людям побачити можна, щоб прийти на них чи питання підготувати-прим.ЗС) з головами  будинкових комітетів, на яких вирішується питання  ремонту  та обслуговування кожного будинку, покращення  благоустрою прибудинкових територій, залучення мешканців до проведення прибирання  та озеленення  прибудинкових територій, створення  у будинках ОСББ.

         У квітні 2011 року  був складений  перспективний план до 2015 року створення ОСББ у житловому фонді. Станом на сьогоднішній день у КП «Міське будинкоуправління» створено дев’ять ОСББ загальною площею 30,7 тис.м2. (Нонсенс: ОСББ і створюються для того, щоб самостійно господарювати, і вирватись із міцних обійм КП, в якому з кожної направленої гривні більша половина йде на зарплату персоналу, а не матеріали і ремонти – прим.ЗС)  При проведенні загальних зборів у будинках, нарад з головами  будинкових комітетів, оглядів будинків майстрами, ІТП систематично  ведеться роз’яснювальна робота  по створенню ОСББ.

         У будинкоуправлінні ведеться облік орендованих та вбудованих у житлових будинках приміщень. Для покращення фінансового стану підприємства проводиться  робота  по укладанню угод з орендарями та власниками  нежитлових приміщень. З усіма орендарями  укладені угоди оренди, налічується  17 орендованих приміщень загальною площею 1158 м.кв. Крім  орендованих приміщень, власники вбудованих приміщень зобов’язані укладати угоду на участь   в експлуатаційних витратах, таких приміщень 60, угоди  укладені  з 35 власниками, КП «Міське будинкоуправління» проводиться  робота  по укладанню угод. (А за недоотримані кошти з орендарів хтось відповів?-прим.ЗС)

         У КП «Міське будинкоуправління» діє тариф по утриманню будинків та прибудинкових територій, затверджений  з 01.07.2011 – 1,53/1,60 грн. за один метр квадратний загальної площі, частка поточного ремонту  – 0,58 грн. становить  38 відсотків. По кожному будинку  застосовується  диференційований тариф у залежності від класу будинку та переліку послуг. (А має індивідуально по КОЖНОМУ будинку-прим.ЗС)

         За підсумками року проводиться обрахування  фактичного тарифу. Тариф, який діє на сьогоднішній день не покриває витрати  на обслуговування житлового фонду у повному обсязі. Так, в діючому тарифі враховано мінімальну зарплату 941 грн., а з 01.01.2013 законодавчо встановлено 1147 грн. /збільшення на 22 відсотка/ зросли ціни на енергоносії та будівельні матеріали.

         На даний час завершується робота  по розрахунку  економічно обґрунтованих тарифів згідно з постановою КМУ від 01.06.2011 №869.   В КП «Міське будинкоуправління» організовано щоденне /у тому числі у вихідні дні/ виконання  поточного ремонту  внутрішньобудинкових електромереж бригадою електриків відповідно до графіку. За 2012 рік електриками виконано 1165 заявок мешканців. (Може й так, але якщо припустити, що у житловому фонді багатоповерхівок проживає 60% населення-це складе 25000*0,6=15000 чоловік, середня сім’я = 3 чоловіки, 15000/3= 5000 квартир, тобто в кожній третій квартирі міста мали б побувати електрики?? –прим.ЗС) Для забезпечення належного  обслуговування мешканців та своєчасного виконання  ремонту  внутрішньобудинкових електромереж у 2013 році планується  налагодити  цілодобовий прийом усних заявок та ліквідацію аварійних ситуацій електриками. З 1 березня 2013 року буде укладено угоду із службою таксі для забезпечення  працівників  транспортом у вечірній та нічний час. З ПАТ «Рівнеенерго» укладено угоду на спільне використання   технологічних електричних мереж на 2013 рік, відповідно до якої до КП «Міське будинкоуправління» щомісяця буде надходити відшкодування у сумі 3,9 тис.грн.

      Організовано прийом громадян у вихідні дні відповідно до графіку. Мешканцями житлового фонду міста Здолбунів протягом  року  паспортистами видано 5689 довідок про склад сім’ї.

         Для покращення роботи  з мешканцями і боржниками  у КП «Міське будинкоуправління»  укладено угоди щодо надання послуг по утриманню житла та прибудинкових територій з 89 відсотків власників. (Решта користуються і не платять? Хто поніс відповідальність за витрачання коштів і надання послуг без договірних стосунків на 100%-? Прим.ЗС) Заборгованість мешканців житлового фонду за послуги утримання житла та прибудинкових територій станом на 01.01.2013 становить 1,283 тис.грн. Проводиться  претензійно-позовна робота по погашенню заборгованості мешканців за надані послуги. У 2011 році  КП «Міське будинкоуправління» направлено  до суду 263 позови на загальну суму боргу 381,0 тис.грн., за 2012 рік – 57 позовів на суму 148 тис.грн. Причиною зменшення  кількості  позовів є те, що після прийняття  Закону України «Про судовий збір» з 01.11.2011 за кожну справу необхідно сплачувати до бюджету при позовному провадженні  215,60 грн., при наказовому провадженні – 107,8 грн. При цьому ДВС незадовільно працює з боржниками, не в повному обсязі проводиться стягнення боргів за рішеннями суду. (Куди звертались, скаржились на дії ДСВ, скільки раз  і які результати –прим.ЗС) Станом на  01.02.2013 у провадженні ДВС  знаходиться 137 судових наказів на суму 213254,00 грн.

         КП «Міське будинкоуправління» проведено  аналіз звернень та заяв мешканців, які надійшли у 2010-2012 роках. Основною причиною надходження заяв є  ремонт та утримання житлового фонду. Порівнюючи надходження заяв за попередні роки, встановлено, що кількість заяв зменшується.  У 2010 році надійшло – 370 заяв, 2011 році – 317 заяв, 2012 році – 312 заяв. На контролі лишилося 57 заяв: найбільше на ремонт покрівель, балконів.

         У КП «Міське будинкоуправління» протягом  2011-2013 років проведено  оптимізацію штатів, загальна чисельність обслуговуючого персоналу зменшилась з 74 чоловік у 2011 році до 71 чоловіка у 2013 році, у тому числі АУП зменшилось  з 21 чоловіка до 19 чоловік. Створено  абонентський відділ по розрахунках за послуги  з  утримання житла та прибудинкових територій.

 

 Микола Орлов, фото vkurse.ua, postanova.orgВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети