Як організувати опитування думки громадян і як зробити інформацію про бюджет зрозумілою

Подані мною проекти рішень і депутатський запит на сесію 14.06.2017 року викликали цікаву реакцію у посадовців міської ради.

-Ідея, звісно, хороша, от як її реалізувати?

– Чи можна це зробити згідно чинного законодавства?

– Ми ж не обласний центр, не рівняйте.

– Розділ ми вже створили, допомагайте візуалізовувати бюджет. (Що власне і підтвердили офіційною відповіддю – півсторінки аргументування чому це не буде виноситись на сесію і заключна дієва частина з якою випливає, що пропозиція таки слушна і треба це впроваджувати)

Допомагаю. Порадою із власного досвіду. (Хто має ще які варіанти – коментуйте, давайте спільно знайдемо правильні рішення)

Перший мій  запит щодо організації громадських обговорень щодо визначення доцільності найменування частин міста (мікрорайонів) і власне самих назв цих мікрорайонів.

Що необхідно зробити:

  • Провести опитування мешканців із запитанням: чи потрібно місто розбити на мікрорайони і затвердити за ними милозвучні, ідентифікуючи район міста назви. Хто може провести: фірма, установа, які займаються проведенням соціологічних опитувань, маркетингових досліджень. Хто ще: студенти – практиканти університетів, де вивчають маркетинг. Як здешевити дослідження: попросити в університеті розробити програму опитування (кого і скільки опитати), а саме опитування провести силами незаангажованих волонтерів. Варіанти: ми самі опитаємо, ми попитаємо в людей, ми попросимо окремих депутатів, ми і так знаємо – не підходять.
  • Визначити мікрорайони міста на карті міста. Робота для землевпорядників, або знову ж таки для маркетингової компанії. Ось так це робили у Львові http://urbanua.org/ideyi-i-proekty/miski-proekty/155 – поділ Львова не забуваймо, що це просто просторова орієнтація, це не поділ на адміністративні частини із визначенням органів управління районами і створенням адміністрацій. В статуті міста Черкаси так і записано http://www.rada.cherkassy.ua/_upload/Statut_2014.pdf – статут міста Черкаси

Ось так це проводили в Івано-Франківську: мікрорайони Іванофранківськ

  • Вивісити проект поділу для ознайомлення і збору пропозицій в електронні формі.
  • Врахувати пропозиції і збирати варіанти назв для мікрорайонів (можна приймати протягом певного часу на електронну скриньку чи в коментарях до карти з поділом)
  • Вибрати найбільш часто згадувані варіанти по кожному мікрорайону і виставити на голосування. Варіанти голосування: безпосередньо в центрі кожного мікрорайону, електронне голосування з ідентифікацією голосуючого.
  • Затвердити обрані назви і закріпити візуально на карті. Запропонувати маршрутним перевізникам, службам таксі, поліграфічним та рекламним фірмам одразу і активно використовувати назви мікрорайонів в т.ч на табличках маршруту, продукції та при спілкуванні із замовниками

Щодо Розділу Бюджет міста, документів у ньому  та візуалізації. Минулоріч мною був презентований варіант візуалізованого бюджету Здолбунова- 2016. Беріть за зразок і використовуйте. Презентації у Power Point спеціалісти економічного профілю можуть зробити самостійно. Приклади як зроблені відповідні розділи у інших містах, як робити аналіз бюджету можна переглянути тут:

http://zdolbunivcity.net/byudzhet-mista-maje-buty-zrozumilyj-i-prozoryj/ – Просто настійливо рекомендую переглянути кожен скрін шот у статті і порівняти із нашим (вами зробленим) здолбунівським варіантом.

http://zdolbunivcity.net/analiz-byudzhetu-zdolbunova-1-kvartal-2016ho-dohody/

http://zdolbunivcity.net/analiz-vydatkiv-miskoho-byudzhetu-za-1-j-kvartal/

http://zdolbunivcity.net/evrointehratsiya-polscha-sajt-mistsevoji-rady-dlya-lyudej/

http://zdolbunivcity.net/prozorro-persha-analityka-po-zdolbunivschyni/

http://zdolbunivcity.net/yak-komunalne-pidpryjemstvo-vykonuvalo-prohramu-blahoustroyu-u-pershomu-pivrichchi-2016-ho-chastyna-2/

http://zdolbunivcity.net/yak-komunalne-pidpryjemstvo-vykonuvalo-prohramu-blahoustroyu-u-pershomu-pivrichchi-2016-ho/

Якщо є ресурси і є бажання зекономити час – можна звертатися до фахівців, які це вже вміють робити (можу посприяти  рекомендаціями аналітиків Партнерства “За прозорі місцеві бюджети”, які вміють виконувати таку роботу), або пропоную вчасно відгукуватися на пропозиції участі у проектах, де це частково можна отримати на безоплатній основі. (Можу допомогти БЕЗКОШТОВНО долучитися до платформи Розумне місто-з’явиться електронна форма візуалізованого у найпростіший спосіб міського бюджету та багато інших функцій-наприклад інтерактивна карта дорожніх негараздів, які жителі можуть відмічати і вони автоматично у вас будуть на екрані – подивіться як виглядає районний бюджет-2016: http://www.rozumnemisto.org/zdolbuniv/budget/)  Можна міського голову попитати, хто йому такі гарні презентації робить раз в рік на звіт в старому кінотеатрі, а нині РБК:) А краще самим зробити і здивувати всіх, коли приклади Здолбунова будуть подаватися іншим містам України. Я дуже радий, що перші кроки, навіть другі (перші були під час підготовки візуалізованого бюджету – 2016) щодо відкритості бюджету СПІЛЬНО почали реалізовуватися.

Як писати новини про витрачання коштів з міського бюджету та проведення значних робіт у місті:

http://zdolbunivcity.net/evrointehratsiya-polscha-sajt-mistsevoji-rady-dlya-lyudej-2/

http://zdolbunivcity.net/budivnytstvo-transportnoji-rozvyazky-hto-scho-i-za-skilky/

Микола Орлов, депутат Здолбунівської міської ради



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети