Як не дати хабара працівнику ДАІ – інструкція

страж дорогиСьогодні у закритій групі в ФБ один із автолюбителів поділився ситуацією: Зупинили біля кафе “Ластівка” у Здолбунові не місцеві ДАІвці, несли всяку пургу і натякали на хабара. Водій запропонував скласти адмінпротокол. На тому апетити закінчились і водій був відпущений. Це одна але дуже важлива частина – як уникнути корупційної ситуації, про що детальніше нижче, є і інша – як покарати за такі пропозиції ДАІвців. Тут в допомогу вам будуть свідки, аудіо, відео фіксація.

Ця інструкція пояснить як уникнути корупційної ситуації.

1. Перше, що потрібно – це відрізняти патрульно-постову службу міліції громадського порядку і дорожньо-патрульну службу Державтоінспекції МВС України. Адже може виникнути ситуація, коли у патрулі можуть знаходитися як інспектори ДПС ДАІ так і працівники ППС і візуально проблематично відрізнити одних від інших.

Згідно Наказу МВС №111 від 27.03.2009 року «Про затвердження Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС» лише остання(ДПС)може проводити дії із зупинки транспортного засобу та накладення адміністративного стягнення у разі порушення водієм правил дорожнього руху.

До прав працівників патрульно-постової служби належить нагляд за дотриманням громадського порядку, перевірка документів осіб при підозрі ними вчинення правопорушення, тощо. У них немає повноважень зупиняти авто, перевіряти водійські посвідчення, технічний паспорт чи страховий поліс, складати адміністративний протокол про порушення правил дорожнього руху. Це виключно прерогатива ДАІ.

Всі вищезазначені дії, які працівники ППС можуть намагатися виконувати, автоматично можуть вважатись незаконними і не повинні виконуватись водіями.

Відповідно можна уникнути корупційної ситуації, правильно ідентифікувавши представника міліції.

 Уникненню корупційної ситуації сприятиме впевнене знання своїх прав як водія:

Вичерпний перелік (всього 12 пунктів) таких причин міститься у ч.21-1 ст.11 ЗУ «Про міліцію» та п.7.3, п.13 Наказу МВС № 111.

Виключення з цього правила – п.27.5. Наказу МВС № 111: працівник ДАІ може не повідомляти про причину зупинки, якщо водій або пасажири підозрюються в скоєнні злочину або причетності до ДТП.  При цьому працівник підрозділу ДПС повинен знайти тему для розмови з водієм, не розкриваючи характеру своїх намірів.

 2. Вимагати складення протоколу про адміністративне правопорушення.

Варто розуміти, що протокол про адміністративне правопорушення це не абсолютний доказ Вашої вини у скоєнні правопорушення.

Вимагати складення потрібно передусім для:

На підставі Протоколу про адміністративне правопорушення складається Постанова, на підставі якої на порушника і накладаються адміністративні стягнення. Залежно від виду правопорушення постанова складається або ДАІ або судом.

Постанову про адміністративне правопорушення, винесену начальником ДАІ чи інспектором ДПС ДАІ, можна оскаржити протягом 6 місяців з дня її винесення, подавши адміністративний позов до місцевого загального суду за місцезнаходженням підрозділу ДАІ.

Постанову про адміністративне правопорушення, винесену судом, можна оскаржити в апеляційному порядку протягом 10 днів до відповідного апеляційного адміністративного суду.

Будь-які відхилення від вимог законодавства при складанні протоколу, а вони обов’язково будуть, якщо інспектор діяв всупереч нормам законодавства, дадуть підстави суду скасувати постанову про адміністративне правопорушення. Правильне складання протоколу регулюється Наказом МВС від 04.10.2013 року «Про питання щодо застосування адміністративного законодавства України органами внутрішніх справ України».

3. Користуйтесь телефоном довіри.

За будь-яких ознак порушення закону працівниками ДПС потрібно дзвонити на «телефон довіри» МВС та повідомляти про особу працівника ДАІ, який вчиняє корупційні дії, час і місце вчинення таких дій. Працівники цієї служби будуть зобов’язані відреагувати на таку заяву та розпочати службове розслідування стосовно корупціонера.

Номер «телефону довіри» працівник ДАІ повинен надати водієві за першою ж вимогою. Цей номер також повинен міститись на службовому автомобілі працівників ДАІ. Якщо цей номер не вдається дізнатись, за номером 102 нададуть потрібну інформацію.

4. Не забувайте про фото- та відеозйомку.

Жодним законом не забороняється робити фото- та відеозйомку всього, що відбувається з водієм після зупинки авто на вимогу працівника ДПС. Відповідно до ст. 3 Закону України «Про міліцію», її діяльність є гласною, а згідно зі ст.307 Цивільного кодексу України згода на фото-, відеозйомку припускається, якщо така зйомка відбувалась у публічному місці, яким є проїжджа частина дороги.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети