Як легко відбити охоту робити добро

обрізка гілля знищила акації (3)

Під гіллям старих дерев полягли і нові саджанці

Як відомо, волонтерський рух Здолбунівщині безкорисливо своєю волонтерською працею цілий рік переймався і опікувався декількома об’єктами і справами в місті. Один із таких об’єктів – старе кладовище, за яким ніхто не доглядає.

Протягом року там двічі прибиралось, розчищалась територія прилеглої лісосмуги, вирубувалось коріння дикого винограду, висаджувались акації й липи. Мета їх висадки – озеленення поблизу автодороги, затримка сміття, яке летить на цю сторону з невпорядкованого майданчика для збору сміття, покращення естетики й захист кладовища від їзди його межами кіньми та малою механізацією.

обрізка гілля знищила акації (2) обрізка гілля знищила акації (1)

Уцілілі липи

Що саме висаджувати і коли – волонтери консультувались у лісників Мізоцького лісгоспу та у екологів ПАТ “Волинь-цемент”, який і надав саджанці для висадки.

І ось лютнева обрізка дерев, яка, безперечно, теж потрібна річ, зіпсувала зроблену волонтерами справу. Прикро відчувати, що волонтерська, читай безкоштовна праця була частково зіпсована працівниками, що за зарплату займаються благоустроєм у місті. Їх чоботами пошкоджені акації.

ВІДЕО

Деякі мають шанс ще набрати сік і оживитись, деякі зламані безповоротньо.

І справа навіть не у декількох деревцях, а у принципах:

– Не цінується волонтерська праця й іншим демонструється зневага до добровільних помічників міста зі сторони влади Здолбунова і тих, хто виконує її підряди

– Коли навчаться у Здолбунові обрізати дерева так, щоб не ламати нові саджанці, баскетбольні щити, лавкиялинки.

– Коли ВРЗ висаджував деревця, то просив мешканців не виривати їх і дати шанс вижити. Мешканці почули і не вкрали жодного…чому ж їм такого шансу не дали ті, хто за своїми прямими обов’язками мав би про це дбати.

Оновлено 13.43 Дзвонять волонтери:

Комунальники прибрали всі гілки на трактор і вивезли. Ми оглянули місце і констатуємо факт: більшість акацій успішно вижили, пошкоджено дві, одна має шанс відновитись. Шкода, що так сталося, але ті, хто сьогодні вантажив гілля, мабуть, були проінструктовані, що тут є молоді деревця, тому прибирались обережно і претензій до сьогоднішніх робітників бути не може.після прибиранняВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети