Як отримати довідку про доходи і не зламати ноги в податковій

Рівненська податкова на початку січня закликала звернути увагу на можливість електронного обслуговування платників податків, про що ЗС писало тут: http://zdolbunivcity.net/dovidku-z-podatkovoji-mozhna-otrymaty-u-elektronnomu-kabineti/ . Я великий прихильник електронного урядування, тому одразу вирішив, що потрібно спробувати, тим більше, що нещодавно зареєструвався підприємцем і теж у дистанційний спосіб. Але як і у випадку із банком, вирішив сходити в податкову проконсультуватись, ну і заодно зрозуміти наскільки в центрі обслуговування платників самі володіють ситуацією, описаною тією ж податковою тільки з Рівного.

Одягнув протиожеледне взуття, пам’ятаючи про випадок із підприємицею Оленою С., яка нещодавно показувала своє фото в гіпсу після відвідин:) і пішов радитись чи то обслуговуватись. Застав у звичному кабінеті для підприємців – фізосіб пусте приміщення з меблями, у сусідньому  кабінеті сидів чоловік, який повідомив мені що « в мене немає доступу до такого кабінету, нас про таке не повідомляли, запитайте у віконечку». У віконечку виглядали голови двох працівників, причому одна навіть не відривалася від екрана, бо черга до цього віконця була чоловік з 20, а в іншому випала можливість запитати про те ж саме. В цьому віконечку мені порадили за довідкою про доходи приходити в кінці лютого «бо ж бачите що робиться, а за електронним ключем сходіть десь в банк». Нажаль, але я розумію, що тут мені допомогти не змогли би, бо дивним чином довідку тут можна отримати тільки тоді, коли будуть опрацьовані всі звіти 1-дф, АЛЕ ЧИ МОЖНА ЦЕ ВСЕ ТАКИ ЗРОБИТИ РАНІШЕ І САМОСТІЙНО? Продовжую свій похід за правдою.

В банк я не пішов, оскільки ключ давно зробив самостійно в кабінеті підприємця, а от електронний кабінет платника податків мене і далі цікавив, то ж пішов до найвідомішого кабінету «Храм свідків податкової правди від Ірини», який до речі переїхав з магазину «Абетка» до адвокатури.

Тут мені Ірина показала цей кабінет і все що в ньому є, пройшлася по кожній закладочці, показала як довідку замовляти  і куди вона прийде. Про що вам нижче вже на своєму прикладі і показую. Ось так виглядає електронний кабінет Так він наповнюється змістом після входу до нього за допомогою електронного цифрового ключа. У виділеній вкладці з’являються потенційні дії на запити, заяви, довідки. Обираєте Заяву про суми отриманих доходів… та заповнюєте те, що не заповнилося після автоматичного внесення даних. Там буквально два рядочки залишиться.Заповнену заяву підписуєте знову цифровим підписом і все, вона полетіла на розгляд цифрових богів ДФС. Будьте уважні, сайт глючить і вам можуть вискакувати повідомлення про те що ключ не підходить, пароль не той, права підпису у вас немає тощо, не вірте:), перезавантажуйте і лупайте сю електронну скалу далі, як проповідувала мені Ірина.

Звітність казала Ірина теж можна подавати з цього кабінету однак функціонал для цих цілей дуже незручний і його ще потрібно значно доопрацьовувати. Після такого роз’яснення від приватного консультанта вже ні в який центр обслуговування платників ходити не потрібно, щоб не додавати додаткової черги і зберегти свої ноги і…нерви:) До речі, таблички на цьому приміщенні у Здолбунові можна сміливо знімати, а то і взагалі прорубати віконечка на вулицю та і по всьому…До речі часто читаю зараз про нарікання на черги у період близький до звітного, тому виходи є два: 1)здавайте електронну звітність і отримуйте електронні довідки 2)якщо вже пішли з паперовим варіантом, то чому б податковій не застосовувати принципу “взяв, поставив відмітку, потім вводити в програму, коли черги не буде”, бо ж відповідальність за помилки все рівно на підприємцю. Та і взагалі поняття ЧЕРГИ платників податків якось вже геть не по сучасному виглядає.

Микола Орлов

за підготовку матеріалу дякую Ірині Тивонюк, профі податкової звітності



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети