Як прапорщик Онісімчук батискаф у Здолбунові шукав

Чудовий ранок чистого четверга зустрів автолюбителів Здолбунова в районі вулиці Фабричної разом із смугастим жезлом двох ДАІшників обласного ДАІ та посмішкою лейтенанта з відеокамерою, який фільмував усі авто, які зупиняли його колеги. А зупиняли вони багато кого і невідомо чого.

Найсміливішим серед них виявився прапорщик Онісімчук О.А нагрудний знак РВ0062, службове авто патруля 0194.

Його я й запитав, що то за великодня акція триває на Фабричній, маючи сумніви у тому, чи не переплутали Великдень даівці із колядами на Різдво. На що прапорщик Онісімчук відповів, що у них відпрацювання району (звучить це якось так сакрально – фатально).пошуки батискафа у Здолбунові (1)

Щодо сумнівності законності такої причини зупинки ЗС неодноразово вже писало, найбільш детально у цьому матеріалі:

На якій підставі ДАІшники постійно зупиняють водіїв у Здолбунові

Цитата з нього: Коли немає що пред’явити водію у відповідь на слова “Яка причина моєї зупинки?”, винахідливі ДАІвці називають якесь відпрацювання, ніякими документами не підтверджене, яке проводиться днями і тижнями. Рекомендації від юриста Геннадія Фетісова

kontrolВідповідно до п. 21-1) ст.11 Закону “Про міліцію” причиною зупинки транспортного засобу може бути “проведення цільових заходів (операції, відпрацювання, оперативні плани) для перевірки документів на право користування і керування транспортним засобом, документів на транспортний   засіб”    У цьому ж пункті написано, що “працівник підрозділу міліції повинен повідомити   водія   про причину зупинення транспортного засобу, суть   вчиненого правопорушення”.

  Спецоперації   обмежують   права   громадян   на вільне безперешкодне пересування і змушують пред’являти документи для перевірки. Відповідно до ст. 57 Конституції України  “закони   та   інші   нормативно-правові   акти,   що   визначають   права   і   обов’язки громадян,   мають   бути   доведені     до відома   населення   у порядку,   встановленому   законом.    Закони   та   інші   нормативно-правові   акти,   що   визначають   права і   обов’язки   громадян,   не доведені  до відома  населення   у порядку,   встановленому   законом,   є  нечинними“.

Таким чином, доки водій не отримає у встановленому законом порядку інформації про проведення спецоперації по перевірці документів,   наказ про її підписання є   недійсним,   а отже не підлягає виконанню. МВС приховує свої накази від громадськості – а отже вони не є законними і в суді сприйматимуться такими, які не набрали законної сили.

Однак,   у п. 21-1) ст.11 Закону “Про міліцію”  йдеться   лише про право   міліції зупиняти   автомобіль.  А ось перевірку документів регулює п.2 цієї статті, де чітко вказано, що “міліції надається право перевіряти у громадян при підозрі у вчиненні правопорушень документи,   що посвідчують їх особу, а також інші документи, необхідні для з’ясування питання щодо додержання правил,   нагляд   і контроль за виконанням   яких покладено на міліцію”.

Зупинивши автомобіль через операцію, співробітник ДАІ не має права вимагати пред’явити   документи,   якщо у нього немає   конкретної підозри   в правопорушенні, тим більше що відповідно до п. 21-1 інспектор зобов’язаний повідомити суть вчиненого правопорушення.   Із цього випливає, що якщо вас зупинили через “операцію”, але не назвали порушення, то ви   сміливо   можете   не показувати   свої документи, і це буде абсолютно законно.

Повернемося до нашого прапорщика. Він назвав телефон чергового ДАІ в області, і я зателефонував на цей номер. Черговий повідомив завчені фрази про те, що тривають планові заходи, відпрацювання, спецоперація Бурштин і Батискаф :) (див.відео)demotivatorium_ru_ohrnetonsmchuk_oce_tak__zdolbunv_1

Дзвінок допоміг з’ясувати, що саме шукають у Здолбунові ДАІшники, а виявляється шукають вони Батискаф з бурштином у безкрайніх водних просторах вулиці Фабричної на місці постійних проривів теплотраси :)

8-ма ранку не дозволила швидко зібрати достойну кількість глядачів для батискафошукачів і після 5 хвилин відеозйомки чомусь капітани дальнього плавання на короткі відстані швидко передумали чергувати у Здолбунові.

ВІДЕО (аудіо накладено на відеоряд)

А у мене залишились запитання для начальника обласного ДАІ:

1. Чи мав право інспектор ДАІ безпричинно зупиняти транспортний засіб у спосіб описаний вище.

2. Що за операція Батискаф триває у Здолбунові.

3. Чи місце зупинки автомобіля ДАІ та зупинених працівниками ДАІ авто не створює незручностей іншим учасникам дорожнього руху, враховуючи поворот на вул.Коротку, незадовільний стан дорожнього покриття після ремонтних робіт з відновлення теплотраси.demotivatorium_ru_za_projavlenu_kmtlivst (1)

Микола Орлов 

Дивіться ще матеріали по темі:

Зупинка без причина – ознака дурачини

Для чого ДАІ чергує на трасі у Здолбунові

Як не дати хабаря працівнику ДАІ

Як рівненські ДАІшники проводили таємне відпрацювання у ЗдолбуновіВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети