Як написати проектну заявку для отримання гранта

грантрайтингЯк написати проект, виграти грант? З таким запитанням часто звертаються керівники установ, організацій. Єдиного рецепту якісного написання проекту немає, проте щоразу фахівці випускають методичні підказки щодо базових правил вирішення проблем за допомогою отриманого фінансування від донорів. Презентуємо видання харківського авторського колективу. Отже, ГРАНТРАЙТИНГ  – закачуйте і користуйтесь: Grantwriting

Витяг з посібника:

Ідентифікація проблем. У людей, які вас оточують, є безліч проблем. Про якісь проблеми люди можуть згадувати що- дня (наприклад, погані дороги чи відсутність освітлювання в населеному пункті). Про інші можуть навіть не здогадуватись (погіршення якості ґрунтів). Деякі з цих проблем мають вирішуватись громадою, а деякі — місцевою чи центральною владою. Ці проблеми можуть мати різний масштаб — від локального (забезпечення змістовного дозвілля підлітків певного села) до глобального (погіршення озоново- го шару).

Але у всіх цих випадках проблемна ситуація відображає стан справ, який вас не задовольняє і який ви бажаєте виправити. Саме для цього ви розробляєте проект і шукаєте для його реалізації не- обхідні ресурси. Неможливо належним чином розробити проект, що враховує реальні потреби громадян, не провів­ ши аналізу існуючої ситуації. Досить часто аналіз проблем робиться недостатньо глибоко або не про- водиться зовсім. Подібне відбувається тоді, коли ті, хто займається плануванням, вважають, що про- блема їм відома, і не прагнуть витрачати час і зусилля на «безглузді» дослідження. Чітко поставлена проблема може бути визначена за допомогою таких основних аспектів або ха- рактеристик. Сутність або зміст.

Слід визначити, із чим існуюча ситуація порівнюється та на якій підставі, опи- сати різні симптоми проблеми. Організаційна або географічна локалізація. Де була виявлена проблемна ситуація? Наскільки вона поширена? Тимчасова перспектива. Як довго існує проблема? З якою періодичністю з’являється, в які стро- ки або періоди? Які тенденції її розвитку? Абсолютна і відносна величина. Наскільки серйозною і важливою є проблема в абсолютних ве- личинах? Якої кількості людей вона стосується? Як і на що вона впливає? Наскільки і для кого вона важлива? Хто і що отримає від її вирішення? Наслідки.

Особливо слід наголосити увагу на можливі негативні наслідки бездіяльності, тобто, до чого може призвести нерозв’язання даної проблеми? Спроби вирішення проблеми. Ким вже приймалися спроби вирішити дану проблему? Що було зроблено? Які результати отримано? Для подання успішної проектної заявки вам необхідно спочатку відповісти на ці запитання. У цьому вам можуть допомогти публікації в ЗМІ, офіційні звіти аналітичних установ та органів публічної влади, результати соціологічних досліджень (фокус-групи, анкетування, опитування) тощо.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети