Як платити за спожитий газ в опалювальний період

теплоНе так давно уряд встановив нову соціальну норму газу в Україні.
Нещодавно стало відомо, що уряд змінив порядок використання газу за пільговою ціною. Якщо дотепер 3,6 гривні коштував кубометр газу у межах 200 спожитих за місяць, то тепер невикористані ліміти можна переносити на наступні місяці опалювального періоду.
Тобто упродовж півроку частина із 1200 кубометрів газу може переходити у наступні місяці. Як саме тепер споживачам доведеться платити за газ? Чи насправді вигідні урядові зміни людям? Про це газета “Експрес” запитала фахівців:
Володимира Короля, першого заступника голови правління міськгазу, та Андрія Геруса, колишнього члена Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
–То як саме тепер платити за спожитий газ в опалювальний період?
В. Король: — У цьому опалювальному сезоні для споживачів, які мають встановлені газові опалювальні прилади, буде діяти новий порядок використання палива за пільговою ціною. Так, на період від 1 жовтня до 31 березня за ціною 3,6 гривні за кубометр газу споживачі зможуть використати 1200 кубометрів палива.
Ціна газу, який буде спожитий понад цю норму, становитиме вже 7,188 гривні за кубометр. Кабінет Міністрів вніс зміни до урядової постанови №758 від 1 жовтня цього року.
Новий урядовий документ №872 від 30 жовтня визначає принцип регулювання ціни газу для населення та встановлює період дії пільгової ціни – із 1 жовтня по 31 березня. Отож, якщо раніше пільгова ціна на газ для опалення застосовувалася на обсяг палива, який не перевищував 200 кубометрів упродовж місяця, то тепер споживач може на свій розсуд використати до 1200 кубометрів впродовж усього періоду дії пільгової ціни, тобто протягом шести місяців. Раніше обсяг газу, який не був повністю використаний за пільговою ціною в одному місяці, не переходив у наступний.
Тепер споживач може самостійно коригувати своє споживання та економити в період дії пільгової ціни. Наприклад, у теплі місяці споживати газу менше, а з настанням холодів використовувати його більше (у лютому наступного року уряд підрахує реальні витрати газу населенням для опалення та вирішить, чи потрібно збільшувати соціальну норму в разі холодної зими). Натомість у квітні застосування пільгової вартості газу, як це було визначено раніше, уряд не передбачає.

Чи не виникатиме плутанини через таке перенесення пільгових кубометрів із місяця у місяць?
В. Король: — Аби використаний споживачем газ упродовж періоду дії пільгової ціни правильно обліковувався, треба кожного місяця станом на 30 число передавати показники лічильника до газового господарства. Про способи подачі показників лічильника можна дізнатися на офіційному сайті газового підприємства. А у разі виникнення спірних питань щодо обсягу спожитого газу представники газового господарства знімають контрольні показники лічильника за підписом споживача.

— Як гадаєте, для споживачів реально щось зміниться з набранням чинності нової урядової постанови?
А. Герус: — Виходитиме так, що від жовтня до грудня рахунки за газ у власників помешкань з індивідуальним опаленням будуть невеликими, а вже з січня по березень вони суттєво зростуть. Адже соціальна норма споживання газу вичерпається.
До того ж, Кабмін постановою №74 від 2 березня 2015 року продовжив на місяць опалювальний період — з 1 жовтня до 30 квітня. Тобто, йшлося про 7 місяців, а не про 6, як це було раніше. Новою ж постановою визначено, що соціальна норма споживання газу буде застосовуватися усього півроку — шість місяців. Про квітень забули. Зараз багато говорять про те, що нова урядова постанова удосконалює соціальні нормативи користування комунальними послугами. Насправді ж нічого вона не удосконалює, і споживачам від цього жодної користі немає.

— Може, хоч урядова постанова №630, якою передбачено врахування тепловиками зміни температурного режиму при нарахуванні щомісячної плати за тепло, дозволить споживачам зекономити гроші?
А. Герус:
— І раніше потрібно було опалювати будинки, коли було холодно, і не опалювати їх, коли температура повітря підвищувалася. І це означає, що Кабмін змусив тепловиків використовувати енергоносії ефективніше? Як і хто визначатиме, чи теплопостачальні організації насправді ефективніше користуються енергоносіями? Це якась абстракція, і користі з цих постанов для самих споживачів нема. Щоб енергоносії використовувати ефективніше, слід утеплювати будинки та встановлювати лічильники. Тільки таким чином реально зменшити споживання тепла або газу. Механізми ж нарахування плати і нормативи споживання на це жодним чином не впливають.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети